DEFİNECİ ADIM Şiiride benden olsun

harputlu

Moderatör
Süper Moderatör
DEFİNECİ ADIM, KÜF KOKAR TIRNAKLARIM
Türkiyem gibisin, tümülüsten batan güneşi görmezmisin,
Kralı şahı sultanı bulut gibi, toprak küf kokar bilmezmisin,
Hüzün kokar, altını beyazla, ağıtını yasını görmezmisin,
Defineci diktir, taştandır aşı ekmegi emegi bilmez gibisin,

Yarını yok defineci olanın, kürek çekerim umut denizinde,
Denizim olmasa, koynumda beslerim yılanlar gölgesinde,
Çocukça masum olur,damla damla zümrüt olur gözümde,
Eyyy defineci, katili ben değilim yarınlarının, özenme sende,

Gökyüzüm bugün mavi bakar gibi nemrut ağrı dağında,
Sevgililer gibiydik, bir ben bir sen höyükler yamacında,
Eyyy defineci, hüzün yoksa sevincmi dopdolu yarında,
Kayasında umut var dağdaganın Ülkemin ufuklarinda,

Korkma defineci, göğsüm iman dolu, sinem huzur kokar,
Tarihine bakarken gözlerim mavi, kimine nemli bakar,
Bugün koynundayim fıratın, diclenin, hazar tarih kokar,
Şakülcü çubukçu adım, toprağına adım ışığım nurum akar,

Mahsenlerde arınırım, kurşunlu apılarının dilencisiyim ben,
Adım defineci, yüreğimde MUHAMMED, o sen ve bir ben,
Ayasofyada aklaşmış sakalın yüreğim, tunelini bir görsen,
Eyyy defineci, Türkiye'mde mutluluk bilirmisin, ben yada sen,

Eyyy defineci, umut varmı kuzeyde guneyde batıda doguda,
Kimi gözü yaşlı, kimi nemli, yemyeşil, varmı magara orada,
Eskidendi adım başı çarptığımız, toprak tezek kokulu yolda,
Şimdi yarınlar siyah kara, umut çıra mumla aranır sokağında,

Defineci işte, benim ülkemde cıvıl cıvıl, umut yüreğinde beyaz,
Suyumuz kan kırmızı, derinden gelir, defineci acıyı anlamaz
Sen gül defineci, hazineler sokağında, bilki masumlar aglamaz,
Ey defineci, yüreğine iyi bak, mavidir karadır, acılar beyaz olmaz,

Eyyy defineci, bugün güneş süphanda, yeşil bağrında kucakla,
Çocukça sen masum bak Hemi, ne işin var silahla hem bıçakla,
Ekmeğin aşın yarınlar ve umut, doya doya yüreğini kucakla,
Eyyy defineci, umudun bırakma, bugün ve is kokulu yarınlarda,

Son düzenleme:

sef_er

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Duygulu ve samimi kader ortağım, üzüntüler bir oldu, verilen sozler tutulmadi, gonlumuz karardi, beklentiler boş olunca sozler oldu yalanci, rezillikler bize daragaci, sefil insan sen ne adamsın nede musluman, Allah kerimdir tas olsun yuregin, yilan olsun dilin, Allah'ından bul belani ey kafirin

Son düzenleme:

harputlu

Moderatör
Süper Moderatör
Gönlün ferah tut ustam, Akif'in dediği gibi, işte böyle bir dünya, bilmezmisin cehennem ehlinin, abdestli film fırıldaklarla dolacagini, Allah dostuyum diyen biri nasıl eğilir bükülür onu aklım almadı, kendimden çok sana üzüldüm inanki.

dogacaktir elbet bizede, vaadettigi hakkın,
kim bilir belki yarın, belki yarındanda yakın,
herkesi yigit sandım, olma onlar gibi sakın,

Duygulu ve samimi kader ortağım, üzüntüler bir oldu, verilen sozler tutulmadi, gonlumuz karardi, beklentiler boş olunca sozler oldu yalanci, rezillikler bize daragaci, sefil insan sen ne adamsın nede musluman, Allah kerimdir tas olsun yuregin, yilan olsun dilin, Allah'ından bul belani ey kafirin

Son düzenleme:

harputlu

Moderatör
Süper Moderatör
Insan sevdiğini terkedermi, erkek olana yakışmaz, ben yeri geldiğinde bütün çevremle mücadele ediyorum, onun için ailen ve gönlünde kiler senin sevdiğin, seven yigit terketmez,

bu zamanda dar gününde yanında insan görmek zordur, dar günün yoldaşlarini unutma, iyi bak sağına soluna, hep dua et, Yarabbi sana yaramayani bendende uzak eyle, ekmegi mi yiyip ardimdan kuyumu kazanlarida kulun olarak affettim, ama Rabbim olarak sana havale ettim de, inanki en yakinimdakiler patır patır döküldü gorseydin eğer şaşardin, onun için sevmek adam olanın işi, sevilneyi beklemek zor.

