Defineciler İçin Sarkaç ve Kullanımı

MendereS

Admin
Yönetici
Administrator
Kahinlerin kullandığı en yaygın araçlardan biride sarkaçtır. Sarkaç kullanma sanatı, herkesin öğrenebileceği gibi kendinizi geliştirebilecek en verimli kehanet araçlarından birisindir. Sarkacın bir diğer adıda pandül dür. Bu konuda sarkaç yapımını ve kullanmayı anlatan bir çalışma yaptık..

Sarkaç nedir ?

Sarkaç tipik olarak bir ipin veya zincirin ucunda asılı duran bir metal, taş veya kristaldir. Genel olarak, toprağın altındaki gizli suları, mineralleri ve diğer gizli nesneleri bulmak için kullanılır. Kişiye bağlı olarak ip veya zincir uzunluğu yaklaşık 4–5 inç (10,2–12,7 cm) olmalıdır. Bu en sağlıklı kabul edilen ip uzunluk ölçüsüdür.

Kehanet için uygun olan sarkaçlar birçok kaynaktan alınabilir, ancak kendi başınıza yaratmanız da oldukça kolaydır. Kendiniz yaparsanız kişisel zevklerinize uyacak şekilde tasarlayabilirsiniz. Kendi yaptığınız sarkacın avantajlarıda vardır, kişisel enerjiniz ve niyetiniz ile özleşip size daha iyi hizmet verebilir.

Sarkaç yapımı ve gelişmesinde kişisel beklentilerinizi ona sürekli yükleyin ve bunu ona sesli ve sessiz olarak söyleyin. Aklınızdakini bilmesini sağlayın. Sarkaçınızı her kullandığınızda bunları yapın aksi taktirde kontrolünüzden çıkıp kendi düşündüklerine yönelebilir.

Sarkaça soru sormaya başlamadan önce Rahat oturduğunuzdan emin olun. Özellikle kol rahatlığına dikkat edin, dirseğinizi dizinize yada masaya yatırarak bu işi çözebilirsiniz. Sarkaçınızı başparmağınız ve işaret parmağınız arasında gevşek ve hafifçe tutun düşmeyecek kadar sıkmanız yeterlidir.

Sarkaçlarda size yanlış bilgiler verebilir, kendinizi iyi hissetiğinizden emin olun. Duygusal veya zihinsel olarak iyi değilseniz (örneğin stresli, öfkeli, yorgun, vb.) Sarkaçınızı kullanmayın, çünkü bu doğru sonuçlar almanıza engel olacaktır. İyi durumda olduğunuzu anlamak için, sarkacınıza, ‘Şimdi iletişim kurabilirmiyiz diye sorun’

Tam Olarak Sarkaç Nasıl Kullanılır

sarkaç kullanımı pozisyonu.jpg

1– Sarkaçın verimli olması için doğru pozisyonda olmanız çok önemlidir. Kollarınızı ve bacaklarınızı açın ve dirseğinizi masanın üzerine koyun. Düzgün otur ve rahat olduğundan emin ol.

sarkaç nasıl tutulur.jpg

2– Ondan ne hissettiğini neler gördüğünü sorun. yada siz aradığınız neyse onun adını vererek onunla iletişim kurun. örneğin bana altınları bul diyebilirsiniz. Sabırla bekle. Birkaç saniye veya bir kaç dakika dakika sürebilir. muhtemelen yana doğru sallanmaya başlayacaktır. ne tarafa doğru sallantı varsa yön orasıdır. sarkaçlar halka yaptığı zaman son noktaya gelmişsiniz demektir.

sarkaç yön isteme.jpg

3– Örnek olarak sarkacı evinizde test ederken ona bildiğiniz sorular sorarak bulmasını isteyin. Mesela kendi koyduğunuz altın, gümüş gibi metalleri bulmasını söyleyin. Bu sadece altın gümüş değil aklınıza ne gelirse sorun, yatak odası nerede veya dışarıdaki okaliptüs ağacı nerede gibi sorunlar sorun.

