Boşluk Bulma, Metal Tesbit Yöntemleri

harputlu

ALEMDAR
Süper Moderatör
16 Ocak 2019
2,456
5,466
118
Kardeşlerim selâmünaleyküm, define defin yani gömülü olan saklı olan anlamındadır, biz kadersizlerede definatör derler, kimi yerde bunlar kafayı yemiş, mezarcilar kimi yerde Definatör de diyorlar,

Kardeslerim, Çubuk olayı yaklaşık 5000 bin senelik bir mesele diye geçiyor kitaplarda.Temeli ise bilimin bir kolu olan ''RADYESTEZİ'' ye dayanmaktadır.

İlk olarak eski insanlar su bulma gayesiyle odundan çubuk kullanmışlardır ve başarılıda olmuşlardır. Ülkemizde definecilik meselesinin ivme kazandıgı 1940-1950 lerde çubuk kültürüde su bulma dışında define aramaya yöneldi yavaş yavaş.
Bu süreç bugüne kadar ciddi boyutlara ulaşarak gelişti.
Hem gelişti hem bilgi kirliliği ve dolandırıcılık ortaya cıktı.

Benim öğrenerek öğretebileceğim burdaki bilgiler sizlere helal olsun, eğer yanlış olduğuna inanıyorsaniz lütfen uyarın,

bilgilerinizi paylaşabilirsiniz, bilinki birilerine bir umut ışığı olup aydınlatmak kadar insanca güzel bir duygu yoktur

En iyi boşluk bulma, alan tarama aleti nedir diye soracak olursanız, bence çubuk ve şaküldür, dedektör GPS Puls walf veya diğer Elektronik dedektör tipi cihazlarla çubuk ve şakül kiyaslanamaz bile, çünkü elektronik cihazları kullanmak için mühendis okullu eğitimli olmak lazım, çubuk ve şakülde ise işini severek yapan bir emekçi düşünün, yeterki dilinden anlamaya çalışın, çubuk ve şakül sizi boşluğun mezarın gaz dolu odanın mahzenin üzerine götürsün,

Cihaza karşı değilim, cihaz en son metal tesbiti için ihtiyacım onunda iyisini bulamadım, çünkü ortalık çakma cihaz dolu, kime guvenesin, umut dünyası nede olsa, fakat emeği ona buna sunmakta akıl karı değil, elektronik alan tarama çubuk ve şakül hastasıyım, onun için 51 yaşında üniversite okuyacak kafada yok artık, bakıyorum ortalık kuru Kabadayı balon misali babayigitlerden geçilmiyor, Velhasıl cihaz konusunda şanssızım işte,

Altını sinyalinin tam kaynagını bulmak için yapılması gereken şey güneşin ilk saatlerinde (alacakaranlık ile doğdugu ilk saat içinde) tespit yapmaktır. güneş iyice yükseldikten sonra yapılan tespitlerde sapmalar olur. Bu bilgiyi aklınızın bir kenarına kaydedin.

Alıntıdır

Son düzenleme:

harputlu

ALEMDAR
Süper Moderatör
16 Ocak 2019
2,456
5,466
118
Bence ilk yapacağınız iş:
Basit mineral eleme yöntemidir.

Kısaca bir daha yazayım:

1-Sinyal aldınız, baktınız altın sinyali verdi.
2-Üzerine kafa büyüklüğünde 1 taş koyun.
3-Geriye çıkın 3-4 metre.
4-Elinize gümüş alın o kayaya doğru yürüyün. Üzerine geldiğiniz de gümüş sinyali verirse;
5-BAKIR-KURŞUN-ALEMİNYUM-BRONZ la aynı işlemi yapın. Üzerine geldiğinizde bu metallerin kendi işaretini verirse;
Burada kesinlikle MİNERAL vardır.

MİNERAL OLAN YERDE, ELİNİZDE HANGİ METAL VARSA O METALİN İŞARETİNİ ALIRSINIZ.

