Civcivli tavuk define avcıları

MendereS

Admin
Administrator
En popüler define işaretidir, tek civciv, 3 civciv, 5 civciv, 7 civciv hangisi olursa olsun civcirin biri mutlaka arkaya bakar vaziyettedir. bu bir miktar paranın arkada kaldığını söyler, genelde hediyedir. buna müjdede denir. asıl para tavuktadır. öne gideceksin tavuk kayayı bulacaksın.

Yada işaretin yapıldığı kayaya iyi bak, civcivlere iyi bak, şimdi geri çekil uzaklaş ve mevcut coğrafyayı uzaktan takip et. bak bakalım aynı şekilde dizilmiş taşlar varmı. yada kayalar. arazideki taşların dizilişiyle civcivlerin dizilişi aynı olmalı. bu taşlar 2 kişinin kaldırabileceği kadarda olur yere sabitte olur. büyükte olur küçükte olur.

Yada civcivler içindeki farklı olanlara bakın. genelde 2 tanedir. biri tavuğun sırtında arkaya bakar olduğu için hemen göze batar, halbuki civcivin biride sürüden arkada kalmıştır bu pek göze batmaz.

arkaya bakan ve arkada kalmış civcivler iyidir. arkaya bakan civcivle arkada kalmış civcivin arasındaki mesafeyi ölçün her 1 cm yi 70 cm. yada 1 adım olarak hesaplayın arkaya bakan civcivin baktığı yere gidin. muhtemelen bir miktar müjdeniz olacaktır.

Çokmu karışık yazdım. biz zaten amatör yazarız. lazım olan 2-3 defa okur anlar heralde.

Bu işareti eşkiyalarda kullanmıştır, onlarınki genelde 12 civcivlidir. ben 4 civcivcli tavuk hiç görmedim. 3-5-7-8-9 hepsini gördüm ama 4 civcivli görmedim. 6 civcivlide görmedim 8 gördüm. şu var çoğu 5-7-9- civcivlidir.

R00T

ProfessionaL
Administrator
Bu ünlü eşkiyaların olmaz ise olmazıdır.Ermelilerde hristiyan aleminden anadolu halkıda baya kullanmıştır.Göç ve kaçış dönemi işaretleri olarakda karşımıza çıkabilir.
Ben burada çok farklı bir çözüm tekniğinden bahsedeceğim @MendereS ustamın affına sığınarak.Tavuklu civciv dediğinde patika yolu ve genelde kurudereyi bil demektir.Kuru dere ortasında kayada 1 tavuk önde ardında büyükten küçüğe doğru 3 adet civciv sıralı ise ve son civcivkayanın dönüş yapan kısmında ise durup baktığında kuru derede karşı blok kayaların dibinde sıralı vurulmuş taşları takiben mahzen oda ararsın.Burada ki okun ölçün tavuktan en küçük civciğe doğru olan büyükten küçüğe yönüdür.Doğru Yön budur.Yani tavuk ve küçük civciv en arkadaki doğal oktur. Gagası ise biraz uzun ve çengel halinde ise.Tavuk ve son civciv uzunluk mesafesi çengel gaga ise mahzenin derinliğini verir.

Gönül_eri

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Van ercişde 7 civcivliyi hallettiler. Kars kağızmanda çakmasını gördüm toylar etrafı talan etmişlerdi :D Karsta 2 yerde daha olduğu söylendi bize gidiyodum kırdık dediler kaldı. Yine ermenistan sınırına doğru bi yerden resim geldi adamlara kayanın üstünde bi yeri ufak yoklayın dedik. Siz tutun komple kayayı kepçe ile vurun aşşa devirin ondan sonra resim çekin bana atın bu kayada bişey yok diye :D:D:D Hey Allahım

Gönül_eri

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Benim bi prensibin var ustalarım eğer bi işe odaklandıysam olumlu olumsuz onu sonuçlandırmadıkça asla farklı bi işe zıplamıyorum, eğer 10 işten birinin şartları olgunlaştı ve ben ona yoğunlaştıysam onu mutlaka sonuca ulaştırmalıyım. Aksi halde daldan dala atlayanların bir baltaya sap olamadıklarını tecrübe ettik.

R00T

ProfessionaL
Administrator
@Mirkut ustam katılıyorum size.Çalışma kim hangi dönemde hangi bölgede yapmış kısmını bildiğimizde.Yani kimler yapmış ilk kısmı gerisi gelir inşaallah. 3 kilise 3 değirmen gerçektende baş yeri kapsar.

R00T

ProfessionaL
Administrator
Ben şöyle bir şey sorayım acaba duymuşluğunuz var mıdır @GUND@R ustam. Özellikle tılsımlı yada önemli hristiyan gömülerinin işaretlerini papaz yada büyü yapanlar göze perdeleme yapacak şekilde gizlenmesi için işlemler yapıyorlarmış.Var mı böyle bir muhabbet.Sonuç işaretin önünde geçsende görmüyormuşsun.

GUND@R

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Ben şöyle bir şey sorayım acaba duymuşluğunuz var mıdır @GUND@R ustam. Özellikle tılsımlı yada önemli hristiyan gömülerinin işaretlerini papaz yada büyü yapanlar göze perdeleme yapacak şekilde gizlenmesi için işlemler yapıyorlarmış.Var mı böyle bir muhabbet.Sonuç işaretin önünde geçsende görmüyormuşsun.
Valla ustam ihtimal var adam yabancı olsa şüphe ederim kendi de aptallaştı doğup büyüdüğü yer gittik bulamadı

Üst Alt