sarkaç-pandül.jpg

4– Daha gelişmiş hale geldikçe, kayıp hazine yerleri sormaya başlayabilirsiniz. aslına bakılırsa sarkaca sorulacak ilk soru bu işte çalışmalımıyım olması gereklidir. sarkaç sizinle iyi iletişim kuruyor ve başarılı olacağınıza inanıyorsa buna evet yanıtı verecektir.

sarkaçla iletişim.jpg

Sarkaç Hareketlerine Anlamlar Yükleyin

Sarkacınızı tasarlarken özellikle ilk kullanımlarda ona yapması gereken hareketleri siz belirleyebilirsiniz. Örnek olarak sarkacınıza ben bayanmıyım diye sorular sorun, veya adım nedir gibi bilindik sorularla sarkacınızın yönlerini bizzat belirleyebilirsiniz. en yaygın yüklenen ayarlar şunlardır.

– önden arkaya (kafa sallama gibi – “evet” )
– yan yana (kafa sallama gibi – “hayır”)
– saat yönünde daire (Burası)
– saat yönünün tersine daire (Emin Değilim)
Not: hareket yüklemeler size bağlıdır buradaki sonuçlar kesin olmayabilir.

Rahatlayın, iletişimin tadını çıkarın.
Açık, tarafsız olun, kesinlikle cevapları tahmin etmeye çalışmayın.
Sorularınızı içinizden geldiği şekilde sorun.
Sabırlı olun, hazır olun.

Cevabı bekleyin. Sorunuza konsantre olun (gözlerinizi kapatabilir), fakat cevabın ne olması gerektiğini düşünmeyin sadece doğru, tarafsız bir yanıt almak üzerine odaklanın.

Sarkacın en çok kullanıldığı alanlar şunlardır.

Başta altın olmak üzere doğal yeraltı maddelerini bulmak için.

Su bulmak için.

Kayıp eşya bulmak için.

Enerji tespiti için.

Hayatta karar vermenize yardımcı olmak için.

Sağlık amaçlı.

harputlu

Moderatör
Süper Moderatör
Ustam emeğinize sağlık, bende ilk başladığımda soru soruyordum şakül cevap veriyordu, hoşuma gitti inanki, ustalarım duyunca fırça kalmaz yedik, meğer soru sorarak bizim uğraşta calisilmiyormus, böyük böyük ustalar kızıyor valla benden söylemesi

MendereS

Admin
Yönetici
Administrator
Ustam emeğinize sağlık, bende ilk başladığımda soru soruyordum şakül cevap veriyordu, hoşuma gitti inanki, ustalarım duyunca fırça kalmaz yedik, meğer soru sorarak bizim uğraşta calisilmiyormus, böyük böyük ustalar kızıyor valla benden söylemesi
nasıl yani altın bulmak için soru gerekmiyormu nasıl yapmak lazımmış ?

harputlu

Moderatör
Süper Moderatör
[QUOTEMendereS, post: 832, member: 41"]nasıl yani altın bulmak için soru gerekmiyormu nasıl yapmak lazımmış ?[/QUOTE]

Ustam şakülde en uygun arama şekli ip boyu, 8 cm oda mahsen den 83 cm boşluk ve gaz kontrolüne kadar her maddenin nesnenin ip boyu var, ustam o ip boyundan tutuyorsun şakül ileri doğru atım yaparak yön veriyor, üzerine geldiğinde tur sayısını takip ediyorsun, eğer uygunsa başka yöntemleri deneyerek kontrolünü tamamliyorsun, şakül çubuktan daha stabil olduğundan şakülde soru sorulmaz, sadece arama yapacağın ip boyundan tutuyorsun, kendini şakülün merhametli kollarına bırakıyor sun, yine geldik aynı konuya, her kontrolü yaptık, biz yeni başlayan çıraklar için elektronik bir cihaz olmazsa olmazı, hani bu işi çözen ustalar gözü Kapalı şakülün veya çubuğun dilinden anladigindan işlem yapıyor buluyor, bizler ise kendimizi yetiştirmek için elektronik cihaz ile kesinlestirip işlem yapmamız gerekiyor, yoksa pusuya yatmış düşman mineralleri unutmayın, bu gomuyu gomenler biz bu işin meraklılarını düşünerek etrafa mineral serpistirmislerdir bunuda unutmayın.