Bu kontrolleri yaptınız. Sadece altında sinyal verdiğini diğer metallerde hiçbir sinyal vermediğini kabul edelim....
İkinci aşamaya geçeceksiniz:

Sinyal alıp taş koyduğunuz yerin 3-4 metre sağına/soluna neresi müsaitse; 3-5 tane küçük altın, yüzük, bilezik vs.
palaleline koyacaksınız.

Sonra 4-5 metre geriye çekilip, sağ elinize ufak bir altın alıp yürümeye başlayacaksınız.
Sinyal aldığınız yer ile altınları koyduğunuz yeri ortalayarak yürümeye devam edeceksiniz.
Yaklaştıkça çubuklar ya sinyal aldığınız yeri yada altınları koyduğunuz yeri göstermeye başlayacak.
Tam aralarına geldiğinizde; koyduğunuz altınları gösterirse, burada işlem yapmayacaksınız.
Zira çok ufak hacimdedir tespit ettiğiniz altın. İşlem yapmaya değmez.

Yok yine sinyal aldıgınız yeri gösterir, koyduğunuz altınlara gitmezse çubuk;
şansınız artmaya başladı demektir.

Sonra diğer aşamalara geçeceksiniz.

Alıntıdır

Son düzenleme:

harputlu

ALEMDAR
Süper Moderatör
16 Ocak 2019
2,456
5,466
118
Ustalarım kardeşlerim sizlerden ricam, eğer gerçekten sitede faydalı olunmak isteniyorsa, bilginiz dahilinde olan çubuk çeşitleri, şakül çeşitleri, alan tarama çeşitlerinin yapılışı nı özelliklerini diğer kardeşlerimle paylaşın, bir kaç sitede yaptığım takipte, bir kaç kardeşim, benim şu cihazım var, şu özelliği var, bekleyin bugün yarın açıklayacak diye insanlarımızın duyguları ile oynayan insanlar gördükçe üzüldüm gerçekten, müslümana gavur eziyeti dedikleri bu olsa gerek, arkadaşım guvenmiyorsan açıklama, vermeyeceksin.icerigini açıklama, çünkü adam gibi adam olmak yigit olmak, erkek Olmak verilen sözde belli olur, 8 aydır bir cihaz yöntem bulamadım, dedektöre güvenim yok çünkü, bakalım inşallah bir babayiğit çıkar elbet bilgisini cihazını yöntemini paylaşacak, Allah cc hepinizden razı olsun inşallah kardeşlerim.

GUND@R

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
14 Ocak 2019
121
180
48
Ustalarım kardeşlerim sizlerden ricam, eğer gerçekten sitede faydalı olunmak isteniyorsa, bilginiz dahilinde olan çubuk çeşitleri, şakül çeşitleri, alan tarama çeşitlerinin yapılışı nı özelliklerini diğer kardeşlerimle paylaşın, bir kaç sitede yaptığım takipte, bir kaç kardeşim, benim şu cihazım var, şu özelliği var, bekleyin bugün yarın açıklayacak diye insanlarımızın duyguları ile oynayan insanlar gördükçe üzüldüm gerçekten, müslümana gavur eziyeti dedikleri bu olsa gerek, arkadaşım guvenmiyorsan açıklama, vermeyeceksin.icerigini açıklama, çünkü adam gibi adam olmak yigit olmak, erkek Olmak verilen sözde belli olur, 8 aydır bir cihaz yöntem bulamadım, dedektöre güvenim yok çünkü, bakalım inşallah bir babayiğit çıkar elbet bilgisini cihazını yöntemini paylaşacak, Allah cc hepinizden razı olsun inşallah kardeşlerim.
Her kesilmesine katılıyorum sırf bu nedenlerden dolayı ben de karar veremedim.

