Define zengini

sef_er

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Kaan5557, eyvallah ustam, arkadasin biriyle bana ve birkac kisiye sözler verildi, tutulmadi, artik ayrintilara ve son gunlere grlmisken hersey fos cikti, su uc gunluk duntada Allah parayi herseyin uzerinde tutanlara lanet etsin, benim elimdede vardi kilo altınlar, yuzbin dolarlar kimseyi satmadım vede aldatmadim

harputlu

Moderatör
Süper Moderatör
Ustam bilemezsin, belki tona yakın olur, belki yüzlerce kilo olur, cihazsız olmuyor.
Ama gpr ile metal tespiti yapamazsiniz..yani cok buyuk miktarda tonlarca ki tonlarca altin olacak...boyle birsey pek nadir olacagindan...normal kazan küp teneke bir kac teneke altini tespit edemezsiniz ...

Son düzenleme:

harputlu

Moderatör
Süper Moderatör
Ayazma ustam şakül duysa bu sozunuzu inanki bizlere küser, ustam anahtara catala ip bagla, 58,88 cm den tut sol eline gümüş bir kaşık veya çatal al git diğerlerini bul, yeterki kafan rahat olsun, emir verme, soru sorma, bırak kendini şakülün kollarına, sakın korkmayasin, çünkü ilk baş taki yaptığı hareketlerden korktum desen inan.
Bu sarkaç bide teknelerin altında oluyor tekne düz gitsin diye sizinki başka. Sizinki topuzlu dönen.

harputlu

Moderatör
Süper Moderatör
Evet ustam cihazsız olmuyor işte, işaretler desen paramparça edilmiş birileri tarafından, çubuk şakül yön veriyor, ne yazıkki cihaz işte.
Ah ah su cihaz yapanlar, insan ac ac, gözlerini toprak doyursun, bize yeter versin ve hizmet nasip etsin rabbim inşallah

Ya sakulde guzel, cubukta ama cihazsiz olmaaz,

I1B79

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Biz definecilerin altın vuruşu neodyum mıknatıs şakülü, avuç içi kadar büyüklükte 50 cm lik Stor perde ipi veya kirnap ipi takıp, bu işin ustaları son kesin vuruşu onunla yapıyor, ben bölgede neodyum mıknatıs ve gümüş çubuk bulamadım, o yüzden bunlarla ilgili tecrübe ustalarımın verdiği bilgiler.
@harputlu ustam bu neodyum mıknatıslarının ölçüsü nedir acaba

harputlu

Moderatör
Süper Moderatör
HDD deki mıknatıs sadece gümüş ve aleminyum çubuk ta sağ çubuğa veya her iki çubuğa bantlanarak,
tek mıknatıs,
boşluk tesbiti
metal tesbiti
mineral eleme

çift çubuğa bantlanarak,
kaya da mezar ve kasa tesbitinde kullanılır.
hdd lerdeki mıknatıs küçük kalır o zaman

I1B79

Member
Kayıtlı Kullanıcı
anladım @harputlu ustam biraz internette araştırdım neodyum mıknatısını baya kullanılıyor bir dostumda 300 kg kaldırabileni var halkalı olanı o iş görür mü

Son düzenleme:

harputlu

Moderatör
Süper Moderatör
Ustam önemli olan neodyum olması, Halkalı olmasının avantajı rahatlıkla ip takilabilmesi. Adana antep ve batıda yaşayan bir kaç kişiye haber verdim bakalım bulabileceklermi, bölgede bulamadım ben.
anladım @harputlu ustam biraz internette araştırdım neodyum mıknatısını baya kullanılıyor bir dostumda 300 kg kaldırabileni var halkalı olanı o iş görür mü

Üst Alt