Define Arama Yöntemleri

MendereS

Admin
Yönetici
Administrator
Katılım
22 Eki 2017
Mesajlar
1,182
Tepkime puanı
4,326
Puanları
118
Definecilerin en büyük hatası ekonomik kazanç elde etme telaşıyla halk arasında anlatılan hikayelerden etkilenerek var olduğu sanılan defineleri aramakla yapar. Gerçek define avcısı hikaye üzerinden değil var olan olgu durumunda olan gerçek işaretler üzerinden yürümelidir.

Define arama profesyonellik gerektiren bir iştir, bu işi profesyonellik dışında çok farklı yöntemler kullanarak yapanlar vardır. çubukla, ağaç dalıyla, hocayla, hatta horozla define arayan bile var. oysaki pfofesyonel defineciler işareti çözüp tespit ettiği yerleri dedektörle teyikettikten sonra kazı yapan definecilerdir.

define arama dikli taş.jpg

Şimdi bunları daha ayrıntılı hale getirelim.

1- En verimli olan define işaretlerini çözerek define aramaktır

Çünkü işaret defineyle alakalı bir çok şifreyi içinde barındırır, ne aradığınızı nasıl bir araştırma yapmanız gerektiğini ancak işaretten anlarsınız. İşaretler her ne kadar son noktayı vermesede mutlaka yön verir, en azından ne tarafta gideceğinizi bilirsiniz. arşın, kulaç, dirsek, ayak gibi eski uzunluk ölçülerinide bilirseniz defineye iyice yaklaşırsınız. zaten bu ölçü birimleri internette bolca var.

2- En yaygın define arama yöntemlerinden biride dedektörde arama yapmaktır

Defineciler tarafından köstebek yuvasına çevrilmiş bir arazide dedektörsüz define aramak sonuç vermez, bilinçsiz defineciler tarafından tahrip edilmiş işaretler arasında dedektörsüz define arama dönemi sona erdi diyebiliriz. bu konudaki hatalarda dedektörler farklı amaçlara hizmet için tasarlanmıştır defineciler bu konuda yeterli bilgiye sahip değil, pulse, vlf ve gpr yeraltı radarları gibi çeşitli define arama cihazları vardır. Aradığı define ile kullandığı cihaz birbirine uyumlu olduğuna dikkat etmemiz gerekir.

Son yıllarda grp yer altı radarları profesyonel defineciler tarafından çokça kullanılmaya başlandı, ortalama 20-24 metrelere kadar görüntü alan ve bu görüntüyü farklı renklerle ekrana taşıyan define arama cihazıdır. Bu cihazı kullanmak için eğitimini almanız gerekir yoksa okumanız biraz zor olur.

3- Çubuk ve ağaç dallarıyla define arama oldukça yaygın,

Bu işi herkes yapar lakin çoğu verim alamaz sebebi ise bu iş radyestezi bilimi herkesin yapabileceği iş değildir., bu iş için uzun süre eğitim almanız gerekir, bu bilimin araştırmalarına göre çubuk ve ağaç dallarının 20 kişiden birinde çalıştığını söylüyor. definecilere göre kan gurubuyla alakalı olarak bilinsede bilimin açıklaması kan gurubu değil insan vücudunun ürettiği radyoaktif dalgalarla alakalıdır. Burada anlamamız gereken her önüne gelen çubuk yaparsa verim alamaz.

4- Hocalarla define arama yine yaygın define arama modellerimizden

Bazı defineler vardır hocasız almamız imkansızdır, bunu kabul ediyoruz lakin her define maceranızı hocaya dayalı kurgulamak doğru olmaz. Yukarıdaki diğer define arama yöntemlerini hiç dikkate almadan sadece hocaya gidip define bulacağını zannetmeyin, hocalara hangi aşamada ihtiyaç duyulur araştırın ihtiyaç olduğunda hocaları devreye sokun. Her hocanın bi işin uzmanı olduğunu sanmayın çoğu hoca defineden pay almak için kendisi olmadan definenin alınamayacağını söyler halbuki alakası yoktur. kendini medyum, duru-görü, kahin sananlara itibar etmeyin onların çoğu sahtekardır. Gaibi Allah’tan başkası bilemez.

5- Horozla ve hardalla define arama

nadiren kullanılan yöntemdir, henüz başarı elde edeni görmedik, Horozla define aramak şu şekilde yapılmaktadır. Ebced harflerinin ilk dört harfini, idmarları ile birlikte üç parça çamur tabela üzerine yazdıktan sonra, horozun boynuna asıyorsun, horoz saklı definenin bulunduğu yere gidip duruyormuş. hardal ise bazı ayetleri belirli sayı kadar okuduktan sonra hardalla define olduğunu düşündüğünüz araziye dağınık şekilde atılır eğer define varsa sabah geldiğinizde sizin dağınık attığınız hardal bir araya toplanmış olur.

Aslına bakılırsa bu horoz ve hardan meselesi en saçma define arama yöntemi, hiç olası iş değil, bunu yapacağına git istihareye yat ondan bin katlı iyi. Evet umut dünyası ama bu umut değil saçmalık dünyası. Allah dilediğine verir dilediğinden alır, verende alanda odur ondan başka ilah yoktur, Direk Allah’tan isteyin keyfiye biyer kazın buna kimse yanlış demez, beyaz horoz siyah horoz, hardal tohumu bunlarla define ararsan adama gülerler. tabi bu bizim düşüncemiz her düşünce aynı değildir yinede karar sizin.

6- İlim yoluyla define arama

Belirtilmiş dualar ve ayetler okunarak yada İstihareye yatarak define yerini rüyada görme en az kullanılan yöntem. Yok arabi ayının filan gününde define olan yere gidilir bilmem şu kadar azimet okunur sonra kazılır define alınır. konuya vakıf olmayan bir sürü üfürükçüler tarafından yazılıp çizilmiş metinler. Bugüne kadar başarı elde edene denk gelmedik. Ameller niyetlere göredir, Allah’a dua ediyoruz diye Allah hemen verecek değil, parayı hangi yolda harcayacağınızı-da söyleyip yeminler etmeniz gerekir. Bunu kimse söylemez halbuki asıl olan budur.

taş yığma tümülüs.jpg

Bizim tavsiyemiz 1. 2. ve 3. yöntemlerdir, bu üçünü birleştirerek arama yaparsanız sonuca daha kolay ulaşırsınız. öncelik işaret uzamanı sonra dedektör ve iyi bir hocayı ekibe dahil ettikten sonra sabırlı bir çalışma sonunda Allah’ın izniyle defineye ulaşırsınız.. Diğer yöntemleri pek tavsiye etmiyoruz yapanlarıda eleştirmiyoruz umut dünyası Allah kime verir kime vermez bilemeyiz. Bizim tavsiye ettiklerimizle sonuç alamazsınız Allah isterse ayağınız taşa takılır altından 1 küp altın çıkar. Hayırda şerde Allah’tandır.

Değerli define avcıları unutmayınki amatörce yapılan çalışmalar sizi sonuca götürmez.
 

R00T

ProfessionaL
Yönetici
Administrator
Katılım
14 Ocak 2019
Mesajlar
5,346
Tepkime puanı
10,241
Puanları
118
Okunması gereken konulardan bir ana başlık yine .Emeğine sağlık ustam .
 

infilaQ

Moderatör
Moderatör
Katılım
27 Ocak 2019
Mesajlar
414
Tepkime puanı
942
Puanları
98
Ilk 3 ten sonrasi biraz tehlikeli gibi gelir bana zira gizli şirk gibi bir tehlikesi var.
 
Üst