R00T

ProfessionaL
Yönetici
Administrator
14 Ocak 2019
4,339
7,596
118
Ben çubuk makina pek böyle şeylerden anlamam.Anlayanlar var yakınlarımda tabi.Keşke çok basit ve bir kaç çeşit çubuk her define avcısında olsa ve kullanmayı gerçekten bilseler.

harputlu

ALEMDAR
Süper Moderatör
16 Ocak 2019
2,456
5,466
118
Kardeşlerim arama tarama yaparken, Kuzey güney batı Doğu yönlü frekans çerçevesini almamız gerek. Minimumu 1 m2’lik bir alan oluyor zaten. Çubuklar sınırlarda harekete başlar noktada değil. Duvar sınırı, frekans sınırı gibi, Sınırda hareket başlar noktanın üstünde tam kapanır yine frekans sınırına girince bu kez açılmaya başlar.
Aldığınız çerçeveyi genişleterek işleme başlayınız. Yine bazı ustaların tecrubelerinde sapma olayı dedikleri durum var, mesela 1 gr altının manyetik frekansı yukarı doğru çıktıkça 1 mt sapma yapar, bu bölgenin toprak ve mineral yapısına göre değişebilir.

harputlu

ALEMDAR
Süper Moderatör
16 Ocak 2019
2,456
5,466
118
Kardeşlerim bazı ustalarımın tavsiyesi, birde metal tesbiti yaptınız diyelim, gerçekten alttaki sinyal neyin nesi bilmiyorsunuz, alın elinize neodium Mıknatıslı şakülü 30 cm den ipini tutun, altının en kesin kanıtı neodium şakülle yapilanidir,

harputlu

ALEMDAR
Süper Moderatör
16 Ocak 2019
2,456
5,466
118
arkadaşlar şakülle diyelim ki mezar şüphe ettiniz.önce ne yaparız.boşluk ararız, daha sonra en ,boy alırız.tamam.sıra acaba bu nasıl bi mezar.mermer mi yoksa pişmiş tuğla benzeri bi kapaklamı yapılmış mezarmı.tutarız şakülümüzü bunuda anlarız.mermerse lahit olasılığı öne çıkar.yoksa normal tuğladan yani pişmiş bi madeden yapılan mezarmı.bunuda anladık,acaba içinde ne var.boşmu dolumu,ayağındamı kafadamı bi şey ar. acaba gariban mezarımı.ne çıkar,garibanın nesi olurki.bi gözyaşı şişesi,bi yüzüğü,küpesi falan.bir iki de boncuk taş çıkar ehh işte.cam ölçüsünden bunuda kontrol ederiz.yüzüğü altınmı,gümüşmü bnuda anlarız. işte bundan sonra işimize gelirse açarız.meraktannn.işimize gelmezse fakir mezarı burda risk almaya değmez der geçer gideriz.

Kabakburgiba ustadan Alıntıdır

Son düzenleme:

harputlu

ALEMDAR
Süper Moderatör
16 Ocak 2019
2,456
5,466
118
slm arkadaşlar.bakıyorumda herkez çubuklarla ilgileniyor.son sistem aletlerle ilgileniyor.şakülü hiç deneyen yok.dem ekki ihtiyaç yok.şimdi bugün başka bi yol deneyelim.ben denedim bunu sizlere aktarayım.evinizde bilezikle yapabilirsiniz.tabiki yengem musade ederse. 3 adet bileziği1 er metre arayla karşınıza koyun.şakülünüzü altına ayarlayın.önce 1 tanesine atım yapacak.sabit durun belli bi süre sonra 2 nciye atım başlar.yine sabit durun bu seferde 3 ncüye atım başlar.şimdi anladıkmı bu yerde 3 yerde altın madeni var.yine dururn bak ne hareket yapacak.aynı yerde duruyorsunuz hala.bu sefer şakülünüz saat yönünde daire çizmeye başlayacak.bu daireleri sayın.burdanda anlarsınızkialtının döngü sayısı bu.fakat şuna çok dikkat edin.aynı uygulamayı toprakta yapınız ki gerçek döngü ortaya çıkacaktır.bazen evdeki tv,lamba.başka metaryeller engel olabiliyor.en doğru döngü toprakta olandır.bunu bi kenara yazın.ve artık hiç unutmayın.arazi döngünüz bu dur.

Alıntıdır