Boşluk Bulma, Metal Tesbit Yöntemleri

harputlu

Moderatör
Süper Moderatör
Kardeşlerim selâmünaleyküm, define defin sözcüğünden gelen bir kelime, yani gömülü olan saklı olan anlamındadır, biz kadersiz Ekmeğin de tuzu olmayanlara da defineci derler, kimi yerde bunlar kafayı yemiş, aha mezarcilar geldi, kimi yerde Definatör de diyorlar,

Kardeslerim, Çubuk olayı yaklaşık 5000 bin senelik bir mesele diye geçiyor kitaplarda.Temeli ise bilimin bir kolu olan ''RADYESTEZİ'' ye dayanmaktadır.

İlk olarak eski insanlar su bulma gayesiyle odundan çubuk kullanmışlardır ve başarılıda olmuşlardır. Ülkemizde definecilik meselesinin ivme kazandıgı 1940-1950 lerde çubuk kültürüde su bulma dışında define aramaya yöneldi yavaş yavaş.
Bu süreç bugüne kadar ciddi boyutlara ulaşarak gelişti.
Hem gelişti hem bilgi kirliliği ve dolandırıcılık ortaya cıktı.

Benim öğrenerek öğretebileceğim burdaki bilgiler sizlere helal olsun, eğer yanlış olduğuna inanıyorsaniz lütfen uyarın,

bilgilerinizi paylaşabilirsiniz, bilinki birilerine bir umut ışığı olup aydınlatmak kadar insanca güzel bir duygu yoktur

En iyi boşluk bulma, alan tarama aleti nedir diye soracak olursanız, bence çubuk ve şaküldür, dedektör GPS Puls walf veya diğer Elektronik dedektör tipi cihazlarla çubuk ve şakül kiyaslanamaz bile, çünkü elektronik cihazları kullanmak için mühendis okullu eğitimli olmak lazım, çubuk ve şakülde ise işini severek yapan bir emekçi düşünün, yeterki dilinden anlamaya çalışın, çubuk ve şakül sizi boşluğun mezarın gaz dolu odanın mahzenin üzerine götürsün,

Cihaza karşı değilim, cihaz en son metal tesbiti için ihtiyacım onunda iyisini bulamadım, çünkü ortalık çakma cihaz dolu, kime guvenesin, umut dünyası nede olsa, fakat emeği ona buna sunmakta akıl karı değil, elektronik alan tarama çubuk ve şakül hastasıyım, onun için 51 yaşında üniversite okuyacak kafada yok artık, bakıyorum ortalık kuru Kabadayı balon misali babayigitlerden geçilmiyor, Velhasıl cihaz konusunda şanssızım işte,

Altını sinyalinin tam kaynagını bulmak için yapılması gereken şey güneşin ilk saatlerinde (alacakaranlık ile doğdugu ilk saat içinde) tespit yapmaktır. güneş iyice yükseldikten sonra yapılan tespitlerde sapmalar olur. Bu bilgiyi aklınızın bir kenarına kaydedin.

Alıntıdır

Son düzenleme:

harputlu

Moderatör
Süper Moderatör
Basit bir mineral eleme sistemi söyleyeceğim. Küçük bir bilezik bulundurun yanınızda. Bileziği iki metre uzakta tutun. Nokta ile bilezik ortasında durun tam orta noktada. Bileziğe giderse mineraldir. Noktaya giderse hayırlı olsun.

harputlu

Moderatör
Süper Moderatör
Bence ilk yapacağınız iş:
Basit mineral eleme yöntemidir.

Kısaca bir daha yazayım:

1-Sinyal aldınız, baktınız altın sinyali verdi.
2-Üzerine kafa büyüklüğünde 1 taş koyun.
3-Geriye çıkın 3-4 metre.
4-Elinize gümüş alın o kayaya doğru yürüyün. Üzerine geldiğiniz de gümüş sinyali verirse;
5-BAKIR-KURŞUN-ALEMİNYUM-BRONZ la aynı işlemi yapın. Üzerine geldiğinizde bu metallerin kendi işaretini verirse;
Burada kesinlikle MİNERAL vardır.

MİNERAL OLAN YERDE, ELİNİZDE HANGİ METAL VARSA O METALİN İŞARETİNİ ALIRSINIZ.

