Bu işaret hakkında bilgisi olan varmı?

Mehmet0914

Member
Kayıtlı Kullanıcı
24 Nis 2019
31
82
23
Değerli ustalarım bu işaret hakkında bilgisi olan lütfen bilgilendirsin @ROOT @sedegor
321cef36-1b07-41fc-bd35-d8e506134e4c.jpg

sedegor

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
28 Nis 2019
373
1,225
98
Güzel bir işaret haç işaretine benziyor ama degil.

Hemen cevresini resimle millet görecekki iki tane dikili taş yada iki tane yaşlı agaç olacak bunlar üçte olabilir.
Ben bunlar iki diye yazıyorum.
Bunları bul mesafeyi ölç tam ortasını kaz. Derin degildir zaten bir metre gibidir. Bu Ermeni gömü işaretidir. Öyle ortada gezen işaretlerede benzemez yani gercek bir define işareti bu.
Malı en az 16 okkadır fazlası cıkabilir ve altındır sadece gömüsü.

Çevrede başka işaret olacagınıda sanmam. Sadece iki tane dikili olan şeyin ortası diyor bu işaret. Herkese denk gelmez kıymetini bil bu işaretin. Veren Allahtır tabii Gönlüne göre versin. Önemli olmasaydı yorumda yapmazdım. Bıraktım yorum işini.

Ve hatta şunuda ekleyim o iki dikili nişanın biri büyük digeri küçük olabilir ve büyük nişanın dibinede bak müjde olabilir. Bunu olabilir diye yazıyorum, lakin ortadaki Allah verirse kesin.

Son düzenleme:

R00T

ProfessionaL
Yönetici
Administrator
14 Ocak 2019
5,346
10,237
118
A.selam ustalarım.

Burası kiliseye yakın bölgede olan işaretlerdendir. Bir bölgeye ait kilise olur öyle düşünün bu işaret haçtır. Yerde yatık kayada olma sebebi bir din adamının ölümünden bahseder.Bir nevi Papaz düştü. Burda ki haç basamak şeklindedir.Bunların ölçüleri ve pusula yönleri ve ayrıntı olan ufak vurgu yönü tayin eder. Mevzu bazen basamak ile inilen veya çıkılan bir kapalı gizli alandan bahseder. Yatay kısa çizgi yön için önemlidir. Bu taş üzerinde yönleri belirtiniz. Sonuç mezar odasından bahseder.

Mehmet0914

Member
Kayıtlı Kullanıcı
24 Nis 2019
31
82
23
Güzel bir işaret haç işaretine benziyor ama degil.

Hemen cevresini resimle millet görecekki iki tane dikili taş yada iki tane yaşlı agaç olacak bunlar üçte olabilir.
Ben bunlar iki diye yazıyorum.
Bunları bul mesafeyi ölç tam ortasını kaz. Derin degildir zaten bir metre gibidir. Bu Ermeni gömü işaretidir. Öyle ortada gezen işaretlerede benzemez yani gercek bir define işareti bu.
Malı en az 16 okkadır fazlası cıkabilir ve altındır sadece gömüsü.

Çevrede başka işaret olacagınıda sanmam. Sadece iki tane dikili olan şeyin ortası diyor bu işaret. Herkese denk gelmez kıymetini bil bu işaretin. Veren Allahtır tabii Gönlüne göre versin. Önemli olmasaydı yorumda yapmazdım. Bıraktım yorum işini.

Ve hatta şunuda ekleyim o iki dikili nişanın biri büyük digeri küçük olabilir ve büyük nişanın dibinede bak müjde olabilir. Bunu olabilir diye yazıyorum, lakin ortadaki Allah verirse kesin.
Yorumunuz için teşekkür ederim ustam çevre fotolarını da yüklüyorum hemen

Son düzenleme:

Mehmet0914

Member
Kayıtlı Kullanıcı
24 Nis 2019
31
82
23
A.selam ustalarım.

Burası kiliseye yakın bölgede olan işaretlerdendir. Bir bölgeye ait kilise olur öyle düşünün bu işaret haçtır. Yerde yatık kayada olma sebebi bir din adamının ölümünden bahseder.Bir nevi Papaz düştü. Burda ki haç basamak şeklindedir.Bunların ölçüleri ve pusula yönleri ve ayrıntı olan ufak vurgu yönü tayin eder. Mevzu bazen basamak ile inilen veya çıkılan bir kapalı gizli alandan bahseder. Yatay kısa çizgi yön için önemlidir. Bu taş üzerinde yönleri belirtiniz. Sonuç mezar odasından bahseder.
Yorumunuz için teşekkürler ustam yönler ayrıntılı atıldı

sedegor

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
28 Nis 2019
373
1,225
98
Delikler olan taşın dibinden başla deliklerin baktıgı yönde başka taş varsa ikisinin ortasına kadar dedektörle git. Dedektör rahat bulur çünkü derin olmaz bu işaretin gömüsü.