harputlu

Moderatör
Süper Moderatör
Ustalarım, kardeslerim, 1 İnç ne kadar mı, 25,4 mm veya 2,54 cm dir, inç nerdenmi çıktı, bu işin profesörleri her metalin her nesnenin her doğal ve yapay oluşumun bir çeşit enerji yaydigini, işte bunuda inç cinsinden bulmuşlar, biz her ramazanda sakızın orucu bozup bozmadığını tv de çok muhterem zübük hocalara sorarak din cahillligimizi tasdiklerken, o muhterem hocalar ise yat üzerine yat, kat üzerine kat yaparken, işte elin gavuru dediğimiz neler buluyor, Çok uzatmamak lazım değilmi, hade buyrun bakalım ne imiş, inç ve cm.

CİNS---------------------İNÇ------CM--------------TUR
TÜNEL-----------------------------08
ODA-MAHSEN---------------------12---------------25
AKAN SU----------------26,5------18
MERMER--------------------------21,5
DOKME BETON--------------------32,5
CAM-GÖZYAŞI Ş.-PORS.----------35 CM--C=177, G.Ş=50 P=105
TOPRAK-------------------------------------------42
DENİZ SUYU---------------------------------------52
ÇANAK ÇÖMLEK-------------------49,5------------45
BRONZ--------------------------80 VEYA 51 CM---59
GÜMÜŞ KURŞUN----------------55,88 CM-GÜMÜŞ=62-KURŞUN=35 16-18
TUZ-SODYUM-MAGNEZYUM----55,88 CM---------SOD. 30 TUR, MAGN. 35 TUR
AMBER-ZEHİR-------------------55,88 CM---------
KÜP-PISMIS KİREMİT------------58 CM------------20 TUR
ELMAS---------------------------60 CM
ALKOL---------------------------63,7 CM
ALTIN SAF 24 AYAR--------------73,66 CM--------22
ALTIN KARIŞIK-------------------72,50 CM--------15-40
BAKIR - PIRINC-----30,51 INC----77,47 CM--PIRINÇ 25, BAKIR,......
KEMİK---------------------------79 CM-----------24
DEMIR-NIKEL-------------------80 VEYA 81,28 CM--32 TUR,
BOŞLUK-GAZ-------------------83 CM--------------BOŞLUK=42TUR, Z.GAZ=56 TUR
SAGLIK-SEBZE-MEYVE----------30 CM
AKİK TAŞI-----------------------30-66 TUR
MEZAR KAPAĞI-----------------38 TUR
CIVA----------------------------12,5 TUR
CARBON------------------------12 TUR
SÜLFÜR----------------7 INC---17,78 CM
BARDAK---------------14 INC---35.56 CM
AHŞAP-KOBALT-------20 INC---50,8 CM

Bu değerler cam şakülde farklılık gösterebilir
CAM SAKÜLDE DEGİSEBILIR VEYA KENDINIZ KONTROL EDİP SONRA UYGULAMALARI YAPIN.
BOSLUK=12 CM, ------25 TUR
ALTIN --=73,66 CM 15-40 TUR
GÜMÜŞ-=55,88 CM----22 TUR bu değerler cam şakülde degisebileceginden önceden kontrol edilmeli, cam ve pirinc şakül değerleri not edilerek işlem yapılmalı.