Bu kontrolleri yaptınız. Sadece altında sinyal verdiğini diğer metallerde hiçbir sinyal vermediğini kabul edelim....
İkinci aşamaya geçeceksiniz:

Sinyal alıp taş koyduğunuz yerin 3-4 metre sağına/soluna neresi müsaitse; 3-5 tane küçük altın, yüzük, bilezik vs.
palaleline koyacaksınız.

Sonra 4-5 metre geriye çekilip, sağ elinize ufak bir altın alıp yürümeye başlayacaksınız.
Sinyal aldığınız yer ile altınları koyduğunuz yeri ortalayarak yürümeye devam edeceksiniz.
Yaklaştıkça çubuklar ya sinyal aldığınız yeri yada altınları koyduğunuz yeri göstermeye başlayacak.
Tam aralarına geldiğinizde; koyduğunuz altınları gösterirse, burada işlem yapmayacaksınız.
Zira çok ufak hacimdedir tespit ettiğiniz altın. İşlem yapmaya değmez.

Yok yine sinyal aldıgınız yeri gösterir, koyduğunuz altınlara gitmezse çubuk;
şansınız artmaya başladı demektir.

Sonra diğer aşamalara geçeceksiniz.

Alıntıdır

Son düzenleme:

harputlu

Moderatör
Süper Moderatör
Ustalarım kardeşlerim sizlerden ricam, eğer gerçekten sitede faydalı olunmak isteniyorsa, bilginiz dahilinde olan çubuk çeşitleri, şakül çeşitleri, alan tarama çeşitlerinin yapılışı nı özelliklerini diğer kardeşlerimle paylaşın, bir kaç sitede yaptığım takipte, bir kaç kardeşim, benim şu cihazım var, şu özelliği var, bekleyin bugün yarın açıklayacak diye insanlarımızın duyguları ile oynayan insanlar gördükçe üzüldüm gerçekten, müslümana gavur eziyeti dedikleri bu olsa gerek, arkadaşım guvenmiyorsan açıklama, vermeyeceksin.icerigini açıklama, çünkü adam gibi adam olmak yigit olmak, erkek Olmak verilen sözde belli olur, 8 aydır bir cihaz yöntem bulamadım, dedektöre güvenim yok çünkü, bakalım inşallah bir babayiğit çıkar elbet bilgisini cihazını yöntemini paylaşacak, Allah cc hepinizden razı olsun inşallah kardeşlerim.

GUND@R

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Ustalarım kardeşlerim sizlerden ricam, eğer gerçekten sitede faydalı olunmak isteniyorsa, bilginiz dahilinde olan çubuk çeşitleri, şakül çeşitleri, alan tarama çeşitlerinin yapılışı nı özelliklerini diğer kardeşlerimle paylaşın, bir kaç sitede yaptığım takipte, bir kaç kardeşim, benim şu cihazım var, şu özelliği var, bekleyin bugün yarın açıklayacak diye insanlarımızın duyguları ile oynayan insanlar gördükçe üzüldüm gerçekten, müslümana gavur eziyeti dedikleri bu olsa gerek, arkadaşım guvenmiyorsan açıklama, vermeyeceksin.icerigini açıklama, çünkü adam gibi adam olmak yigit olmak, erkek Olmak verilen sözde belli olur, 8 aydır bir cihaz yöntem bulamadım, dedektöre güvenim yok çünkü, bakalım inşallah bir babayiğit çıkar elbet bilgisini cihazını yöntemini paylaşacak, Allah cc hepinizden razı olsun inşallah kardeşlerim.
Her kesilmesine katılıyorum sırf bu nedenlerden dolayı ben de karar veremedim.

R00T

ProfessionaL
Yönetici
Administrator
Ben çubuk makina pek böyle şeylerden anlamam.Anlayanlar var yakınlarımda tabi.Keşke çok basit ve bir kaç çeşit çubuk her define avcısında olsa ve kullanmayı gerçekten bilseler.

harputlu

Moderatör
Süper Moderatör
Kardeşlerim arama tarama yaparken, Kuzey güney batı Doğu yönlü frekans çerçevesini almamız gerek. Minimumu 1 m2’lik bir alan oluyor zaten. Çubuklar sınırlarda harekete başlar noktada değil. Duvar sınırı, frekans sınırı gibi, Sınırda hareket başlar noktanın üstünde tam kapanır yine frekans sınırına girince bu kez açılmaya başlar.
Aldığınız çerçeveyi genişleterek işleme başlayınız. Yine bazı ustaların tecrubelerinde sapma olayı dedikleri durum var, mesela 1 gr altının manyetik frekansı yukarı doğru çıktıkça 1 mt sapma yapar, bu bölgenin toprak ve mineral yapısına göre değişebilir.

