CumaliDede türbesini arayanlara özel.!

R00T

ProfessionaL
Yönetici
Administrator
R00T Özel belge analizinden arayanlara .....

Dikkat burası Vezirtepenin Güney doğu istikametidir daha çok güneyli kalır.Mesafe yürüme birbuçuk saatten fazla çeker.Sarıgölü arkana aldığında kudret kale ve Alibey değirmeni kuzeydoğunda kalır.Kuru bir dereye varırsın.Bu kuruderenin batı istikametinde eski kervan yolu geçer.Kervan yolu kuruderenin sırt kısmındadır.Bu kuruderede yukarı doğru ilerlediğinde bir kaç virajdan sonra kuruderenin düzlük yapan kısmında tabanı taş döşemeli (doğala uydurulmuş)Bir yer göreceksin.Hemen bu taban taş döşemeli küçük alanın yakınında pramite benzer büyükçe bir kaya olacak Bu pramit gibi duran kaya vardığında arka kısmında üzerine doğru ayak uçlarını yerleştirebileceğin ellerinle tutunarak çıkacağın oyma merdivenler olacak.Üste vardığında üzerine yerleştirilmiş bir at arabası büyüklüğünde siyah kaya olacak.İşte burası aradığın Cumali dede Türbesinin ta kendisidir.Bundan itibaren malın yerini bulman pek zor olmaz.
Saygı ve Sevgi ile....

MendereS

Admin
Yönetici
Administrator
dediğin kuru dere bölgesinde sanırım bi bu var yakın çevresi boş. üst taraftada tabiat parkı olması lazım. 2 tane kuru dere olduğundan emin olmak için yazıyorum.

burada şunu anladım yüklü mevzular kudret kale ile vezir tepe arasında. bu ikisi arasındaki mesafe ne kadar biliyormusun bu konudaki tahminin nedir.

birde vezir tepenin batısı hatta hafif kuzey batısı orasıda çok iyidir. at bağlama yerleri hep oradadır. sendekine bak bakalım kesik taş, hakiki değirmen, mağara bu tarafamı düşüyor. oradada güzel işaretler var.

R00T

ProfessionaL
Yönetici
Administrator
VezirTepeden ata biner isen yarım bir saate bu kuru deredesin.Bu kuru dereye bağlı küçük doğudan gelen iki küçük kuru dere var Bunun daha doğusunda büyük kanyon var.Bundan öte kartal Kaya Şahin Kaya var.Vezirtepe bu dağın etek yada yarı eteklerinde çok önemli mağaralar var.7 at bağlama yeri halkalı işaretli taşlar mağara içindedir.Hakiki değirmenler Vezirtepe Ve bu kuru dere arasındadır.Kalıntıları dahi kalmamıştır .Sadece bilen görür.Hakiki değirmene çok yakın sahte volçan değirmenleri var .Alibey değirmeni ve diğerleri gerçek değirmen değildirler.İstenirse değirmene çevrilebilir su olayından mevki durumundan.

MendereS

Admin
Yönetici
Administrator
evet aynen oldu. gerçek budur. demek istediğim herkes kudret kale ve çevresine yoğunlaşır. tabi mevzuların çoğu buradadır. lakin şu at bağlama yeri, gerçek değirmen ve mağara hep ters tarfta kalır o yüzden ilgi çekmez. halbuki buralardada güzel mevzular vardır.

R00T

ProfessionaL
Yönetici
Administrator
@MendereS usta .Hiç kimsenin bilmediğini paylaşacağım şimdi .Herkes kemikli mağara isli mağara diğer mağaraları arar.Haklılarda üzerinde oynanılmış yer yön ve anlatım veya oran orantı hatası yapılmış belgelerle arar.Burda söylediklerim şükür hakikattir.Bu vezirtepeden bahseden belgeler bir vezir mezarı der geçer.Öyle değil işte bu vezirtepe en önemli noktadır.Orada bir bacalı mağara vardır ki 7 at bağlanan mağaraya yakın bu bacalı mağara .Mağaranın biraz üst rampasında göze gelmeyen gizli bir yerde kayalar arasında mağaranın bacasının çıkışı var.Bu bacaya bir kişi halat ile sarkabilir.Sarkan kişi yarı masefede bacada bir delik kasa açıkta kasa görecek dirsek mesafesinden alır en kıymetli bir çok değerli taşı.Mağaranın kendisini anlatmadım bacasında ki bu taşlar yeterde artar bile.

