Define İşareti Satışlarını Durdurdum

MendereS

Admin
Administrator
Son yıllarda sıkça karşımıza çıkan define işareti satışları yalanını bir çok makalemle yok etmeyi başardım. aynı makalenin bir benzerini buradada yazalımki üçkağıtçıların beli temelli kırılsın.

İşareti göster paranı al taktiğiyle milletin işaretlerinin yerini öğrenip sonrada bahaneler üreterek gidip gelmeyen dolandırıcılar, civcivli tavuğa 300 bin, topal ayıya 250 bin gibi işareti göster paranı hemen orada al diyerek işaretlerin yerlerini öğrendiler. sonrada bu işaretleri kayıt altına alım hepsini kırıp yok ettiler.

Değerli defineci arkadaşlarım sakın ola böyle bir yalana inanmayın. kimse işarete para vermez bu yalanlar sadece ve sadece yeri öğrenmek içindir. yeri öğrendikten sonra hemen yaw burayı biliyorsuk buranın 5 kazan parası vardı bunu bizim istanbuldan filan şirketin sahibi aldırdı, adam alınca şirket kurdu 800 kişi çalıştırıyor. bir eli yağda bir eli balda.

Diğer yalan ise; 'tamam çok güzel lakin burada birde put olması lazım, 1 km. içinde put olacak onu bulun bizde hemen parayı hazırlayalım, bulur bulmaz haber edin 300 bini alın çekilin'.

Bunlar yalanlarının inandırıcı olması için şu taktiği kullanır. işareti gösterirsin parayı alırsın, çıkan malzemeden pay alamassın. bak biz böyle çalışıyoruz. ne var sende yılan işareti. tamam yılanı bize göster 400 bin tl yi al çekil. çıkan malzemeye ortak olmaya kalkma vermeyiz.

Özellikle köy yerlerinde yaşayan defineci arkadaşlarım, dışarıdan gelenlere işaret yeri göstermeyin. bunlara sakın inanmayın, adam ankaradan geliyormuş makinası güzelmiş, istanbuldan geliyormuş radarı varmış bilmem ne bunların hepsi sahtekar bunlara güvenip güzelim işaretlerinizi bunlara yem etmeyin. ben 26 senedir defineciyim 26 sene öncede istanbuldan adamlar gelir define yeri gösterecek diye bakarlardı hala bakarlar. yok böyle bişey tarih istanbuldan gelmiş define yeri göstermiş birini henüz yazmadı bundan sonrada yazmayacak.

Tarih şunları yazdı; İstanbuldan geldi yere baktı gitti; 1 ay sonra işaretin yanına gittiğimde kırılıp dökülmüş her yer harabe olmuş yazdı. ona göre uyanık olun. biz bunlarında belini kırdık bakalım hangi versiyonla önümüze çıkacaklar bekliyoruz. varsa tecrübesi olan yazsın.

Birde internetten define alıp satanlar var bunlarada inanmayın böyle bişey yok. bunlar kople sahtekar dolandırıcı. biz internetten yasal ürün satmak için araştıma yaptık, vergi dairesi, sanal post, kredi kartları için güvenlik sertivikası bilmem ne işin içinden çıkamadık. ne bu millet internetten define satıyor olurmu hiç düpe düz dolandırıcı bunlarada itibar etmeyin.

Bu makaleyi mümkünse sosyal medya hesaplarınızdan paylaşın millet uyansın.

zaz12

Moderatör
Süper Moderatör
Ustam bir arkadas vardi . Bir koç arıyordu. Dedi ki bu koç Doğu Bölgesin de dedi bunu bulana 150 bin tl para verilecek. Ilk basta ben de sordum , cebin de bin lira para yok sen bunu parayı nasıl vereceksin sonra anlattı Istanbul da bir ermeni adamın kişisel mirasıdır o adam da çok zengin .o yüzden istiyor. Neyse ben sonucu biliyorum bir cacık çıkmayacak ben de bir ihmital belki diye işe koyuldum iki günde buldum bu işareti. Fotoğraflar ile birlkte. Sonra hani dedim gelsin o adam ile gideriz. Adam zengin olduğu için gelmezmiş gidip orda fotoğraf çekip güncelleyecek. Ama adam bu işler de yatmış bir adamdı. Herneyse lanet olsun dedim verdim adresi. Orda ki arkadaş ile tanışırdım , sonra aradan çekildim. Ama öğrendim ki bunlar hepsi sebekeymis. O yüzden bir daha arayıp sormadım . Bir iki defa aradı cevap bile vermedim. Hepsi sahtekar .Net bir şekil de.

