CumaliDede türbesini arayanlara özel.!

Ahmet1977

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Ustam Bu şelalelerin aşağısında büyük derenin kenarında
Ustam ne yapabilirim Burası için bana yardımcı ol

R00T

ProfessionaL
Administrator
Buradan sarmanı istemem .Çünkü bu bacalı mağaraya benzemiyor.Ki kanaatimce orası bölge değildir.
Eğer bölge veya iş ise .Mutlaka Eski roma veya Bizans işleri olmalı ve ek olarak buralarda eşkiya işaretleri bulunmalı.
Delil ıspat olmadan çalışma olmaz.Önce tedbir güvenlik.

R00T

ProfessionaL
Administrator
Büyük derenin kenarında eşkiya bölgesinde yani vezirtepe eteğinde ki vadide olan büyük dere kenarında.Tam olarak dere kanarı değilde Tepe ve tepe aşımlarındaki yerlerde bir çok medeniyet işi vardır.Bunlardan biri kazma işaretidir.Bunlardan biri 7 koyun ve çobandır.Bunlardan biri oyma kalıptan çıkma ayaktır.Bunlardan biri uyuyan adamdır kalıptan çıkma.Bir çok iş vardır.Haricinde yığmalar yakın bölgede vardır.Burdan Yeşildağ ve karatepeye rahat geçiş sağlanır.

Ahmet1977

Member
Kayıtlı Kullanıcı
S.a ustam olsun olmasın bir hobim var ve ona göre araştırmak istiyorum ve sizden yardımcı olmanızı istedim olup olmamasının kimseye bir zararı yok ama araştırmak güzel o mağara nasıl bir mağara orada ne gibi araştırma yapmalıyım onu öğrenmek istiyorum

R00T

ProfessionaL
Administrator
O vezirtepede olan mağarada girişlte solda ocaklık var hemen bastığın yeri bir metre kadar açar isen sal taşı altında Sarı liralar bir miktar vardır.Ama o sizin orda ki mağara nedir bilmiyorum onu.

balkaya34

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Bu ocaklığın üstünden baca gider yukarı.
Selam ustam : Bu mağarada bişiy dikkatimi çekti ,Magranin ocaginin önünde oturan kişi gibi oturdum tam karşımda pencere var ,orda ister otur, ister yat, ki zaten burada bol bol balık yiyip kilçiklarini o pencerede atarmış,o pencerede görünen nokta, Fırın ağızlı mağaranın balkonu gözüküyor yani bir nokda3var ki bu nokda yı hep gözetliyor, geçtim o balkona 60 cm çapında tahmini ağzı ve yaklaşık 1 metre derinliği olan bir kuyu var bu kuyuyu ,1920 li yıllarda ermeniler açmış, bunu o tarihde o ermenilerin misafir oldugu hane sahibinin anlatımından duyduğumuzu yazıyorum, birayı boşaltmışlar, bu, Fırın ağızlı mağaranın biraz daha ilerisinde, de, hani magranin kapısının önüne Koyun çanı bağladık derya işde o magra da orda. Daha çok işler var ustam, bu dere bir Müze gibi, daha ilerde balık, daha ilerde dağarcık değirmeni, filan yani işin yoksa ahlatta anlat, bir cihaz ım yok, Malesef hiç bir iş beceremedim, Hayırlı geceler, cümlenize

R00T

ProfessionaL
Administrator
Fırın ağızlı mağara en önemlisidir ki burda baya bir meblağ vardır.Aslında kolay sanılır lakin bu mağaraları açmak gayet zordur.Anlatımda dahi şifre içerir.Ah bir yer altının rötgenini gerçekten çeken cihaz olsa.

Ahmet1977

Member
Kayıtlı Kullanıcı
O vezirtepede olan mağarada girişlte solda ocaklık var hemen bastığın yeri bir metre kadar açar isen sal taşı altında Sarı liralar bir miktar vardır.Ama o sizin orda ki mağara nedir bilmiyorum onu.
Selam ustam bacanın hemen altındamı yoksa 1 adım önünde mi ??
Olsa da olmasa da ALLAH senden razı olsun

R00T

ProfessionaL
Administrator
Baca ile mağara farklı alanlardadır.Baca üsttedir.Mağara altta.Mağara için dedim ben.Bacadaki durum mevzu farklı.

Ahmet1977

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Baca ile mağara farklı alanlardadır.Baca üsttedir.Mağara altta.Mağara için dedim ben.Bacadaki durum mevzu farklı.
ustam çekilen 3 fotoda mağarada çekilmiş ve o baca dediğim mağara girişinin ilk 1 veya 2 metresinde 3 veya 4 metre yukarı devam ediyor herşey için çok sağol ustam ALLAH razı olsun

Üst Alt