Demirdağınkurdu

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
[QUOTEMendereS, post: 832, member: 41"]nasıl yani altın bulmak için soru gerekmiyormu nasıl yapmak lazımmış ?
Ustam şakülde en uygun arama şekli ip boyu, 8 cm oda mahsen den 83 cm boşluk ve gaz kontrolüne kadar her maddenin nesnenin ip boyu var, ustam o ip boyundan tutuyorsun şakül ileri doğru atım yaparak yön veriyor, üzerine geldiğinde tur sayısını takip ediyorsun, eğer uygunsa başka yöntemleri deneyerek kontrolünü tamamliyorsun, şakül çubuktan daha stabil olduğundan şakülde soru sorulmaz, sadece arama yapacağın ip boyundan tutuyorsun, kendini şakülün merhametli kollarına bırakıyor sun, yine geldik aynı konuya, her kontrolü yaptık, biz yeni başlayan çıraklar için elektronik bir cihaz olmazsa olmazı, hani bu işi çözen ustalar gözü Kapalı şakülün veya çubuğun dilinden anladigindan işlem yapıyor buluyor, bizler ise kendimizi yetiştirmek için elektronik cihaz ile kesinlestirip işlem yapmamız gerekiyor, yoksa pusuya yatmış düşman mineralleri unutmayın, bu gomuyu gomenler biz bu işin meraklılarını düşünerek etrafa mineral serpistirmislerdir bunuda unutmayın.[/QUOTE]
Nasip kısmet kardeşim Allah büyüktür

Ayazma

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Maden şirketlerinin sarkaç kullandığına şahidim işe yaramasa kullanmazlar herhalde. Tek fark onlarda böyle uygulama yok al tut hepsi bu.

harputlu

Moderatör
Süper Moderatör
Ustam onların elindeki şakül bizde olsa ahhhh keşke olsa, sanırım özel bir metal, birde çubukla şakül arasında çok fark var, mesela yanindakinin bakışı yani göz nazar dediğimiz, yüksek gerilim hatları, değişik Frekanslar çubuğun arama taramada ki özelliğini saptirirken, şakülde ise böyle bir durum yok inanki, yeterki bırak gitsin, yeterki dilini ve yön tur işaretlerini anla, birde soru cevap şeklinde de şakülle çalışma yapılmıyor, o konuda tek alim, Ali Seydi Gültekin dir, bizlerin çok fırın ekmek yemesi lazım.

harputlu

Moderatör
Süper Moderatör
Şimdi bazıları diyebilir, şakülle veya çubukla ne buldun diye, inaninki sadece şimdilik kendi başıma kendi kelime sürecek bir merhem arayışındayım, eğer o yöntem ve usulleri gelistirince söz burda paylaşırım sizlerle, bakalım yarinimizda Mevlâ neyler, neyleyecekki Neylerse o zaten herşeyin hayırlı olanını ihsan eyler.

Demirdağınkurdu

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Şimdi bazıları diyebilir, şakülle veya çubukla ne buldun diye, inaninki sadece şimdilik kendi başıma kendi kelime sürecek bir merhem arayışındayım, eğer o yöntem ve usulleri gelistirince söz burda paylaşırım sizlerle, bakalım yarinimizda Mevlâ neyler, neyleyecekki Neylerse o zaten herşeyin hayırlı olanını ihsan eyler.
Paşam sen neden öyle konuştun yaa boş ver sene sen diğer insanları... Ölümün günü saniyesi kaderdir.. Bir şey bulmanda kaderdir önemli olan Allahı bulmaktır gerisi pek değeri yok..
Ben Allahı bulmuştum bir hastalık beni kendi kendini yok etmeye başladı yani o hastalığın peşine takılmakla Allah ibadeti vardı yani.. ona bağlı değildi..

Taki birine mühürlenince Allah o hastalığı benden aldı...
Onunlada birleşmeyince allah öyle istedi.. Onunda hastalığı mührü beni dağa taşa vurdu..
Şuan şükür insanlardan uzak Allahımın yanındayım..

harputlu

Moderatör
Süper Moderatör
Paşam sen neden öyle konuştun yaa boş ver sene sen diğer insanları... Ölümün günü saniyesi kaderdir.. Bir şey bulmanda kaderdir önemli olan Allahı bulmaktır gerisi pek değeri yok..
Ben Allahı bulmuştum bir hastalık beni kendi kendini yok etmeye başladı yani o hastalığın peşine takılmakla Allah ibadeti vardı yani.. ona bağlı değildi..

