Birde bu işaretin anlamı nedir ?

Mfcs2010

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Bu da aynı yerde merdivenli kosmın altında yan tarafta aşağı yukarı 25-35 metre aşası ne anlamad geliyor bu bulunduğu yerde en üstte önceli kuyu olarak kullandıkları 3-4 mtr yükseklikte kuyu olarak kullandıkları yer var eni 5-6 mtr gelir bunların bulunduğu yerde çok sayıda mağra var ! Ve en tepe yaklaşık çıkışta inişte 4-5 saat sürüyor !
1F9A2406-DB40-44AC-8105-0C84E648593A.jpeg

R00T

ProfessionaL
Administrator
Alanı genel olarak görmek lazım kurban bağlama oyuğuna benziyor.Yada bağlama taşı sarkmak içinde kullanılmış olabilir halat amaçlı.

Mfcs2010

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Bu birinci resimdeki taş yukarıda idi sanırım anlatılanlara göre taş düşmüş yere daha önce bizans ve sonrası kaçıncı yüzyıl bilmiyorum ermenilerin altın basım yeri olarak bilinen önceki paylaştığım tüm fotograflar burada aynı yerde mükemmel bir yer fotografları gidinci detaylı çeker eklerim

Mfcs2010

Member
Kayıtlı Kullanıcı
halka, at başlama yeri olabilir. ön taraf nasıl düzmü ?
yok üstadın on tarafı dikine kayalık cok karışık ve üstadın kayalar gördünüz gibi dik ve neredeyse tek parça yani koca koca kayalar nasil boyle dizayn edilir ciddi kuvvet ister bunları dikmek şekil vermek

MendereS

Admin
Administrator
son zamanlarda arşive çok iniyorum eski resimleri gördüğümde hay gidi günler diyorum. öyle girişler varki anlatamam. kaya ile horasanı birbirinden ayırmak imkansız. herşey elle yapılmış ama tam doğal görünüm vermişler. hiç ummadığın kaya girişi kapatıyor olabilir. iyi araştır yeri geldiğinde kayaları sert bi cisimle tıkla.

Üst Alt