CumaliDede türbesini arayanlara özel.!

R00T

ProfessionaL
Administrator
Mesajlar
2,248
Beğeniler
3,280
Puanları
118
#1
R00T Özel belge analizinden arayanlara .....

Dikkat burası Vezirtepenin Güney doğu istikametidir daha çok güneyli kalır.Mesafe yürüme birbuçuk saatten fazla çeker.Sarıgölü arkana aldığında kudret kale ve Alibey değirmeni kuzeydoğunda kalır.Kuru bir dereye varırsın.Bu kuruderenin batı istikametinde eski kervan yolu geçer.Kervan yolu kuruderenin sırt kısmındadır.Bu kuruderede yukarı doğru ilerlediğinde bir kaç virajdan sonra kuruderenin düzlük yapan kısmında tabanı taş döşemeli (doğala uydurulmuş)Bir yer göreceksin.Hemen bu taban taş döşemeli küçük alanın yakınında pramite benzer büyükçe bir kaya olacak Bu pramit gibi duran kaya vardığında arka kısmında üzerine doğru ayak uçlarını yerleştirebileceğin ellerinle tutunarak çıkacağın oyma merdivenler olacak.Üste vardığında üzerine yerleştirilmiş bir at arabası büyüklüğünde siyah kaya olacak.İşte burası aradığın Cumali dede Türbesinin ta kendisidir.Bundan itibaren malın yerini bulman pek zor olmaz.
Saygı ve Sevgi ile....
 

MendereS

Admin
Administrator
Mesajlar
809
Beğeniler
2,646
Puanları
98
#2
dediğin kuru dere bölgesinde sanırım bi bu var yakın çevresi boş. üst taraftada tabiat parkı olması lazım. 2 tane kuru dere olduğundan emin olmak için yazıyorum.

burada şunu anladım yüklü mevzular kudret kale ile vezir tepe arasında. bu ikisi arasındaki mesafe ne kadar biliyormusun bu konudaki tahminin nedir.

birde vezir tepenin batısı hatta hafif kuzey batısı orasıda çok iyidir. at bağlama yerleri hep oradadır. sendekine bak bakalım kesik taş, hakiki değirmen, mağara bu tarafamı düşüyor. oradada güzel işaretler var.
 

R00T

ProfessionaL
Administrator
Mesajlar
2,248
Beğeniler
3,280
Puanları
118
#3
VezirTepeden ata biner isen yarım bir saate bu kuru deredesin.Bu kuru dereye bağlı küçük doğudan gelen iki küçük kuru dere var Bunun daha doğusunda büyük kanyon var.Bundan öte kartal Kaya Şahin Kaya var.Vezirtepe bu dağın etek yada yarı eteklerinde çok önemli mağaralar var.7 at bağlama yeri halkalı işaretli taşlar mağara içindedir.Hakiki değirmenler Vezirtepe Ve bu kuru dere arasındadır.Kalıntıları dahi kalmamıştır .Sadece bilen görür.Hakiki değirmene çok yakın sahte volçan değirmenleri var .Alibey değirmeni ve diğerleri gerçek değirmen değildirler.İstenirse değirmene çevrilebilir su olayından mevki durumundan.
 

MendereS

Admin
Administrator
Mesajlar
809
Beğeniler
2,646
Puanları
98
#4
evet aynen oldu. gerçek budur. demek istediğim herkes kudret kale ve çevresine yoğunlaşır. tabi mevzuların çoğu buradadır. lakin şu at bağlama yeri, gerçek değirmen ve mağara hep ters tarfta kalır o yüzden ilgi çekmez. halbuki buralardada güzel mevzular vardır.
 

R00T

ProfessionaL
Administrator
Mesajlar
2,248
Beğeniler
3,280
Puanları
118
#5
@MendereS usta .Hiç kimsenin bilmediğini paylaşacağım şimdi .Herkes kemikli mağara isli mağara diğer mağaraları arar.Haklılarda üzerinde oynanılmış yer yön ve anlatım veya oran orantı hatası yapılmış belgelerle arar.Burda söylediklerim şükür hakikattir.Bu vezirtepeden bahseden belgeler bir vezir mezarı der geçer.Öyle değil işte bu vezirtepe en önemli noktadır.Orada bir bacalı mağara vardır ki 7 at bağlanan mağaraya yakın bu bacalı mağara .Mağaranın biraz üst rampasında göze gelmeyen gizli bir yerde kayalar arasında mağaranın bacasının çıkışı var.Bu bacaya bir kişi halat ile sarkabilir.Sarkan kişi yarı masefede bacada bir delik kasa açıkta kasa görecek dirsek mesafesinden alır en kıymetli bir çok değerli taşı.Mağaranın kendisini anlatmadım bacasında ki bu taşlar yeterde artar bile.
 
Üst Alt