Dağın tepesinde gemi halkası

Ayazma

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Bu hikayeyi çok dinledim Koca bir dağ zirveye yakın yerde gemi halkası varmış. Yıllardır ararlar tararlar.

nerde olum bu halka ömrümüzü yidi bitirdi. Halka olduguda bellimi biri üst mahallede yalan söylemiş alt mahallede kendi inanmış.

Güya 7 deve yükü de parası varmış.

Traktöre pulluk takıp gidesim geliyor.

Olurmu la koca dağ sürülürmü. Delirdik galiba.

harputlu

Moderatör
Süper Moderatör
@Ayazma ustam senin çubuk ve şakülle bunu çözmen lazım, hani vasıfsız işçi lazım ise geleyim diyecem,
kardeşim mecbur bir cihaz alana kadar çalışmak istirem, sorsan elinden ne iş gelir, bizimkide ne iş olsa yaparıh Abeeee, Rabbim rızkını bollastirip bereketlendirsin kardeşim benim. Bilirimki boş işleri sevmezsin.
Bu hikayeyi çok dinledim Koca bir dağ zirveye yakın yerde gemi halkası varmış. Yıllardır ararlar tararlar.

nerde olum bu halka ömrümüzü yidi bitirdi. Halka olduguda bellimi biri üst mahallede yalan söylemiş alt mahallede kendi inanmış.

Güya 7 deve yükü de parası varmış.

Traktöre pulluk takıp gidesim geliyor.

Olurmu la koca dağ sürülürmü. Delirdik galiba.

MendereS

Admin
Administrator
hikayeler genelde yakın tarihtir. 1800 sonrası, ermeni, rum yada eşkiya. antşk dönemden kalma böyle hikayer günümüze kadar gelmez. senin dediğinde muhtemelen eşkiya parasıdır. gemi halkası eşkiyalarda olur. ermenilerde hiç görmedim. rumlardada görmedim. demek istediğim o paraya pulluk falan takılmaz. derindedir kepçe lazım :)

Üst Alt