Büyüklerden duyduğum yer

börü42

Member
Kayıtlı Kullanıcı
16 May 2020
97
120
38
Selam ustalarım.Buyuklerimden duyduğum yer var anlatayım sizlere.Bir tane mağara var şuan ağzına kaya düştüğünden dolayı içerisine girmek nasip olmamıştı.Cevre olarak kayalar düz bir şekilde devam etmektedir,burası ise dirsek yapan bir yerdedir.Bu mağaranın önü 20-30 MT şeklinde dere gibi, bulunduğu kayanın üstünde ise açıklık mevcut.Bu açıklık baca gibi lakin dikdörtgen şeklinde uzunluğu iki metre olup eni 10-15 cm civarinda,derinliği ise 13 MT den fazla.Ust kayalığın yaklaşık 300-400 MT yakınında kilise kalıntısı bulunmaktadır.Magaranin içinde su bulunmakta ve bu suyla eskiden büyükler ihtiyacını gorurmus.Tatli su olup içinde merdiven varmış (merdiven kesin değil tam hatirlamiyorlar).Buranın içinde hala su olduğunu düşünüyorum çünkü önünde söğüt ağacı halen yeşil.Magaranin ön tarafında yaşanmışlık mevcut küp kırığı ve verimli toprak var.Topragin bazı yerleri dolgu gibi.Burasi ARGE yapmaya değer mi ustalar,burası ne olabilir?

R00T

ProfessionaL
Yönetici
Administrator
14 Ocak 2019
5,312
10,093
118
Bu mevki arge için değer.Lakin mağaranın içinin veya girmenin pek güvenli olacağını sanmam.İçerde sanırım bazen sürünerek bazende çok dar yerleri aşmak gerekebilir.Su tuzağı ise akla takılır elbette.İçerde su olan alan geçtikten sonra mı basamaklar var acep.

• Beğen
Tepkiler: börü42

börü42

Member
Kayıtlı Kullanıcı
16 May 2020
97
120
38
Bu mevki arge için değer.Lakin mağaranın içinin veya girmenin pek güvenli olacağını sanmam.İçerde sanırım bazen sürünerek bazende çok dar yerleri aşmak gerekebilir.Su tuzağı ise akla takılır elbette.İçerde su olan alan geçtikten sonra mı basamaklar var acep.
Onu tam bilmiyorum ustam ama önce diye biliyorum.