Son düzenleme:

infilaQ

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
dost sadece iyi gunde yaninda olan yuzune gulen degildir.zor zamaninda yaninda seninle olandir.sen zor zamaninda yaninda olanlari dost bil gerisi kuru kalabaliktir.uzak dur fayda gelmez zarari dokunur.sana ne bu dunyada nede ahirette faydasi bulunmayacak kisilerle dost olma bir hatani gorunce duzeltmeye calisan gunaha girmene mani olmaya calisan kisaca hem bu fani dunyada hemde asil ve sonsuz olan memleketimizde zarar gormemen icin senin yaninda olan varsa dost odur.gerisini terk etmende vebal yoktur.kisaca orneklersek
kardesim vakit cikacak namazini kildin mi .
ohooo dostum ihtiyarlayinca kilarsin gel iki el okey atalim.gibi gibi anladigimi yazdim sevgili dedigin nikahli esin degil ise zaten yasak zaten haram Rabbim ayetlerinde zina etmeyin demiyor dahada ciddi uyariyor zina ya yaklasmayin buyuruyor sevgili olma durumu bu emre itaatsizlik oluyor.uzerime vazife olmayan bir yazi yazmisim hissindeyim hakkini helal et kardesim

Demirdağınkurdu

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Insan sevdiğini terkedermi, erkek olana yakışmaz, ben yeri geldiğinde bütün çevremle mücadele ediyorum, onun için ailen ve gönlünde kiler senin sevdiğin, seven yigit terketmez,

bu zamanda dar gününde yanında insan görmek zordur, dar günün yoldaşlarini unutma, iyi bak sağına soluna, hep dua et, Yarabbi sana yaramayani bendende uzak eyle, ekmegi mi yiyip ardimdan kuyumu kazanlarida kulun olarak affettim, ama Rabbim olarak sana havale ettim de, inanki en yakinimdakiler patır patır döküldü gorseydin eğer şaşardin, onun için sevmek adam olanın işi, sevilneyi beklemek zor.
Pekala ustam mesela kaderindeki o eşin olacak sevdiğin zor durumda olduğunu bildiği için selamını almıyor.. Sana gelmesi için refah paralı olacağın zamanını bekliyor... O zaman buna nedersin

infilaQ

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Yaw yine duramadim yaziyom.íBir kadin 4 sey icin nikahlanirPeygamber (s.a.v.): “Kadın dört şey için nikahlanır. Malı için, soyu için, güzelliği için ve dindarlığı için. Sen dindar olana bak. (Değilse) kaybedersin” (Buharî, IX. 110. (el-Fethu’r-Rabbânî’den); Müslim, X. 51-52 (Nevevî şerhinde); Tirmizî, III. 396; Ebû Davud, II. 296; Nesâî, VI. 65, 68; İbnu Mâce, I. 597; Müstedrek, II. 161; Uyûnu’l-Ahbâr, IV. 1; Dârekutnî, II. 417) hata olmasin diye alinti yaptim.ölcü bu kardesim.evlilik icin detlerya dunya evine girdi diye tamamen yanlis asil ahiret evine girmek icin dir.mal mulk hepsi kabir kapisina kadar ya gelir ya gelmez mal icin maddiyat icin yapilan bir evlilik kabir kapisindan oteye ne sekilde gecer ki.

Demirdağınkurdu

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Yaw yine duramadim yaziyom.íBir kadin 4 sey icin nikahlanirPeygamber (s.a.v.): “Kadın dört şey için nikahlanır. Malı için, soyu için, güzelliği için ve dindarlığı için. Sen dindar olana bak. (Değilse) kaybedersin” (Buharî, IX. 110. (el-Fethu’r-Rabbânî’den); Müslim, X. 51-52 (Nevevî şerhinde); Tirmizî, III. 396; Ebû Davud, II. 296; Nesâî, VI. 65, 68; İbnu Mâce, I. 597; Müstedrek, II. 161; Uyûnu’l-Ahbâr, IV. 1; Dârekutnî, II. 417) hata olmasin diye alinti yaptim.ölcü bu kardesim.evlilik icin detlerya dunya evine girdi diye tamamen yanlis asil ahiret evine girmek icin dir.mal mulk hepsi kabir kapisina kadar ya gelir ya gelmez mal icin maddiyat icin yapilan bir evlilik kabir kapisindan oteye ne sekilde gecer ki.
Nokta atışı yaptın en doğrusu

Demirdağınkurdu

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Bu zamanımızın ilişkileri çok zor olmuş.. Ustam hele benim bulunduğum bölgede adam namustan toprak ayağından ayağını çekmiyor davranışlarına bakarsan mini etek giydirmiş kızına babası yaşıtındaki arkadaşına yol açtırıyor.. Yani şahıs karşısındaki insanın cebindeki paraya göre kapı açıp kapatıyor moralini motivasyonunu senin cebindeki paraya göre razı ettiriyor... Mesela kişi işinde temizse namuslu ayağında yolu uzatıyor kişi parası bolsa karekter önemli değil eskiden köle pazarında köleyi iyi gösterme bazında köle ön planda satıcı arka planda... Demek istediğimi anladınmı ustam... Yani malının ödürlü bir tarafı varsa örtüp Kendisi namus ayağında takılıyor.. Tanıtımda kızını açıp saçip ön safa çıkartıyor

Moderatör tarafında düzenlendi:
Üst Alt