Bu resimleri Yorumlayabilirmisiniz...

winter

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Burası Yerleşim yerlerinin arasında kalmış yakınlarında çıkan bulgular etnoğrafya ve anadolu medeniyetler müzesinde sergilenmekte bir sürü devri görmüş bir yer Yorumlarınızı bekliyorum...

Ekli dosyalar

SuNSeT28

★彡 (O Dağlarda) 彡★
Yönetici
Süper Moderatör
Burası Yerleşim yerlerinin arasında kalmış yakınlarında çıkan bulgular etnoğrafya ve anadolu medeniyetler müzesinde sergilenmekte bir sürü devri görmüş bir yer Yorumlarınızı bekliyorum...
20200304_223143.jpg
Selamün aleyküm.Bu tür alanlarda mezar bol olur.Size tavsiyem oyma türü işaretlerin içini temizleyerek işe başlayın.İkinci aşamada işaretlerin derinliği çapını ölçmelisiniz.Oradaki oymanın derinliği ve çapını biliyormusunuz?Buna net ölçü gerekir varsayımla olmaz.Büyük oymanın içinde x gibi algılanan bir figür var.Orayı mavi ile işaretledim.Ben yinede oradaki verilere göre hedef noktası yazayım.Bu kayanın 320° si yani kuzeybatısına,3.2,5,7 ve 32 metreye dikkat.Bu mesafeler net hedef noktalarınız.
Gelelim diğer kayalara mavi x ile işaretlediğim o taşların kendisine dikkat.Son olarak sarı çizgiler içindeki kayayı yakından görmek isterdim.Gerisi sizde,Allah utandırmasın inşallah.Selamlar.
20200304_223354.jpg

winter

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Ekli dosyayı görüntüle 9835
Selamün aleyküm.Bu tür alanlarda mezar bol olur.Size tavsiyem oyma türü işaretlerin içini temizleyerek işe başlayın.İkinci aşamada işaretlerin derinliği çapını ölçmelisiniz.Oradaki oymanın derinliği ve çapını biliyormusunuz?Buna net ölçü gerekir varsayımla olmaz.Büyük oymanın içinde x gibi algılanan bir figür var.Orayı mavi ile işaretledim.Ben yinede oradaki verilere göre hedef noktası yazayım.Bu kayanın 320° si yani kuzeybatısına,3.2,5,7 ve 32 metreye dikkat.Bu mesafeler net hedef noktalarınız.
Gelelim diğer kayalara mavi x ile işaretlediğim o taşların kendisine dikkat.Son olarak sarı çizgiler içindeki kayayı yakından görmek isterdim.Gerisi sizde,Allah utandırmasın inşallah.Selamlar.
Ekli dosyayı görüntüle 9836
Teşekkür ederim .Yakın bi zamanda ölçümleri alayımm diğer resimdeki taşın içine dikkat edersiniz diye düşünmüştüm açıkçası ama il ginizi çekmedi sanırsam kasa gibi duruyor ve diğer taşta da V işareti mevcut onlar hakkında ne düşünüyosunuz çok merak ettim şimdiden teşekkür ederim

Ekli dosyalar

SuNSeT28

★彡 (O Dağlarda) 彡★
Yönetici
Süper Moderatör
resimdeki taşın içine dikkat edersiniz diye düşünmüştüm açıkçası ama il ginizi çekmedi sanırsam kasa gibi duruyor
Farkındayım hiç sıkıntınız olmasın.Ancak adım adım ilerlemek daha iyi olur diye düşünüyorum.O kasa dediğiniz taşın yapısı dolayısıyla bu tür oluşumlara çok rastladım.Ancak her zaman bizim işte bir ihtimal vardır.Onun için kibarca tık tık;).V dediğiniz açık ağız yönünde detaylı inceleme yapılmalı.Son foto kanalın eğim yönüne dikkat.Bunlarında net ölçü gerekli olduğunu belirteyim.Selamlar.

winter

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Farkındayım hiç sıkıntınız olmasın.Ancak adım adım ilerlemek daha iyi olur diye düşünüyorum.O kasa dediğiniz taşın yapısı dolayısıyla bu tür oluşumlara çok rastladım.Ancak her zaman bizim işte bir ihtimal vardır.Onun için kibarca tık tık;).V dediğiniz açık ağız yönünde detaylı inceleme yapılmalı.Son foto kanalın eğim yönüne dikkat.Bunlarında net ölçü gerekli olduğunu belirteyim.Selamlar.
Teşekkür ederim net ölçüleri ve beklediğiniz taşın fotosunu en kısa zamanda çekip yayınlayacağım selamlar :D

SuNSeT28

★彡 (O Dağlarda) 彡★
Yönetici
Süper Moderatör
Teşekkür ederim net ölçüleri ve beklediğiniz taşın fotosunu en kısa zamanda çekip yayınlayacağım selamlar :D
Eyvallah usta.Yine bekleriz,yine yorumlarız.Yeterki Rahman şu gönül kafesindeki can kuşuna ömür verirse inşallah.Selamlar.

winter

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Allah uzun sağlıklı ömürler versin inşanlah selamlar...

timur964

Moderatör
Süper Moderatör
işaret yapıldığı gunden beri yerinde duruyorsa kaale alınır bunların geneli köksuz seyyar taşlar dikkate almayın emek vermeyin

winter

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
işaret yapıldığı gunden beri yerinde duruyorsa kaale alınır bunların geneli köksuz seyyar taşlar dikkate almayın emek vermeyin
Yer çok eski yerleşim yeri yakınlarından çıkarılan eserler etnoğrafya ve anadolu medeniyetler müzesinde sergilenmekte bu resimlerde görülen yerler oldukça bakir bi alan 500 metre aşağısı baraj 200 metre üstü otoban arada kalan bu yer ise sadece içki içenler tarafından kullanılan bir bölge hangi işaret ilginizi çekti öğrenebilirsem çok mutlu olurum...Teşekkürler

SuNSeT28

★彡 (O Dağlarda) 彡★
Yönetici
Süper Moderatör
Selamün aleyküm.Buraya tekrar gidince,fotoda işaretlediğim alanı net olarak görebileceğimiz fotolarını çekmelisin.Orada birşeyler var ancak otlar ve fotonun açısından dolayı net göremiyoruz.Selamlar.
20200305_190407.jpg