Bu otun ismini öğrenmek istiyorum

infilaQ

Moderatör
Moderatör
27 Ocak 2019
414
942
98
Screenshot_20191226-181544.png değerli abilerim kardeşlerim koyu renkli sivri sivri duran top bitki nın ismini bilen var mıdır.
Sorma sebebim basit sizinde ilginizi çekmiştir hep mezarlıklarda rasladığım bu bitkiyi arazide görünce illaki ilgimi çekiyor garip olan ise arazide de kabristanlarda da hep bir alan da var diğer yerlerde yok kabristanda kiler kabirlerin üzerinde yoğun oluyor bu durum arazide bitkiyi görünce aklıma acaba sorusu geliyor :) ismini bilmeyince araştırmaya başlayamadım ot fotoğraflarına bakarak bulunacak gibi değil.

SuNSeT28

★彡 (O Dağlarda) 彡★
Yönetici
Süper Moderatör
10 Mar 2019
2,289
5,292
118
Κερασούντα
Ekli dosyayı görüntüle 6844 değerli abilerim kardeşlerim koyu renkli sivri sivri duran top bitki nın ismini bilen var mıdır.
Sorma sebebim basit sizinde ilginizi çekmiştir hep mezarlıklarda rasladığım bu bitkiyi arazide görünce illaki ilgimi çekiyor garip olan ise arazide de kabristanlarda da hep bir alan da var diğer yerlerde yok kabristanda kiler kabirlerin üzerinde yoğun oluyor bu durum arazide bitkiyi görünce aklıma acaba sorusu geliyor :) ismini bilmeyince araştırmaya başlayamadım ot fotoğraflarına bakarak bulunacak gibi değil.
Selamün aleyküm ustam.Bunlar susam yada süsen çiçek diye bilinir.İnşallah bir faydam dokunur ustam. Selamlar.

infilaQ

Moderatör
Moderatör
27 Ocak 2019
414
942
98
Sanırım susam ve süsen değil çiçeği olduğunu hiç görmedim