Definecilik, tüm sırlar taşlarda saklıdır

MendereS

Admin
Yönetici
Administrator
22 Eki 2017
1,182
4,326
118
Daha öncede yazdım. bi daha yazayım hafızalara kazınsın.

Araziye çıktığınızda taş deyip geçmeyin, tarihin bütün sırları taşlarda saklıdır. bazı dönemler taşların canlı ve gizemli güçlere sahip olduğu düşünülmüştür.

ilk çağlardaki önemli taşların başında havaşi taşı, arkasından meteor taşı ve yağmur taşı gelir.. özellikle arazideki kara taşlar meteor taşıyla ilişkilendirilmiştir. mutlaka bişeye işarettir. kendiliğinden orada olması mümkün değildir.

Yüzey araştırması yaparken her taraf taş ve kayadır. hele ilk gün bunlar arasında fark bulmanız mümkün değildir. 2. 3. gün bazı taşların taş yapıları ve duruş şekillerinin farklı olduğunu görürsünüz. bunlar arasında fark bulamayan defineci nerede ne arayacağını bilmez. araziyi köstebek yuvasına çevirir. sonrada cinler defineyi kaydırıyor diye suçu cinlere atar. halbuki yanlış yeri kazıyor. hatta çoğı kazdığı yerden çıkan toprağı definenin üzerine atarak bir daha bulunması imkansız hale getiriyor. sonraki gelenlerde burayı kazmışlar deyip gidiyor. Artık bu defineyi bulmak imkansız hale geliyor. ancak teknoloji ilerler cihazlar olduktan sonra affetmez duruma gelirse o zaman bulunur.

Definecileri ilgilendiren tüm taşları araştırın ve paylaşın.