Bu nedi

Müdür

Member
Kayıtlı Kullanıcı
S. A. Arkadaş lar resimdeki kayayı salyangoz benzetiyorum sizlerin görüşünü merak ediyorum ön cephesi uçurum olduğundan foto alamadım
_20190812_161108.JPG

Müdür

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Bu çökmüş deve işareti hörgöcü güzel yapmışlar bunları kontrol edin muhtemelen giriş kaya da olacak ve kasa
Ustam ben haftalarca oturan deve diye şimdiki resme bakıyordum birinci resimle bağlantısı var önce fikrini öğrenmek isterim sonra bağlantısını söylemek istiyorum teşekkürler şimdiden
_20190814_000134.JPG

Müdür

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Şu oyma da horasan sıva bak ve kafa nın baktığı yönde neler var
sketch-1565791341342.png sketch-1565791670754.png sketch-1565791602024.png
Ustam yeni attığım 1.foto baktığı istikameti gösteriyor kuzey yönü 2_3fotolarda ok işareti ile gösterdiğim nokta aynı yöne bakan kaplumbağa asıl ilginç olan yorum yaptığınız 1. Foto daki deve yi 2.yorum yaptığınız büyük devenin baktığı yönü anlamak için üzerine çıktığımda sizin oturan deve diye yorumladığınız kayayı gördüm yani büyük kayada ki devenin başı aslında 1 resimdeki küçük devenin arka tarafı eğer büyük kayada deve figürü ise kuzeye bakıyor küçük olan figür kuzey doğuya bakıyor,

Cann

Moderatör
Süper Moderatör
Son isaretledigim foto deve değil oturan insan gibi duruyor dikkatli bakarsan anlarsın bu insan anıtı olan işaretin olduğu alan yığma mı taş yığma

Cann

Moderatör
Süper Moderatör
Birde ara mesafeler ne kadar burda kayalık alanda var soldaki foto da

Müdür

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Usta kusura bakmayın parça parça oluyor ama nedense telefon dan çektiğim gibi yükleyemiyorum boyut yüksek uyarısı veriyor ben işlem yapıyorum her fotoya üç foto daha yükledim uzaktan genel görüntü ok işareti olan kaplumbağa nın durduğu yer sketch-1565802767064.png sketch-1565802892437.png sketch-1565802929271.png

Müdür

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Usta kusura bakmayın parça parça oluyor ama nedense telefon dan çektiğim gibi yükleyemiyorum boyut yüksek uyarısı veriyor ben işlem yapıyorum her fotoya üç foto daha yükledim uzaktan genel görüntü ok işareti olan kaplumbağa nın durduğu yer Ekli dosyayı görüntüle 4240 Ekli dosyayı görüntüle 4241 Ekli dosyayı görüntüle 4242
Ustam birde kuzey yönü diye gönderdiğim foto kaplumbağa nın baktığı yön anıt olarak baktığımız yön detay foto yok güneye bakıyor

Cann

Moderatör
Süper Moderatör
Burası tümülüs dür kayalari gördün dik duruyor anıt işareti burada yatan şahıs statüsü yüksek biri yönetici kral burada ilk yapman gereken bu arkası oyuk olan kaya da horasanlı sıva bakmak sonra odaya giden girişi bulmak

Ekli dosyalar

Cann

Moderatör
Süper Moderatör
Yanılmıyorsam bu deve işareti sarı okla çizdin karşısındaki nedir detaylı bak giriş mi doğal mı ayrıca çöken deve nin malzemesi ya hörgöcün de ya da altında dır başka yerde aramaya gerek yok eğer yanlışım varsa duzlet