Taki birine mühürlenince Allah o hastalığı benden aldı...
Onunlada birleşmeyince allah öyle istedi.. Onunda hastalığı mührü beni dağa taşa vurdu..
Şuan şükür insanlardan uzak Allahımın yanındayım..
çok şükür halimize kardeşim benim, iyiki bildiğimiz şükür ve hamd ettiğimiz sonsuz güçlerin sahibi yaratanimiz var, ya kul kula muhtaç olsa ne olurdu halimiz.

harputlu

Moderatör
Süper Moderatör
Kardeşlerim önce çubukla veya cihazla bir mezar bulduk diyelim, boşluğunu bulduk derinlik aldık çevresini cizdik, mezarda ne olması lazım, tabiki kemik, sakulle bakalım, kemikte ip boyu kaçtı, 79 cm, 24 te dönüş tur sayısı var, hani önceden bunun kontrolünü yapmıştık değilmi, birde her definecide aradığı malzemenin numunesi olması lazım, küçük bir kemik veya diş te olabilir, diş toprakta geç Çürüyen ama vücuttaki birçok değerli kalsiyum ve diger ozelligi barındıran bir parcadir,

Sakulu 79 cm den tuttuk, bize yön verdi yani atım yapmaya başladı, vücut yapısının özelliğine göre kimi insanda 50-100-200-500 veya daha fazla mesafeden atım yapabilir, hedefe gittik başladı dönmeye, kaç turdu, 24 tur, 1-2 eksik veya fazla olabilir tur sayısı, daha fazla olduğunda burda başka bir şey var demekki, 24 turda bilirizki burda kemik var, birde sol elde kemik aldığında 2 sn sonra atım durursa tam kesin teyittir, bunu diğer aranan malzemeler içinde deneyebilirsiniz,

harputlu

Moderatör
Süper Moderatör
Yine sakulle devam edelim, hepimizin aklında ne olur arazide, ya mineral varsa, kara kara düşünürüz, korkmayın korkmayın, hade flash flash flash derler ne oldu ne oldu diye merak ederiz, ne olacak bizde reklam yok, içimiz neyse dışımizda odur, kardeslerime büyük bir bilgi vereyim, @R00T kardeşim sen işaret için @MendereS ustanın arşivini çalarken, bende @kabakburgiba ve @mhmt82 ustalarımdan hırhizlık yapıyorum, yoksa kardeşlerimiz nasıl öğrenecek, zamane Robin Hood u olmuşuz demekki, bilgi tecrübe sahibi ustalardan çalıp, işte bütün kardeşlerimiz ile paylaşıyoruz, bizi gidi hırhızlar.

Üstte listede yazmistim ip boylarini, Sakulu altın ip ayarindan tuttuk, altının ip boyu 72,50 cm, uzaktan atım yapmaya başladı, yürekler kıpır kıpır niyemi tabiki Sarıkız a kavuşma hayali yılların hasreti özlemi, yok öyle bir dünya, bu Sarıkız hem nankör, hem Cilveli hemde bir havalarda, sende heveslisin amma çubuğu tuttum, yok Sakulu tuttum yön verdi tur dönüşü tamam burda kesin değerli var, işte orda öyle olmuyor arkadaşım kardeşim, sen arazide gezerken bulduğun mineralli taş toprak cinsinden hiç numune aldinmi, bu mineralleri biz yem olarak kullanıyoruz, yaaaa işte böyle,

sol elimiz boş.altın ayarında ip boyunu tuttuk.uzaktan tutacaz.şakül atım yapmaya başlar.atım yönüne gittik.tam üzerine gelince dönme yapar tur başlar, altın dönme sayısı kaçtı definatör kardeşim, 22 tur, eğer üzerine gelince 22 yi geçerse anlayın ki burda mineralli taş var yani kas yapan taştan. Simdi daha önceden numune olarak sakladığımız bu altın mineralli taştan varsa. uzaktan şakül atım yapmaya başladı, olduğumuz yerden hiç ayrılmadan bu taşı sol elimize alırsak atım az sonra durur.üzerine gitsek dahi dönme yapmaz. işte hemen daha işin başında uzaktan burda alınan çekimin mineral olduğunu anlarız, yaaaa bak hiç kas yapmaya görek yok kafa yormaya strese girmeye gerek yok ne kadar basitmiş.

