Cihazlar !!!

harputlu

Moderatör
Süper Moderatör
@infilaQ ustam, nasip kısmet desekte bu senede cihaz goremeyecez sanırım. Baksan düzgün bir cubugumuz bile yok.
Cihaz kullanmışlığım var ancak çok başka bir alanda kullandım hep taşıyor olmaktan şikayet ederdim.bazen cihaz üretimi yapanların videolarına raslıyorum öyle uçuk kaçık anlatımlar oluyor ki sanırsın cihazı alınca sarıkız lar koşup sana gelecek :) ustalar uyarmasa nicelerimiz böylelerine çoluk çoguğumuzun rızgını kaptırırız :( çubuk al olmadı alan tarama al olmadı cihaz al ...

infilaQ

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
@infilaQ ustam, nasip kısmet desekte bu senede cihaz goremeyecez sanırım. Baksan düzgün bir cubugumuz bile yok.
Ustam düzgün bir niyetin ve güzel dostların var boşlukları çubukla bulabilirsin şişleme çok derin olmayan kapakları tespit edebilirsin işaretleri kullanarak hedefe büyük ölçüde yaklaşmanı sağlayacak ustalar var cihaz 1 kalem ise diğer bir çok kalemde ihtiyacın olana sahipsin
Değerli ustam cihaz bu işte 1 kalem ise senin elinde başka gerekli olan onlarca kalem mevcut
Biliyorum ki halis bir niyetin var
Çubuk ile şakül ile boşlukları bulabilirsin
Şişleme ile çok derin olmayan kapakları tespit edebilirsin
İşaretleri kullanarak hedefe büyük ölçüde yaklaşabilecek ustalar yardımına koşacaktır
Kazı esnasında çıkacak olan tabakalar ile doğru yada yanlış alanda olduğunu teyit edebilecek ustalar yine var
Rızgın sahibi ne irtica edip sebeplere değil doğrudan malikül mülk e yöneldiğini biliyorum ve daha sayılabilecek nice pozitif yönler var cihaz da bu yıl olmayıversin biliyorum ki bulunan definelerin büyük bir çoğunluğu cihaz ile bulunmadı bak bayramda çıkıp incelemek istediğim bir yer paylaşayım yanlız olduğum için yapamayacağım gibi
IMG_20190804_191609.jpg
ama yedek te daha kolay bir yer buldum inşaallah

R00T

ProfessionaL
Administrator
inFilaQ ustam kayalık alan güzel görünüyor.Yeter ki bir şeylere delil olabilecek işaret ve nişaneler kendisinde var olsun.Başarılar bütün mümin müslümanlara inşaAllah.

infilaQ

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Burası benim için zor R00T ustam inşaallah farklı bir yer paylaşıp fikir ve önerilerinizi talep edeceğim fotoğraf alamadığım için (şimdilik:) )kayada niş e benzer oyulmuş bir boşluğun içinde yuvarlak oyma var ve bitişik bir diğer kayada yine yuvarlak oyma ve eski yerleşim yerine yakın eski evlerden kalan taşlar mimari yapısı hakkında fikir verebilecek kadar kalmış.etrafta küçük küçük taş yığmalar mevcut

R00T

ProfessionaL
Administrator
Evet alan zorlu görünüyor.Baya gezip dikkatli bakmak lazım ayrıntılara.

infilaQ

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
IMG_20190805_175242.jpg
yukardan aşağıya doğru çizgi gibi görünen hat taşlardan dizilmek usulü ile yapılmış sınır olarak yapıldığını düşünüyorum fotoğrafta ince gibi görünüyor ancak baya bi taş dizmişler sınır olması için bu kadar emeğe gerek varmıydı acaba kafama takılan soru bu sizce amacı nedir bu taş duvarın yukarda eski yerleşim izleri var sağ taraf ta 20 metre kadar sonrası deniz üstteki yazdığım yer bu alanda

R00T

ProfessionaL
Administrator
Bu taşlara iyi bak doğal olmasın mı ustam .Elle mi konulup dizilmeler.

R00T

ProfessionaL
Administrator
Kuru duvar olamaz asla yön olarak ve mesafe olarak uygun değil.Ve bu olsa olsa tarla ayrımı yada ne bileyım kafam karıştı.

infilaQ

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Tarla sınırı büyük ihtimal ustam hem tarlayı temizleme hem de alanı belirleme olarak düşünmüştüm

Üst Alt