harputlu

Moderatör
Süper Moderatör
Kardeşlerim bazı ustalarımın tavsiyesi, birde metal tesbiti yaptınız diyelim, gerçekten alttaki sinyal neyin nesi bilmiyorsunuz, alın elinize neodium Mıknatıslı şakülü 30 cm den ipini tutun, altının en kesin kanıtı neodium şakülle yapilanidir,

harputlu

Moderatör
Süper Moderatör
arkadaşlar şakülle diyelim ki mezar şüphe ettiniz.önce ne yaparız.boşluk ararız, daha sonra en ,boy alırız.tamam.sıra acaba bu nasıl bi mezar.mermer mi yoksa pişmiş tuğla benzeri bi kapaklamı yapılmış mezarmı.tutarız şakülümüzü bunuda anlarız.mermerse lahit olasılığı öne çıkar.yoksa normal tuğladan yani pişmiş bi madeden yapılan mezarmı.bunuda anladık,acaba içinde ne var.boşmu dolumu,ayağındamı kafadamı bi şey ar. acaba gariban mezarımı.ne çıkar,garibanın nesi olurki.bi gözyaşı şişesi,bi yüzüğü,küpesi falan.bir iki de boncuk taş çıkar ehh işte.cam ölçüsünden bunuda kontrol ederiz.yüzüğü altınmı,gümüşmü bnuda anlarız. işte bundan sonra işimize gelirse açarız.meraktannn.işimize gelmezse fakir mezarı burda risk almaya değmez der geçer gideriz.

Kabakburgiba ustadan Alıntıdır

Son düzenleme:

harputlu

Moderatör
Süper Moderatör
slm arkadaşlar.bakıyorumda herkez çubuklarla ilgileniyor.son sistem aletlerle ilgileniyor.şakülü hiç deneyen yok.dem ekki ihtiyaç yok.şimdi bugün başka bi yol deneyelim.ben denedim bunu sizlere aktarayım.evinizde bilezikle yapabilirsiniz.tabiki yengem musade ederse. 3 adet bileziği1 er metre arayla karşınıza koyun.şakülünüzü altına ayarlayın.önce 1 tanesine atım yapacak.sabit durun belli bi süre sonra 2 nciye atım başlar.yine sabit durun bu seferde 3 ncüye atım başlar.şimdi anladıkmı bu yerde 3 yerde altın madeni var.yine dururn bak ne hareket yapacak.aynı yerde duruyorsunuz hala.bu sefer şakülünüz saat yönünde daire çizmeye başlayacak.bu daireleri sayın.burdanda anlarsınızkialtının döngü sayısı bu.fakat şuna çok dikkat edin.aynı uygulamayı toprakta yapınız ki gerçek döngü ortaya çıkacaktır.bazen evdeki tv,lamba.başka metaryeller engel olabiliyor.en doğru döngü toprakta olandır.bunu bi kenara yazın.ve artık hiç unutmayın.arazi döngünüz bu dur.

Alıntıdır

harputlu

Moderatör
Süper Moderatör
haa şunu unuttum, altın sinyalini aldık şakülü tuttuk ve bizi sinyal üzerine götürdü, 22 tur yaptı ya.o arada hemen şakülü 3 kere yere toprağa vur.olduğun pozisyonu bozmadan.sonra bekle.en verdi durunca tekrar 3 kere vur.boy verdi tekrar 3 kere yere vurmayı unutma.aynı uygulamayı boşluk tesbiti yaparkende uygula.elin yine boş olacak.ne yaparsan yap.önce şunu yap.şakülle odanın enini boyunu bul.22 tur yapsın,en boy yapsın.ondan sonra 2 nci aşamaya geç.kuzey güney doğu batı sınırlarını noktala. ilk aldığın atımlarla en boy doğrumu bunları teyit et.daha sonra gümüş çubuklarla ve diğerlerine geç.ama bunlarıda not et haaaa.

