Define avcıları kimdir

Robinson

Admin
Yönetici
Administrator
Biz Kimiz.

define avcıları kutsal bilgi kaynağıdır.

sonsuza kadar bilgi fışkıracak olan kaynaktır.

bilginin canının okunduğu yerdir.

cevaplanması en zor soruların bile her soruşta verdiği cevaplarla sözlüğün dibini çıkaran yerdir.

Ahlaksal yetkinliğe ulaşan, bu yolla Allah'a yakınlaşandır, can verilecek kadar sevilendir.

hayattan aldıklarından daha fazlasını hayata verendir.

Allah izin verdikçe hizmet edecek olan kaynaktır.

MendereS

Admin
Administrator
en kutsal meslek çobanlıktır derler, peygamber efendimiz yaptığı için sanırım. neyse ben öyle kabul ettim. o zaman bende bu kaynağın çobanıyım :)

şimdi ne yapacağız tüm bilgilerimizi vereceğiz ve ayrıca bin bilsekte bir bilene soracağız. :)

harputlu

Moderatör
Süper Moderatör
Kardeşlerim ustalarım bizler zamane gezginleriyiz, insan olmak nasıl zor yararlı zararlı diye seçiliyorsa, gezgin olmakta böyle birşey, iyisi var kötüsü var, ortası olmaz hiçbir zaman, ne yaptığını bilerek anlayarak az çok ölçerek tartarak usta olanı var, kimi ise cahilce yakıp yıkanı, paramparça edeni var, dedik ya ortası yoktur, ya iyisi insanı ustası olur, ya yakıp yıkan cahilce yaşayani, işte böyle birşey biz olmak, var olmak.

Ne güzeldir bakışları, yüreklidir define avcıları,
kılıç gibi keskin sözleri, türkülerde destanları,
harputlu, karahanlı, menderesli, mithraları,
Nice onlarca yüzlerce isimsiz kahramanları,
duman tüter Ocakları, kanlı kıpkırmızı çayları,
kimi yigit, kimi cesur, memleketimin insanları,
üstü başı virane, acı acı lahit kokar ayakları,
kıymetlidir nasırlı elleri, çamur dolu tırnakları,
root ile Demirdağınkurdu, eşkıyalıdır konuları,
dikmisler zirvelere yamaçlara, şaküllü çubukları,
ninnilerde dillerde, geliyor bölük bölük adları,
Robinsonlu Kamhi Leonard lı, bellidir ustalıkları,
Kaan 5557 mirkutlu mayhemli define avcıları,
Kimi garptan kimi şimaldan, toz kokar başları,
kimi cenuptan şarka, gönüleri sefer li olanları,
dillerinde dualar, ne inden cinden olur korkuları,
La ilahe illallah, kimi ümmet, kul diye yananları.
Tarih yazar kapatır, yol Verin geliyor define avcıları.

Son düzenleme:

Ayazma

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Dinsel tema barındırmayan ideolojiler veya kuruluşlar diyelim aklınıza ne gelirse. Bunlar bir arpa boyu ilerleyemez. iyi bilirim. Sizin konuda Allah tan destur istemek gibi bişey olmuş, iyide olmuş.

Mesela doların üzerinde biz tanrıya inanırız yazar. O yüzden de dünyayı yönetir. Demek ki bu işler lazım.

harputlu

Moderatör
Süper Moderatör
Dinsel tema barındırmayan ideolojiler veya kuruluşlar diyelim aklınıza ne gelirse. Bunlar bir arpa boyu ilerleyemez. iyi bilirim. Sizin konuda Allah tan destur istemek gibi bişey olmuş, iyide olmuş.

Mesela doların üzerinde biz tanrıya inanırız yazar. O yüzden de dünyayı yönetir. Demek ki bu işler lazım.
Güzel kardeşim benim, insan dediğin inandigini, sevdiklerini sevdiğini över, biz veya ben Allah cc ya inandığımız için, dağda bayirda her ibadet te define ve gömüde onun adı ile yardım ister medet Umar zikr eder, dua ederiz, tanrısı olanda tanrısını methetsin, kimsenin dini görüşü ile ilgili yanlış düşünmem, benim tanrım yok, huyum korusun işte sevdiğim ve bütün islerimizin düştüğü yolun sahibi o RABBELALEMİN.o yüzden bizde ülke olarak dünyaya insan olmayı iyi olmayı öğretiyoruz ustam, dünyayı yonetmeyede az kaldı.biz sevgimizi öyle kağıt parçalarına değilde her kalp atışında olduğu gibi yuregimizde yazarız ALLAH ALLAH ALLAH diye.

Son düzenleme:

Turan

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Biz Kimiz.

define avcıları kutsal bilgi kaynağıdır.

sonsuza kadar bilgi fışkıracak olan kaynaktır.

bilginin canının okunduğu yerdir.

cevaplanması en zor soruların bile her soruşta verdiği cevaplarla sözlüğün dibini çıkaran yerdir.

Ahlaksal yetkinliğe ulaşan, bu yolla Allah'a yakınlaşandır, can verilecek kadar sevilendir.

hayattan aldıklarından daha fazlasını hayata verendir.

Allah izin verdikçe hizmet edecek olan kaynaktır.
Gozel xestelikdir... qedimden gelen xestelik..

Üst Alt