Defineciler İçin Sarkaç ve Kullanımı

infilaQ

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Soru sorma meselesi yüzünden şaküle çok sıcak bakmıyordum gayb dan haber almaya çalışmak gibi duruma benzeme ihtimalinden dolayı .şimdi yazılarını takip ile başlayalım inş.ilk şakülü kurşundan yapayım mı ne dersin ustam işlemek kolay olur

harputlu

Moderatör
Süper Moderatör
Kardeşim ustaların tavsiyesi pirinç sakul, kurşun sonraki çalışma içindir, ya pirinç yada cam sakul bul.
Soru sorma meselesi yüzünden şaküle çok sıcak bakmıyordum gayb dan haber almaya çalışmak gibi duruma benzeme ihtimalinden dolayı .şimdi yazılarını takip ile başlayalım inş.ilk şakülü kurşundan yapayım mı ne dersin ustam işlemek kolay olur

infilaQ

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Harputlu ustam inşaallah hazır değilde kendim yapmak niyetindeyim çubuğa göre çok daha hassas olunması gerekiyor .cam şakül için avize parçaları satan yerler den temin edilebilir mi ağırlığı ve çapı ne kadar olmalı ustam .ben konuyu en baştan sindire sindire bi okuyayım zaten cevaplarını verdiğin sorular ile seni gereksiz meşgul etmeyeyim zira gelişme kaydedersem zaten sorular olacaktır.

harputlu

Moderatör
Süper Moderatör
Estağfurullah kardeşim benim, her zaman sorabilirsin, arastirarak öğrenerek tecrübe ederek öğrendiğim ne varsa hepsi kardeslerimindir, elektrikcilerden avize camı bul, ister avuç içi kadar olsun, istersen büyük veya küçük te olabilir, civardaki bir hurdaciya git söyle bana eski sarı pirinç bir parça lazım, veya eski sarı terazi kilo taşları var, yarım kilo olandan bul götür tornaciya söyle bunun içi Hazneli olacak şekilde bana sakul yap, birde bulabilirsen sanayide neodyum mıknatıs al avuç içi kadar veya büyükte olabilir, bu miknatista son vuruştur,
Harputlu ustam inşaallah hazır değilde kendim yapmak niyetindeyim çubuğa göre çok daha hassas olunması gerekiyor .cam şakül için avize parçaları satan yerler den temin edilebilir mi ağırlığı ve çapı ne kadar olmalı ustam .ben konuyu en baştan sindire sindire bi okuyayım zaten cevaplarını verdiğin sorular ile seni gereksiz meşgul etmeyeyim zira gelişme kaydedersem zaten sorular olacaktır.

infilaQ

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Ustam burada sanayii dediğimiz yer bir kaç dükkan dan ibaret :) İstanbul a geçince halladerim inşaallah

infilaQ

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Estağfurullah kardeşim benim, her zaman sorabilirsin, arastirarak öğrenerek tecrübe ederek öğrendiğim ne varsa hepsi kardeslerimindir, elektrikcilerden avize camı bul, ister avuç içi kadar olsun, istersen büyük veya küçük te olabilir, civardaki bir hurdaciya git söyle bana eski sarı pirinç bir parça lazım, veya eski sarı terazi kilo taşları var, yarım kilo olandan bul götür tornaciya söyle bunun içi Hazneli olacak şekilde bana sakul yap, birde bulabilirsen sanayide neodyum mıknatıs al avuç içi kadar veya büyükte olabilir, bu miknatista son vuruştur,
Ustam aradım hurdacıyı prinç işi tamam inşaallah

kabakburgiba

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Ustalarım, kardeslerim, 1 İnç ne kadar mı, 25,4 mm veya 2,54 cm dir, inç nerdenmi çıktı, bu işin profesörleri her metalin her nesnenin her doğal ve yapay oluşumun bir çeşit enerji yaydigini, işte bunuda inç cinsinden bulmuşlar, biz her ramazanda sakızın orucu bozup bozmadığını tv de çok muhterem zübük hocalara sorarak din cahillligimizi tasdiklerken, o muhterem hocalar ise yat üzerine yat, kat üzerine kat yaparken, işte elin gavuru dediğimiz neler buluyor, Çok uzatmamak lazım değilmi, hade buyrun bakalım ne imiş, inç ve cm.

CİNS---------------------İNÇ------CM--------------TUR
TÜNEL-----------------------------08
ODA-MAHSEN---------------------12---------------25
AKAN SU----------------26,5------18
MERMER--------------------------21,5
DOKME BETON--------------------32,5
CAM-GÖZYAŞI Ş.-PORS.----------35 CM--C=177, G.Ş=50 P=105
TOPRAK-------------------------------------------42
DENİZ SUYU---------------------------------------52
ÇANAK ÇÖMLEK-------------------49,5------------45
BRONZ--------------------------80 VEYA 51 CM---59
GÜMÜŞ KURŞUN----------------55,88 CM-GÜMÜŞ=62-KURŞUN=35 16-18
TUZ-SODYUM-MAGNEZYUM----55,88 CM---------SOD. 30 TUR, MAGN. 35 TUR
AMBER-ZEHİR-------------------55,88 CM---------
KÜP-PISMIS KİREMİT------------58 CM------------20 TUR
ELMAS---------------------------60 CM
ALKOL---------------------------63,7 CM
ALTIN SAF 24 AYAR--------------73,66 CM--------22
ALTIN KARIŞIK-------------------72,50 CM--------15-40
BAKIR - PIRINC-----30,51 INC----77,47 CM--PIRINÇ 25, BAKIR,......
KEMİK---------------------------79 CM-----------24
DEMIR-NIKEL-------------------80 VEYA 81,28 CM--32 TUR,
BOŞLUK-GAZ-------------------83 CM--------------BOŞLUK=42TUR, Z.GAZ=56 TUR
SAGLIK-SEBZE-MEYVE----------30 CM
AKİK TAŞI-----------------------30-66 TUR
MEZAR KAPAĞI-----------------38 TUR
CIVA----------------------------12,5 TUR
CARBON------------------------12 TUR
SÜLFÜR----------------7 INC---17,78 CM
BARDAK---------------14 INC---35.56 CM
AHŞAP-KOBALT-------20 INC---50,8 CM