Alıntıdır

harputlu

Moderatör
Süper Moderatör
karotla çalışan arkadaşlar,4x3 bi oda buldunuz,tüm işlemler yapıldı.dedinizki bu iş garanti olsun.bide karotla delelim.bakalım ne var ne yok.derinlik ölçüsü aldınız. 2.50 derinlik.başladınız delmeye.diyelim ki belli bi mesafe deldiniz.başladınız merak etmeye ,ne kadar deldik acaba.işte şakül burda ihtiyaç oluyor.nasıl mı.? önce karotla deldiğiniz deliğin üstüne gelin.daha önce derinlik aldığınız yönde ilerleyin.şakül atım yapar.belli bir mesafeye gelince başlar dönmeye.burasını işaretleyin.alın elinize bi çubuk,oyukla işaretlediğiniz yerin uzunluğundan kırınız.sonra bu çubuğu o deliğe sokunuz,net ölçü verecek size,sonra metreyle çubuğu ölçünüz ,deldiğiniz deliğin derinliğini bulursunuz.bu kadar basit.hem ne kadar kaldığınıda öğrenmiş olursunuz.

Alıntıdır

harputlu

Moderatör
Süper Moderatör
PİRİNÇ farklı alaşımlardan yapıldığından dolayı zincirrleme reaksiyon gösterir bazı ustalarım tavsiye etmezken, bazı ustalar pirinç çubuk ve şakülde daha fazla bir yarar sağladığı belirtilmiştir, demekki kişiden kişiye değişiyor, onun için bütün metal cinsinden olan çubuk ve şakül çeşitlerini denemekte fayda var.

Mineralin eleme yöntemi ise bir cihaz yapmanız gerekiyor ve aratacağınız özelikle altın madeninin üç dalğa frekans değerini yüklemeniz şart kardeşim
saygılar

Alıntıdır

harputlu

Moderatör
Süper Moderatör
Piyadsada 15 tl ile 20 tl arası satılan 40 lık gümüş çubuklar mevcuttur baş kısmında YEŞİL boya vardır diğer renkleri 30 luk ve 20 likdir
bunlardan alarak kulanabilirsiniz katminyum çinko ve gümüşden oluşmakdadır metal yorgunluğunda maruz kalmıyor 50 cm halinde
hazır vaziyete satılıyor alın bükün kulanın iş de,
Çubukalr ile başlı başına minerali ipatal edebilirmisiniz bu mümkün değil özelikle gerilim hatlarının bulunduğu bir noktadaki arazilerde
mineral frekans değerleri çok yüksek olur mineralleri yeraltı kondasitörleri gibi görebilirsiniz gerilim hatlarının yaydığı elektron dalğaları
bu mineraller tarafınan beslenerek depolanır ve sürekli olarak frekansal dğere begrı bir artış gösterir örneğin mineralin daoğal kendi frekans değeri
2000 se bu 5 binlere 7 binlere kadar çıkar.buda çubuğu çekmesi için kaçınılmaz bir değerdir,sürekli elektron çekimi yaptığından dolayıda mineralin içinde sürekli bir elektron hareketliliği ( çarpışması ) olacaktır çubuğu bu cezbeder yani çeker,

Alıntıdır

harputlu

Moderatör
Süper Moderatör
CUbuk ve sakulle derinlik kontrolu ise,
kardeşim 50 cm den bildik inşatcı şerit metreyi kes kestiğin 50 vm üzerine bir nedyum mıknatıs yapıştır metrenin 50 cm yazan uç kımını senin sağına gelecek şekilde bir cm ucunu aldığın nokta üzerine koy yere.sağ eline çubuk al sol eline bir tornavida al çubuğu tutuğunda noktaya gösteriyor ya sen sol elindeki torna vidanın ucunu metrenin bir cm üzerine değidirdiğin an çubuğunu sağa doğru fırlatıp atacak yavaş yavaş torna videnı 2-3-4-5-6-7- cm üsrinde gezdir derinliğe yaklaştıkça sola doğru çubuğunu çekecek örnek 15 cm ye geldiğinde çubuğun tam tornavidanın ucuna kitlendiği an
derinlik bir buçuk metre demektir ( 150 cm ) milimde oynamaz ve çok basit bir yöntemdir .saygılar,başarılar
bu arada her bir cm 10 cm yi teşkil eder