Ahmet1977

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Ustam Bu bacadan halatla inilirse nekadar mesafe inilir bilgi verebilurmisin bilirmisin veya Altan gidilirse olmaz mı senin anlatıkların çok farklı anlatıklarınız insana çok mantıklı geliyor İNŞALLAH burası hakında da biraz bilgi verirsin

balkaya34

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
@MendereS usta .Hiç kimsenin bilmediğini paylaşacağım şimdi .Herkes kemikli mağara isli mağara diğer mağaraları arar.Haklılarda üzerinde oynanılmış yer yön ve anlatım veya oran orantı hatası yapılmış belgelerle arar.Burda söylediklerim şükür hakikattir.Bu vezirtepeden bahseden belgeler bir vezir mezarı der geçer.Öyle değil işte bu vezirtepe en önemli noktadır.Orada bir bacalı mağara vardır ki 7 at bağlanan mağaraya yakın bu bacalı mağara .Mağaranın biraz üst rampasında göze gelmeyen gizli bir yerde kayalar arasında mağaranın bacasının çıkışı var.Bu bacaya bir kişi halat ile sarkabilir.Sarkan kişi yarı masefede bacada bir delik kasa açıkta kasa görecek dirsek mesafesinden alır en kıymetli bir çok değerli taşı.Mağaranın kendisini anlatmadım bacasında ki bu taşlar yeterde artar bile.
Selam ustam, Vezir tepede bir ziyaret ve birde çok.güzel mimariyle yapılmış kutsal.su sarnıcı var.ki ben ilk gördüğümde bana çok.tesir etti güzelliğiyle sarnıcın içinde kuyuya dökülüyor, buradan gizli kanaldan tahliye oluyo , Eğer şu debisi yükselirse oba ayrıca bir üstü açık kanal.yapmiş bu kanaldan dereye tahliye oluyor. Ve tam yamacında derenin kenarında enaz 700.yıllık tek kavak ağacı var.ve derenin yan tarafındanda çok eskilere dayanan mezarlık.var ,şimdide orası mezarlık dır.Buradan tam batıya doğru gidersin bir müddet sonrada o.meshur dereye inersin bu dere dağarcık değirmeni, balık, koyun canı bağladıkları magra , ve bir adı işli magra bir diğer adı bacalı.magranin oldugu detedir , o.meşhur bacası herne hikmetse 75 veya 80 metre yüksekte yani dağın bir bölümünde, buradan ateş yandığında bir müddet sonra taa yukardan duman çıkar, Ama buraya girecek gibi değil yani uçuklar var ağzı çok daralmış. Buradan inersin işde o 7 at bağladın dediği, asıl adı baßı kesikkayaya varırsın ama ,dama taşı görjp yanından geçersin ve hatta , kapalı ama orada olduğuna son derece inandığım Sinekli magranin olduğu yerden geçersin ve başı kesik Kaya ya varirsin

R00T

ProfessionaL
Yönetici
Administrator
Ben bacanın uzunluk derinlik mesafesini bilmiyorum lakın çok aşırı uzun olmayabilirde.

balkaya34

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Çok aşırı uzun ve dar. Yanı bu haliyle temizlenmezse mumunun degil[/QUOTE

Buraları arazi olarak gezdim işaret olarak aradım.ve tesbit ettim.Fakat hiç bir zaman acaba şurayı bir kırıp para alabilirmiyim diye hiç düşünmedim.Bu iş ustasının işidir diye düşündüm, Ne yazık ki o.ustalardan yaşayan hiç kimse yok, kalmadı, Burada yapılacak tek iş ve bizim tek şansımız TEKNOLOJI dır teknolojiden başka ve faydalanacagimiz başka birisi yok.ALLAH dan başka.hayirli günler

Ahmet1977

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Baca dar ve çok uzun diye yazmışsın bende Belgelerde varmı yokmu diye sana sordum bizim bilgimiz yok derken ne demek istedin anlamadım

balkaya34

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Baca dar ve çok uzun diye yazmışsın bende Belgelerde varmı yokmu diye sana sordum bizim bilgimiz yok derken ne demek istedin anlamadım
İyi okursan ben sizin gordukleriniz doğu ve güney doğu anadolu bölgesinde ise benim o bolgelerde olan işaretler hakkında bilgim yok dedim

Avcı_ORİON

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Bu belgelerde yazilan her seyi aramaya kalkarsaniz kesinlikle bir yere varilmaz belge icindeki bazi bilgileri cimbizla alirsansa belki bir yere varilir eger belge dogru ise onunda net bilgisi belli degil net oldugunudan emin olanda cok farkli bir yol ile cikmak zorundadir boyle bir hikaye filmlerde olur bu kadar isaret yapilmamistir arazide sistem farkli

R00T

ProfessionaL
Yönetici
Administrator
Burası şelale bölgesi mi .Bu delik baca yani.
Aşağıda açıkta mağarası var mı?

Üst Alt