Bu taş hakkında yorumlarınız...

Kadircan

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm Ustalarım ;
Ustalarım daha önce böyle bir taş gördünüz mü? Üzerinde murç izi gibi birden çok işaret var. V harfide olduğunu söylediler. bide 3 çizgi pençe gibi kabartma var. 10m Önünde dere var.100-150m arkasındada var.
1 (1).JPG 1 (2).JPG 1 (3).JPG 1 (4).JPG

Cann

Moderatör
Süper Moderatör
Farklı açılardan fotosu var mı. .

Cann

Moderatör
Süper Moderatör
Çevresine de bakalım bi yaşanmışlık var mı bunun üstüne su dök resimle

Kadircan

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Çevresine de bakalım bi yaşanmışlık var mı bunun üstüne su dök resimle
Güneydoğu bölgesi ustad yaşanmışlık var. hangi medeniyet desen var. çizili.JPG.pngaynalı.jpg
Bu taşta onun alt tarafında ayna gibi...

R00T

ProfessionaL
Yönetici
Administrator
V işareti bazende Y gibidir bir hayvan patisi düşün izinde 3 leme olur.V işaretini okutan yardımcı işaretleri olur oyma sunu- fındık oyma murç izi veya farklı bir harf sembol.Burda ki yardımcı işaretler gömü veya mezar satatüsü sahibi hakkında ki özel bilgiyi içerir.Var ise pati izleri ben göremedim işaretleri , Bunlar ıslatılıp çekilmeli ve kaya üzerinde işaretlenip gösterilmeli ki yardımcı olabilelim.
Son fotoda ki kayanın yüzeyi traşlı olup işleme tabi olmuştur.
Diğer kaya benzerlerini çok gördük.Zirveye giden patika yol üzerinde genellikle mezara yakın yerlerde olur.Hatta bu yol nekropol alana gider salınarak inildiğinde.
Bu yol bazen blok kayalık kale gibi bir alana gider ki burası önem arz eder.İşte bu yol üzerinde seyrekde olsa güzel mezarlar olur.

Kadircan

Member
Kayıtlı Kullanıcı
V işareti bazende Y gibidir bir hayvan patisi düşün izinde 3 leme olur.V işaretini okutan yardımcı işaretleri olur oyma sunu- fındık oyma murç izi veya farklı bir harf sembol.Burda ki yardımcı işaretler gömü veya mezar satatüsü sahibi hakkında ki özel bilgiyi içerir.Var ise pati izleri ben göremedim işaretleri , Bunlar ıslatılıp çekilmeli ve kaya üzerinde işaretlenip gösterilmeli ki yardımcı olabilelim. Son fotoda ki kayanın yüzeyi traşlı olup işleme tabi olmuştur. Diğer kaya benzerlerini çok gördük.Zirveye giden patika yol üzerinde genellikle mezara yakın yerlerde olur.Hatta bu yol nekropol alana gider salınarak inildiğinde. Bu yol bazen blok kayalık kale gibi bir alana gider ki burası önem arz eder.İşte bu yol üzerinde seyrekde olsa güzel mezarlar olur.
Haklısınız Ustam Önceki konularımdan bilirsiniz. üçgen oyma ve diğer işaretlerin sol alt aşağılık tepesinde bulunuyor. Aralarında bir bağlantı var mıdır ?

MendereS

Admin
Yönetici
Administrator
şu son resim. mesela bu dağa çıkan son resimdeki kayanın yanına uğramadan gitmez. kaya ben buradayım diye bas bas bağırıyor. demem şuki burada ne varsa mavcut kaya buradaki şifreleme düzeneğinin içinde mutlaka vardır. birde şu traşlanmış yer güneyemi bakıyor ?

R00T

ProfessionaL
Yönetici
Administrator
Bağlantı aynı kavim aynı köylüler aynı gurup yada aile yakın işler .Bazıları ise birbiri ile bağlantılı olacak doğru sıralamak gerekecek.

Kadircan

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Evet ustam güneye bakıyor