Alıntıdır

harputlu

Moderatör
Süper Moderatör
Kardeslerim cubuk olsun sakul olsun, kendimizi evde isyerinde deneyerek test ederek gelistireim, daha sonra yakinimizda buunan dag tepe bahce veya bir toprak uzerinde bilgilerimizi test edelim, en basit örneği vereyim kardeşim git herhangi bir araziye sıradan basit bir tel L çubuk al eline bir altınıda bırak toprak üzerine elindeki çubuğu değdir çek altına sana anında yüzeysel bir minerale yön verecektir 2-5 cmlerde bu vereceği noktanın yanına uzun bir torna vidayı sapla tekrar çubuğunu tut çubuğun daha derinde mineral yoksa direk altına yapiışacaktır..en basit örneği bu ben sizin yaptığınız çubuk hakkıda yorum yapmıyorum çubukların evlerde testlerde altını bulup arazide neden şaştığını söylüyorum ,
bilimsel olarakda söylüyorum ki nedenleri bilelimki hatalarımızı bulalım

Alıntıdır

harputlu

Moderatör
Süper Moderatör
Sinyal aldık ve yerini tesbit ettik, kesin mineral mi metal mi diye anlamak ve yalancı sinyalleri kesmek için yere 1 mt lik bir çubuk çıkarız, yere çakılan çubuğun ucu ne kadar derine inerse örnek 50 cm çaktınız ve çubuğun alt ucu tam 50 cm toprak içinde
50 cm ye kadar minerallerin frekans dağılımı olacağından hiç bir mineral çubuğu çekmez 51 cm de olan çeker

harputlu

Moderatör
Süper Moderatör
- yere çakılan çubuğun boyu ne ise dairesel yarı çapıda odur buda şöyle oluyor 1 metre çubuk çakarasnız yarı çapı 1 metre tam çap 2 metre dairesel alanı kapsar şimdi biz bunu bir ağacın altında yaptığımızı düşünelim elimizdeki inşşat demirinide 70 cm farzedelim şimdi 70 cm yi kople topraga çaktık 70 cmlik bir derinliğimiz var elimizde 70 yarı çap olursa şimdi 140 cm lik bir diresel alanımız oluşdu bunu artırabilemk için yere çaktığımız demir çubuğun başına bir kablo bağlarsak diğer ucunuda ağacın bir dalına bağlarsak örnek 3 metre yukardaki dala kablo çektik ve dala bağladık
şimdi 3 metre kablo 70 cm de demir çubuk 370 eder yani yarı çapı 3.70 cm tam çapı 7 metre çapında cm çapında ve 70 cm derinliğinde
çubuğun mineralden etkilenmeyeceği bir alan oluşdurduk .kablo kulanmadığımız noktalarda ise mutlak suretle şuna dikkat ediniz

Alıntıdır

harputlu

Moderatör
Süper Moderatör
60 cm çubuğumuz var diyelim bunu yere 50 cm çaktık yüzeyde kalan 10 cm yi alan içerisnde geçen bir tümsek veya kaya olmamalı aksi takdirde
frekans dağılımı meydana gelmez sistem işe yaramaz çubuğumuzun başı mutlaka oluşturudğumuz dairesel alan içersinde en yüksekte olması gerekir
bunuda basit bir kablonun ucunu demire diğer ucunuda çıplak bırakarak anten gibi çıta aracılığıyla dik tutmamız bu sorunuda ortadan kaldırır

Alıntıdır

harputlu

Moderatör
Süper Moderatör
Metal tesbitinde Altını etinize az acıyacak sekılde batırın daha ıyı cekım alırsınız derınlıktede daha net oluyor yanılmasıda az oluyor tabı 3 frekans ekleyınce cubuk bır noktada kılıtlenıyor anlamsız saga sola donmelerı kesıyor bunun ıcın 1: sade altın 2 : sade mıknatıs demırı olmıyacak ıcıne ufak altın bantla sarılıyor 3 ;mıknatıssız komurun ıcıne ufak altın bantla sarılıyor 3 cunu sag elınıze alın cekım farkını gorun bu sekılde supelı yer buldummu desenız evet bugun gıttım yukardakı sıstemı dedoktorun ottugu yere bıtkı bıtmıyen yere noktayı aldım o yerı 2 frekansla zorda olsa carpıyı komando gıbı akşam vaktı kımseye gorunmeden almıstım etıme altını batırarak acı hıssederek supheli yere benı cektı cubuk yoksa nere gıdecegı bellı degıl cubugun ama sımdı hıc zorlanmadım elımden koymus gıbı cubuk gıttı noktayı aldı elıme gecene kadar suphelı gectımı suphesız olacak

Alıntıdır

Üst Alt