eski

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Yer türcarları olarak Çubukçu , makinacı, üfürükçü, lerede ayrıca dikkat edilmesi gerekiyor, bu kişilerin çoğu yer sahiplerinin paralarını alıyorlar ve öğrendikleri bu yerleri biraz para+hisse karşılığı pazarlıyorlar.

Ayazma

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Yunanlı sorarsada aynımı yapacağız. Ula zaten Yunanlı arıyor diye keklemiyorlarmı. Kafam karıştı yaaa. Evet kimseye söylemiyoruz.

Kamhi Leonard

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Yunanlı sorarsada aynımı yapacağız. Ula zaten Yunanlı arıyor diye keklemiyorlarmı. Kafam karıştı yaaa. Evet kimseye söylemiyoruz.
Ayazma su la ula terimleri kullanmadan yazsan daha iyi olur
Belliki kimse söylemedi ama bu tür platformlarda bu üsluptan hoşlanmayan çok sayıda kişi var bilgin olsun

R00T

Moderatör
Süper Moderatör
İşaret tahribatçılarına tek diyecek söz cahil canavarlar.Hayvandan aşağı yaratıklardırlar.

kan

Member
Kayıtlı Kullanıcı
hoca ile yer bakıp milleti metrelerce çalıştıranlarada inanmayın sakın ha geçen gün bi yer bakmaya çağırdı arkadaşlar gittimki 8 metre dikine aşağı delmiş çocuklar bi sürüde emek vermiş ama hiç bişey yok ne boşluk ne değerli sinyali yapı kalıntısı hiç bişey

Demirdağınkurdu

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
hoca ile yer bakıp milleti metrelerce çalıştıranlarada inanmayın sakın ha geçen gün bi yer bakmaya çağırdı arkadaşlar gittimki 8 metre dikine aşağı delmiş çocuklar bi sürüde emek vermiş ama hiç bişey yok ne boşluk ne değerli sinyali yapı kalıntısı hiç bişey
Sekiz metreee ne ayıp ve iğrenç bir şeyy insanların umutları ve hevesleriyle oynamak

GUND@R

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Usta Yalova da bizim arkadaşlar 40 gün kazı yaptı ekip 25 kişi 5 jeneratör karot hiltiler dinamit lokumları daha neler neler 20 mt kazmışlar full kaya. Kafayı mı yediniz dedim ya işi gücü bırakıp hepsi orda. Bi hesap yaptım harcadıkları para bulacakları define adam başına o kadar kalmıyor ama vallahi nasıl bi azim nasıl inanç ya

Demirdağınkurdu

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Hocam oldum bittim benden kimse hoşlanmadı. Hep ben hoşlandım hep karşlıksız oldu bu işi nasıl çözeriz.
Aslında ben alıntı yapacaktım, Kamhi ustam değindi iyi başladı.. Ustam yazacağın yorumları paylaşmadan oku içerisinde argo kelimeler varsa çıkarı ver, çok uygunsuz, çoğu zaman yorumlarını bilerekten okumuyorum, sırf o kelimeleri görmemek için birlikte veya tek daha iyi olacaz.. hem defineciyede ters davranışlar... Ne yakışır bize, az sözcük yerinde, küfürsüz - alkolsüz iş.. bunu. günlük hayatta öyle olalım icraatın olduğu zaman zayıf noktamızdan tutup nakavt olmamak için (küfrün alkolden yalandan farkı yok zayıf davranışlar) elimizdeki ekmeği Allahın günahsız varlıkları hayvanlarıyla paylaşmayı unutmayalım saygılar sevgiler

Kamhi Leonard

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Hocam oldum bittim benden kimse hoşlanmadı. Hep ben hoşlandım hep karşlıksız oldu bu işi nasıl çözeriz.
Insanların senden hoslanmami insanların hatası diyelim :)
Sizin hiç bir hataniz yok diyelim ,,?

