Define Avcısı ve Defineler

Karahanlı

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
30 Ocak 2017
Mesajlar
63
Tepkime puanı
56
Puanları
23
Yaş
45
Define Avcısı Kimdir ?

Define ; toprak altı , duvar içleri , ağaç çevresi , kuyu ve su kaynakları , doğal afetler , savaşlar , eşkıyalıklar sonucu ya da koruma , biriktirme , muhafaza etme düşüncesiyle saklanan altın gümüş vb. gibi gömülere define denir.

Define avcısı ise yukarıda özetini verdiğimiz değerli eşyaları arayan kişidir. , bu eşyalara sahip olabilmek için işaret ve bilgi kaynaklarını takip eden , amacına ulaşabilmek için adeta bir dedektif gibi çalışır. bu yolda elde ettiği her türlü iz , işaret , ipucu ve bilgiler ışığında , bilinçli ve profesyonelce hareket ederek defineyi bulmaya çalışır.

Define avcısı doğa aşığıdır. Kültür varlıklara duyarlıdır. Define avcısı iş adamıdır, Define avcısı öğretmendir, Define avcısı siyasetçidir, Define avcısı doktordur, Define avcısı savcıdır, hakimdir, Define avcısı mühendistir, Define avcısı tarihçidir.

Define avcısı Alidir, Velidir; Hasan'dır , Hüseyin'dir . Define avcısı bu ülkenin birinci sınıf insanıdır.

Özetle define avcısı , bu ülkenin milyonlarını oluşturan saygın kişilikli , onurlu ve vatanına bağlı, bu ülkenin insanlarıdır.

Defineyi Kimler Gömdü

GÖÇE MARUZ KALANLAR;

Göç nedeniyle terk edilen servetler birkaç faktör halinde sıralanabilir.

1- Eski tarihlerde birçok kavim göçebe halinde yaşıyordu. Sürekli , verimli toprak ve elverişli iklim arayışı içindeki bu topluluklar , yanlarında taşıyamayacakları servetlerini iklimler ve koşullar elverişli duruma geldiğinde tekrar o bölgeye yerleştiklerinde kullanmak üzere sakladıkları değerli eşyalar ve servetler verdır, define avcısı dedektör yardımıyla bunları arar.

2- Savaşlar yüzünden yaşadıkları köylerden kendilerini güvende hissedecekleri veya savaşın etkilerinden uzaklaşmak için geçici olarak başka ülke , şehir ve köylere kalmayı planlayarak giden insanların sakladıkları değerli servetler , define avcısı dedektör yardımıyla arar.

Dünya savaşları sonucunda göç etmeye ve yer değiştirmeye mecbur kalınmış insanlar , define avcısı bu tür göç hareketleri olan yerleri dedektör araştırır. bunların bir çoğunun hikayeside vardır define avcısı hikayeleri takip ederek define yerlerini tespit edebilir. Aradıkları yerler o dönem yaşanılan binalar , duvar içleri , bahçeler , su kuyuları ve çevreleridir. Buna benzer yerlerdeki saklı defineler ancak dedektör gibi bir teknolojiden destek alır.

İşgallere, eşkiyalara, darbelere , soygunlara karşı hazinelerini ve paralarını korumak veya çocuklarının gelecekte yeniden iktidar ve krallık kurmasına yardımcı olmak adına gereken servetler , çok gizli yerlere konularak , gelecek için yatırımlar yapmışlardır. Uzun yıllar kendileri dışında kimsenin ulaşamaması için planlı ve iyi bir şekilde saklanmıştır.

YÖNETİCİLER

Birçoğu suikastlarla öldürüldüğünden , servetleri yüzyıllarca sakladıkları yerlerde kalmıştır.

Roma döneminde suikast sonucunda ölen imparator Sezar'ın şahsi servetinin yeri kendisinin ölümüyle birlikte tespit edilememiş ve günümüzde halen gizemini korumaktadır.

Yine yakın dönemlerde devrik İran şahının sakladığı büyük serveti tesadüfen bir çobanın girdiği mağarada ortaya çıkmıştır. Yeni rejim tarafından el konulan serveti toplam 12 tır gelmiştir.

DİN ADAMLARI

Eski dönemlerde en güvenli en büyük finans kurumları kiliseler, en büyük finans uzmanları da din adamlarıydı.

Servetlerinin temelini bağışlar ve vergiler oluşturuyordu . Kiliseler , manastırlar o dönemde yaşamın birçok alanında etkili ve söz sahibiydiler . Para alış verişi , tefecilik gibi işlerle iştigal ediyorlardı. Ayrıca savaşa giden ve gönderilen insanların malvarlıklarını ve servetlerini kiliselere bağışlamaları zorunlu idi.

Buradaki amaç savaşa giden askerlerin kiliseye bağışladıkları servetlerinin yerine daha ok ganimetle geri gelmesini , daha çok yağma ve talan yapmasını sağlamaktır.

Halktan Kilise vergisi adı altında zorla vergi toplamışlar , ayrıcada kiliseler devlet tarafından vergiden muaf tutulmuştur.

Özellikle Orta Çağda kiliseler Cadılık veya Din dışı faaliyetlerle itham ettikleri binlerce insanın mallarına el koyarak , o dönemlerde işkence edilerek veya yakılarak ölümlerine sebep olmuşlardır.

Bu sayede Kiliselerin ve Din maskesi altında Kiliseleri kullanan Din Adamlarının servetleri akıl almaz boyutlara ve büyüklüklere ulaşmıştır.

Bu servetler Dünya'nın çeşitli yerlerine küçüklü büyüklü gizlenerek nesilden nesillere gelmiş günümüzde halen gizemlerini korumaktadırlar.

Devletlere varıncaya kadar peşind e olanların sayısı gün geçtikçe artmaktadır. Ayrıca yine ülkemizdeki yakın dönem savaşları esnasında gayrı Müslim topluluklar kilise mensubu din adamlarının himayesi ve yönlendirmesi sonucunda planlı ve organizeli bir şekilde toplu veya gruplar halinde mallarını bir araya getirmişlerdir. Kapalı veya açık alanlarda tünel , mahzen , vb . gibi yerler kazarak ya da oranlık , dağlık arazilerdeki doğal hazır haldeki mağara , sığınak , kaya oyuklarına ve kazdıkları çukurlara değerli eşya altın gümüş mücevher ve kap kacak birçok mallarını sakladıkları bilinmektedir.

Define avcıları söz konusu eşya ve defineleri bulmak için uğraş verir , arar ve şüphelendiği bu tarz yerleri dedektörlerle kontrol ederek tespit etmeye çalışan kişi yada guruplardır.

2133.jpg
 
Üst