Ekli dosyalar

Müdür

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Yanılmıyorsam bu deve işareti sarı okla çizdin karşısındaki nedir detaylı bak giriş mi doğal mı ayrıca çöken deve nin malzemesi ya hörgöcün de ya da altında dır başka yerde aramaya gerek yok eğer yanlışım varsa duzlet
Ustam ağzına sağlık seninki kadar teknik olmasakta düşüncelerimiz aynı resimde genel geniş açı görünen tüm kayaları arkası ndaki kayalar keskin aşağıya iniyor daha sonra yamaç olarak eğim devam ediyor yamaçta yaklaşık 2metre genişliğinde boşluk tesbit ettik yaklaşık 50 metre aşağıda küçük kaya grubunda boşluk bitiyor orada bir giriş olduğunu düşünüyoruz ayrıca oturan deve nin bakış açısı giriş olduğunu düşündüğümüz bölgeye bakıyor yani kayaların komple altı mağara yada oda olabilir yorumların için tekrar teşekkürler

Müdür

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Usta seni bugün çok yordum ama iki sorum olacak birincisi horasan harcını nasıl anlarız. İkincisi aynı kaya grubunda kaplumbağa figürüde var sarı oklar kaplumbağa nın yerini gösteriyor kaplumbağa anlattıklarının dışında bir işaretmidir yoksa giriş konusunda kaplumbağa da anıt mezarın parçasımıdır acaba

R00T

ProfessionaL
Administrator
_20190814_000134.JPG

Yerler süper kraliyet işleri .yüksek statü mezar ve gömüleri yeri.
İlk fotoyu can usta ellerine sağlık yorumlamış.Pek ekleme şimdilik yapamayacağım.Dediklerini kontrol edin lütfen.
Burda mahzen oda altta düşer.Bizlere foto üzeründe yönleri vereydin keşke.Dikkat giriş Güneybatılı olcak yüksek ihtimal.Kayanın o yönlerine bakın .Duvardan da giriş olabilir.Kaya mezarı.
En sonlarda attığın küçük fotoda foto çektin yerde o yöne bakan fügür başının isitkametinde taş yığıntı var düzlükte o kısım çok önemlidir.

Müdür

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Ekli dosyayı görüntüle 4284
Yerler süper kraliyet işleri .yüksek statü mezar ve gömüleri yeri.
İlk fotoyu can usta ellerine sağlık yorumlamış.Pek ekleme şimdilik yapamayacağım.Dediklerini kontrol edin lütfen.
Burda mahzen oda altta düşer.Bizlere foto üzeründe yönleri vereydin keşke.Dikkat giriş Güneybatılı olcak yüksek ihtimal.Kayanın o yönlerine bakın .Duvardan da giriş olabilir.Kaya mezarı.
En sonlarda attığın küçük fotoda foto çektin yerde o yöne bakan fügür başının isitkametinde taş yığıntı var düzlükte o kısım çok önemlidir.
Ustam son küçük fotoğraf ta sarı ok işaretli yerde kuzey yönüne bakan kaya kaplumbağa var kayalara doğru değil yamaca doğru bakıyor fotolarda var yorumlarınız dan bağımsız mıdır girişle ilgili mindir acaba

R00T

ProfessionaL
Administrator
Kaplumbağa kuzeye mi bakıyor.Bence Güney rampa tarafı olabilirdi.
İşte küçük foto.İşaretlediğim gibi olsaydı foto kalitesi onuda indirip işaretleyecektım.Yön soracaktım.

Müdür

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Kaplumbağa kuzeye mi bakıyor.Bence Güney rampa tarafı olabilirdi.
İşte küçük foto.İşaretlediğim gibi olsaydı foto kalitesi onuda indirip işaretleyecektım.Yön soracaktım.
sketch-1565978414454.png sketch-1565978522904.png sketch-1565978816789.png ustam bu resimler kaplumbağa nın baktığı yön kuzey ayrıca sağ ön çaprazın da oyma var 2 metre mesafede
sketch-1565978918254.png sketch-1565978718480.png

R00T

ProfessionaL
Administrator
Oymanın bir geri üst patika sırtına itina ile bak .Bide ön düzlüğün sonunda ki küçük taş birikintisi olan patişka yol kenarında bak.

R00T

ProfessionaL
Administrator
Ama sen fügür ile oyma arasını dikkate al.Oymalı kayanın öön kısmı dahil.

Üst Alt