Bilir misin aslında bende çok severdim böyle konuşma tarzını
Eeee... nihayetinde 90 ların genciyiz :)
Çok hızlı ve çok molotof bir xamandi bizim zamanımız

Bilenler bilir ıspanyol paça dan
Dar kesime
Yırtık diz kapağı derken saç kesim modalari
Failler sakallar filan di derken hoop milemyum çocukları çıktı
Bizim dönem bitti :)

Senle şöyle bir 90 lara gidelim benim zamanına
Sen beni davet ettin evine
Kapıdan girdim annen baban tipeme baktı
Beni görür görmez kaygısı başladı

Ben çıktıktan sonrada la oğlum...!
Bu insan evladimi sen bunla nasıl arkadaşlık kurarsin
Deseler mi iyi yoksa
Hanım bak bizim çocuk ne güzel arkadaşlıklar ediyor mu ?

Biz böyle bir dönemden geçtik :)
Şimdi @Ayazma bir insanın her zaman içinde bir yerinde bir güzellik vardır
Senin guxelliginde bu dışına yansiyandir olduğun gibisin sen
Seni kimse değiştiremez ....
Seni ancak sen istersen deyise bilirsin
Ha su anki halinde bir kusur mu var dersen bana göre dostum
No Problem ...! Katiyen 10 numbersin ...!

senden ricam Bizleri birer kız arkadaşın gibi düşün
Ama sadece bir süre ligine kalıcı olmak istemeyiz senle :D:D:D
Şu alışkanlığın bakalım devam edecek mi ;);)

Ayazma

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Insanların senden hoslanmami insanların hatası diyelim :)
Sizin hiç bir hataniz yok diyelim ,,?

Bilir misin aslında bende çok severdim böyle konuşma tarzını
Eeee... nihayetinde 90 ların genciyiz :)
Çok hızlı ve çok molotof bir xamandi bizim zamanımız

Bilenler bilir ıspanyol paça dan
Dar kesime
Yırtık diz kapağı derken saç kesim modalari
Failler sakallar filan di derken hoop milemyum çocukları çıktı
Bizim dönem bitti :)

Senle şöyle bir 90 lara gidelim benim zamanına
Sen beni davet ettin evine
Kapıdan girdim annen baban tipeme baktı
Beni görür görmez kaygısı başladı

Ben çıktıktan sonrada la oğlum...!
Bu insan evladimi sen bunla nasıl arkadaşlık kurarsin
Deseler mi iyi yoksa
Hanım bak bizim çocuk ne güzel arkadaşlıklar ediyor mu ?

Biz böyle bir dönemden geçtik :)
Şimdi @Ayazma bir insanın her zaman içinde bir yerinde bir güzellik vardır
Senin guxelliginde bu dışına yansiyandir olduğun gibisin sen
Seni kimse değiştiremez ....
Seni ancak sen istersen deyise bilirsin
Ha su anki halinde bir kusur mu var dersen bana göre dostum
No Problem ...! Katiyen 10 numbersin ...!

senden ricam Bizleri birer kız arkadaşın gibi düşün
Ama sadece bir süre ligine kalıcı olmak istemeyiz senle :D:D:D
Şu alışkanlığın bakalım devam edecek mi ;);)
Hacı yazıyı hızlı hızlı okudum sonu ne güzel çıktı :D sona bidaha okudum. Ben bunu yarın gene okurum. :D

Ayazma

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Haci beni sıkmayın yazamıyorum yoksa. Kafam döndü yazıyorum siliyorum nasıl ayarlıcaz bunu

Üst Alt