Çubukla yapıla testler

Müdür

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Merhaba arkadaşlar arama tarama işlerine yeni başlayan biri olarak bir sorum olacak çubukla tesbit edilen bir nokta ile yaklaşık 4 metre ileriye tahta üzerine bırakılan altınlar ile yapılan deneme sonucu olarak örneğin 3 çeyrek altına karşı çubuklar noktayı gösteriyorsa noktada nekadar malzeme vardır ortalama tecrübe eden oldumu acaba teşekkürler şimdiden

Müdür

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Merhaba arkadaşlar arama tarama işlerine yeni başlayan biri olarak bir sorum olacak çubukla tesbit edilen bir nokta ile yaklaşık 4 metre ileriye tahta üzerine bırakılan altınlar ile yapılan deneme sonucu olarak örneğin 3 çeyrek altına karşı çubuklar noktayı gösteriyorsa noktada nekadar malzeme vardır ortalama tecrübe eden oldumu acaba teşekkürler şimdiden
Bunu sormaktaki amacım deneme için 3 çeyrek altın yeterli olurmu merakım ondan

Müdür

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Bunu sormaktaki amacım deneme için 3 çeyrek altın yeterli olurmu merakım ondan
Bu arada sitenizi yaklaşık 3 aydır takip ediyorum sizlerle beraber merak saldım 2 aydır da arazide arama yapmaya başladım bu hafta başımdan geçen durumu sizinle paylaşıp yorumunuzu dinlemek isterim. Titanyum çubuk la arama esnasında çubuklar çarpı oldu tarla içerisinde boşluk aradım 2 metre 2 metre boşluk var altın ve gümüş ile deneme yaptım ikisinede uyarı veriyor başka madenlerde denedim uyarı vermedi o bölgeden tuğla gibi malzeme denedim uyrı gene verdi yani çubuklar çarpı oluyor malzeme küp içinde diye yorum yaptım çubukla adımlama, diz çekme, ve elimize taş alma yöntemleri ile derinlik ölçtüm her yöntem 1_2 metre arası verdi biz 3 metreye kadar kazdık daha fazla kazamaz hale geldik bıraktık kazdığımız yerin 2 metre etrafını tarla sahibi ağaç dikebilmek için kepçe kullandığı sert bir yer olmasına rağmen biz sadece kürekle 3 metre kazdık ama bulamadık tek çubuk tek nokta üzerinde dönerken kazdıkça yaptığımız kontrolde dönme hızının arttığını da gördük derinlik konusunda atladığımız bir şey varmıdır sizce buna benzer tecrübe niz oldumu yada yorumunuz varmı teşekkürler tekrar

Üst Alt