Son düzenleme:

harputlu

Moderatör
Süper Moderatör
Kardeşlerim @kabakburgiba ustamdan çaldığım sakulle ilgili
diğer bir konumuzda sakülde gaz tesbiti.işte bu definecinin can damarıdır. bakın bu bilgiyi hiç bir yerde ne okudunuz, ne gördünüz, nede duydunuz. ben hayli iddalıyım bu konuda.işte hodri meydan.en kral makinelerede meydan okuyabilirsiniz şakülcü kardeşlerim kendinizi arge konusunda geliştirin hep iddialı olun hırslı olun kendinizden emin olun.bilgi herşeyin üstündedir.bilginiz ne kadar değerli ise kendinize okadar güvenirsiniz.Eğer insanlara faydası olacağına inanıyorsanız bu bilgiyide paylaşmaktan korkmayın.paylaşımcı olun. tabiki once DÜRÜST olun.

Gaz da ip boyu ölçüsünü veriyorum ip boyu 83 tür, not ediniz heee daha önceki konularımızı bi hatırlayalım bakalım. bilgi tazeleyelim. iyi olur değil mi. ip boyu 83 te daha önce ne vardı? boşluk değil mi. yaaaaa şimdi ikisi çakıştı değilmi. ne yapacaz, boşluk mu gaz mı.çünkü ikisininde ip boyu boşluğunda gazında 83 .etki alanın dışında şakülümüzü ip boyu 83 te tuttuk.şakül önce gaza atım yapar.atım yönünde ilerledik.üzerine geldik şimdi tur sayısına bakalım.tur dönme 56 olacak arkadaşlar. 56 değilde tur 42 oldu, bu nedir demeyeceğiz. ip boyu ikisininde aynı çünkü. 42 boşluktur.

kısaca, sakulde 83 cm den tuttugumuzda hem boşluk hemde gaz kontrolü bulunur, burda hangisi bu diye bulmak anlamak istediğimiz de ise tur dönme sayısına bakacaz,
boşluk + gaz ip boyu 83 cm
tur sayısı ise
boşluk, 42 tur,
gaz, 56 tur,

inşallah faydalı olur.

Son düzenleme:

harputlu

Moderatör
Süper Moderatör
Yine ustamin altın değerinde olan verdiği bilgide ise,
Boşlukta etki alanı dışına çıkın,ip boyunu 83 te tutun. atım yapmaya başlar.şakülünüzü 3 defa ucunu toprağa vurun.daha sonra tekrar tutun.atım tekrar başlar,eline boş pinpon topunu veya şu mis kokusu koyulan tüpler var içi boş olacak alın eğer bu boşluk gerçek boşluksa atım durur.bu seferde elinize bidolu çakmak alın.orda gaz varsa atım duracaktır. üzerine de gitseniz dönme yapmayacaktır.içerdeki gazı tesbit etmez isek başımıza ne geleceğni artık hepimiz biliyoruz.çünkü sonu 1 saniyede koklasak,ya sakat kalmak,yada ölüm.hiç şakası yok arkadaşlar.basındandevamlı ölüm haberleri duyuyoruz.en büyük tehlike GAZ dır.daha sonra TUZAK gelir.

harputlu

Moderatör
Süper Moderatör
Ustamin diğer bir önemli verdiği bilgide ise,
pirinç sakulde gümüş kurşun sodyum kalsiyum magnezyum ip boyu 55,88 cm, bu ip boyları değişmez, bilgili radtestezi uzmanlarının araştırmalarda bulduğu kesin değerlerdir, hatta sakulle çalışmak isteyen kardeşlerim yukarda yazdığım listeyi bir kağıda yazarak yanlarında taşısinlar, şimdi asıl konu, tur sayısı toprakta ve evde yaptığımız testlerde farklı olabilir, toprakta
gümüş, 62 tur
Kurşun, 35 tur olması lazım,
dikkat ederseniz ip boyları aynı, fakat toprakta ve evde tur sayısı değişebilir, bize önemli ve lazım olan ise topraktaki tur sayısı.
Bizler bu bilgileri ustamdan öğrenebilmek için çeşit çeşit yemekler, demlik demlik çaylar ismarladik, bakalım iftar yemeği ve çaylar kimden gelecek, şaka şaka, canınız sağolsun yeter.

Üst Alt