Cin ve Büyüden Korunmak İçin Okunacak Dualar Ve Tedbirler

aga_0074

Emektar_Defineci
Kayıtlı Kullanıcı
17 Ocak 2019
344
780
98
MEZOPOTAMYA
#1
İlk Önce Yapılması Gerekenler

Buraya kadar anlattıklarımızdan anlaşılmıştır ki, çevremizde bizden başka canlılar ve göremediğimiz başka dost ve düşmanlarımız var. Cinler de insanlar gibi Allah'ın emirlerinden ve yasaklarından sorumlu varlıklardır ve birbirlerine yaptıkları zulüm ve haksızlıklarla, insanlara yaptıkları kötülüklerin, verdikleri zararların cezasını çekerler.

Kendisine sığınan ve emirlerine itaat eden kişiyi Allah asla yardım ve yardımcısız bırakmaz. Bunun, yani ilahi himayenin, hangi şartlarda gerçekleşeceğini ise, aslında vicdanen hepimiz bilmekle beraber, aşağıdaki maddelerden oluşmaktadır.

  1. İman ve İtaatle Allah'a ve Rasulüne Yakınlık Kurma
  2. Dua ile Allaha Sığınma
  3. Makbul Kişilerin Dualarını İstemek
  4. İşin Ehli Psikiyatrist ve Hekimlere Gitmek
Bir kimse Sure-i Bakara'da şu ayeti okursa "Allah-ü la ilahe illahu.", sabah okursa akşama kadar, akşam okursa sabaha kadar cinlerin şerrinden korunur ve evinde Bakara Suresini okuyan bir kişinin evine asla cin ve şeytan giremez.

Cinlerin Şerrinden Allah'a Sığınma


Bu hususta yapılacak en iyi şey daha önce de kısmen değindiğimiz gibi, dua ve evrad'ü ezkar ile Allah'a sığınıp, bilmediğimiz ve görmediğimiz türlerin onların şerlerinden ve yapabilecekleri kötülüklerden korunmak kalıyor. Bunun da bir tek yolu var. Dua ve Münacat. İnsan günlük hayatında abdestli bulunması halinde, onlardan kısmen korunacağı gibi, buna namazı ve diğer duaları da ilave ederse, korunma konusunda kendini biraz daha sağlama almış olacaktır.Korunmak İçin Edilmesi Gereken Dualar
21 Besmele
1 - Yasin
11 - Ayetel Kursi 3-7-11-21 11 - Fatiha
11 - İhlâs
11 - Kafirun
11 - Nas
7 - Huvallahüllezi (Haşir Suresi 22-23-24)
7 - Cin Suresi (1 den 6 ya kadar ayetler)

7 - Saffat (1 den 10 a kadar ayetler)

7 - Bakara
7 - Rahman (31-35)
100 - Selamun kavlen mir-rabbirrahim.
100 - Lâ havle ve la kuvvete illâ billahil aliyyil azim.

Bu ayetler bir tas suya okunsun. Okunan sulardan ailecek içilsin. Okunan sulardan abdest alınsın (sık sık) Evin içine hafifçe serpilsin.
 

R00T

ProfessionaL
Yönetici
Administrator
14 Ocak 2019
4,621
8,161
118
#2
Emeğine sağlık ustam .Çok faydalı paylaşım.Umarım okuyanlarda fayda göreceklerdir.
 
Beğeniler: aga_0074