Define ve Defineci

'Definecilik Başlangıç Konuları' forumunda S:W:A:T tarafından 13 Haz 2018 tarihinde açılan konu

 1. S:W:A:T

  S:W:A:T New Member Kayıtlı Kullanıcı

  Katılım:
  12 Haz 2018
  Mesaj:
  21
  Alınan Beğeniler:
  6
  Ödül Puanları:
  3
  DEFİNE VE DEFİNECİ

  Define Nedir ?

  Defineci Kimdir ?

  Bu iki sorunun cevabını doğru bir şekilde ifade edebilmek için öncelikle tanımlarını yapmak gerekir.

  Define ; toprak altına , duvar içlerine , ağaç diplerine , kuyu ve su kaynaklarına , doğal afetler , savaşlar , eşkıyalıklar sonucu ya da koruma , biriktirme , muhafaza etme düşüncesiyle saklanan altın gümüş vb. gibi değer eden gömülere define denir.

  Defineci ise yukarıda özetini verdiğimiz değerlerin izini süren , bu değerlere sahip olabilmek için işaret ve bilgi kaynaklarını takip eden , amacına ulaşabilmek için adeta bir dedektif gibi çalışır. Bulmacanın karelerini doğru bu şekilde bir araya getirmeye çalışarak , bu yolda elde ettiği her türlü iz , işaret , ipucu ve bilgiler ışığında , bilinçli ve profesyonelce hareket ederek sonuca gitmeye çalışandır.

  Defineci , çevrecidir. Doğa aşığıdır. Kültürel varlıklara duyarlı ve saygılıdır. Defineci iş adamıdır. Defineci öğretmendir. Defineci siyasetçidir. Defineci doktordur. Defineci savcıdır , hakimdir . Defineci mühendistir . Defineci , tarihçidir . Defineci devletin her kademesinden herhangi birisidir.

  Defineci Ahmet'tir , Mehmet'tir , Hasan'dır , Hüseyin'dir . Defineci , bu vatanın öz be öz çocuklarıdır. Defineci bu ülkenin birinci sınıf insanıdır.

  Özetle defineci , bu ülkenin binlerini , on binlerini , milyonlarını oluşturan saygın kişilikli , onurlu ve vatanına bağlı , bu ülkenin insanlarıdır.


  Defineci ne arar ?

  Defineci etken ve sebepler sonucu saklanmış define , hazine ve servetleri arar.
   
 2. talat

  talat Misafir

  eyvallah arkadaş hepsini olmasada yarım yamalak okuduk.
   
Yükleniyor...