Bu değerler cam şakülde farklılık gösterebilir
Maden şirketlerinin sarkaç kullandığına şahidim işe yaramasa kullanmazlar herhalde. Tek fark onlarda böyle uygulama yok al tut hepsi bu.
o kadarda kolay değil.

CAM SAKÜLDE DEGİSEBILIR VEYA KENDINIZ KONTROL EDİP SONRA UYGULAMALARI YAPIN.
BOSLUK=12 CM, ------25 TUR
ALTIN --=73,66 CM 15-40 TUR
GÜMÜŞ-=55,88 CM----22 TUR bu değerler cam şakülde degisebileceginden önceden kontrol edilmeli, cam ve pirinc şakül değerleri not edilerek işlem yapılmalı.

infilaQ

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Harputlu ustam şimdiden yazmak ne kadar doğru bilmiyorum ama sana güzel bir cam şakül gönderebilirim bana nasıl bir şakül istediğini tarif eder misin?durumu şöyle açıklayayım şantiyede bir cam ustası var camı eritip çeşitli kalıplara koyup içine üfleyerek sekil vererek vazo sürahi vs. Yada içi dolu başka şekillerde cam eşyalar üretiyorlar mış videolar vardı gördüm güzel şeyler yapıyor ona şakül yaparmısın diye sordum :) olur o kolay dedi bana bi tarif edersen boyutu şekli şemali nasıl olsun içi dolumu boşmu gibi hususları inşaallah usta sözünde durursa şakül elime gelince göndereyim .

kabakburgiba

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
@harputlu kardeşim,mehmet kardeşimi ve beni onurlandırdığın için teşekkür ederim.birçok sitelerde bu konu ile ilgili mesajları okuyorum.adam benden almış,o sitede ahkam kesiyor.bir iki soru soruyorum başka nik,le apışıp kalıyor.ama yinede rencide etmiyorum,özelden kibarca uyarıyorum.çünkü ben yılllarımı verdim bu işe.biliyorsunuz düzcede sel felaketi oldu,kayıplar vardı,günlerce arandı,zor bulundu .bu konuda çalışma yapmadım diye kendime çok kızdım.şimdi bunu üzerine çalışmalar yapıyorum.mezarlıklarda yatıp,morg larda geziyorum.bunuda çözecem.bu çok önemli.hatta definedende önemli.kayıplar bulundu ya buna çok sevindim.o yavrularında bir mezarı oldu.ya bulunmasalardı.bu hepimizin çocuğu olabilir.biraz empati.siteyi kuran tüm arkadaşlara,üyelere,hayırlı olsun.sevgi ve saygılarımla.

infilaQ

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Kabakburgiba ustam hoş geldin harputlu ustama yazdığım cam şakül için senin de isteğin doğrultusunda yaptırabilirim inşaallah bu kardeşinizden hediye kabul ederseniz

harputlu

Moderatör
Süper Moderatör
@infilaQ kardeşim bak ustamizda gelmiş @kabakburgiba ustam varken bize söz düşmez, avuç içi büyüklüğünde üst kapağı Vidalı Hazneli içine numune bırakılan bir sakul yaptirabilirsin, veya @kabakburgiba ustam ne der birde onu dinleyelim, teşekkür ediyorum kardeşime.
Harputlu ustam şimdiden yazmak ne kadar doğru bilmiyorum ama sana güzel bir cam şakül gönderebilirim bana nasıl bir şakül istediğini tarif eder misin?durumu şöyle açıklayayım şantiyede bir cam ustası var camı eritip çeşitli kalıplara koyup içine üfleyerek sekil vererek vazo sürahi vs. Yada içi dolu başka şekillerde cam eşyalar üretiyorlar mış videolar vardı gördüm güzel şeyler yapıyor ona şakül yaparmısın diye sordum :) olur o kolay dedi bana bi tarif edersen boyutu şekli şemali nasıl olsun içi dolumu boşmu gibi hususları inşaallah usta sözünde durursa şakül elime gelince göndereyim .

Başkan

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Bende daha önceleri ,cam şakül kullanmama rağmen epey bir ara verdikten sonra ,tekrar kullanmaya başladım. en güzel çalışmayı bununla sağlıyorum. İp boyu 17cm,dir, aradığım çoğu şey,17cm,nin içinde...

R00T

ProfessionaL
Administrator
Hepiniz Hoşgeldiniz Saygıyı haketmiş ustalarım.
Uzun zamandan beridir hep dikkatimi çeken bu şağül- pandül olmuştur.
Eğer sağlam bir sağül bulur isem .Öğrenip kullanmak isterim.Bir yerden başlamak lazım.Ben pandül ve çubuk olayına güveniyorum Allah izni ile.Çünkü doğru başarılı kullanımı öğrenilir ise.Baya faydalı olacaktır.

Üst Alt