Definecilik yaparak para kazananlar

MendereS

Admin
Yönetici
Administrator
Bu konuda definecilik yaparak kimlerin para kazandığını yazacağım. evet gerçekten kazananlar var lakin biz değiliz. şimdi en az kazanandan en çoğuna doğru gidelim.

1- Hocalar: evet yanlış okumadınız bir çok hoca yer bakma tılsım çözme gibi konularla definecilikten ufak tefek çorbasını kaynatan kişiledir. Aslında bu hocanın suçu değil definecilerin suçudur, fırsat buldukça yazıyoruz yine yazalım. ortada işaret yok dedektör yok ekip yok direk hocalarla define bulacaklarını sananlar var. hocalara söylenende hikayelerden ibaret. nedir hikayeler. yok efendim buradan eşkiya geçmiş. burayı yunanlı sormuş, ermeniler burada yaşamış gibi yüzeysel bilgilerle hocaya giderler hocada bunları bi güzel yolar. hikayelere dayalı define aramanın sonuç vermeyeceğini hep yazıyoruz lakin sonuç alamıyoruz define avcıları hep aynı.

2- Dedektörcü define avcıları: İşte bunlar definenin parasını yiyen tek define avcılarıdır. bu yüzeysel arama dediğimiz 3-5 bin tl lik dedektörlerle yaşam yerlerini dolaşarak, tek para, yüzük, küpe derken ayda 2-3 bin tl çorba yaparlar. hemde bunu 1-2 ay değil bildim bileli yapanlar var. işte definenin parasını yinen tek define avcıları bunlardır. mağara, mahzen, tünel, giriş çıkış gibi merakları yoktur. gözleri yüksekte değil ama çorba her zaman kaynar. işte benim en sevdiğim define avcıları bunlardır. iyide para kazanırlar. Allah yidirmek nasip etsin.

3- Aracı Alıcılar: bunlarda iyi para kazanır, 2. maddede yazdığımız yüzük küpe türü kırıntıları bunlar toplar. öyle 1-2 tane oldumu almazlar biraz biriksin alırız derler. sen toplarsın bir avuç gelir 1-2 bin tl atar gider. peygamber pazarlığı. Burada define avcısının bilmediği bişey vardır. verdiği kırıntıların içindeki bazı paralar nadir yada tarih bakımından çok eskidir. bunların 1 tanesi zaten 3 bin tl yapar. kısacası alıcı define avcısından 2 bine alır 8 bine okutur. buna benzer antika tablo, heykel vs. ne bulursa düşeş alır yerine 4-5 katı satar. bunlar oturduk yerden para kazanır. çerçi gibidir ama işi götürür. gerçi bunların çoğunun antika dükkanları vardır. dükkan ben buradayım der, define avcısını gel gele çağırır. tabi bizde armut gibi düşeriz.

4- Profesyonel define avcıları: İşte definenin parasını hamuduyla yiyenler bunlardır. ellerinde 150 binden 600 bine kadar değişen fiyatlarda gpr yer altı radarları. profesyonel ekip. arkeolojik destek hazır. kepçe hazır, karakolla muhtarda bağlanmış ver coşkuyu gitsin. halk dilinde godaman dedikleri kişiler.

5- Yurt Dışı: Bu 4. maddedeki yüklü buluntuları yurt dışına kaydıranlar var, yada kendi müzelerine, onlar hakkında pek bilgim yok sadece duyuyoruz boğayla pulluk aileleri benzeri.

İşte defineden para kazananlar bunlar. Ben 5 madde yazdım bilmediklerim vardır.. Sakın işaret satarak falan para kazanıldığını sanmayın, onlar kuyruklu yalan. işareti göster paranı al diyenler 4. maddedeki profesyonel define avcılarıdır. senden yeri öğrenir sonrada buranın parası alınmış der 2 ay sonra haberin bile olmadan kepçe gelmiş işi bitirip gitmiştir. İstanbulluyum, ankaradan geldim diyenlere sakın güvenmeyin, hatta mümkünse bide dayak atıp gönderin, bidaha gelmesin.

R00T

ProfessionaL
Yönetici
Administrator
Ek olarak bir kaç basit ketegori dolandırıcılar var.Orjinal eser bulana yanaşıp adamım var okuturum satarım diyerek gerçekten de 100 satıp 20 ye sattım diyip yüzde 80 ni cebine indirenler.Bu yüzde 20 kalandan da ayrıca istemem yan cebime koy diyerek en az yüzde 7 sini alarak asıl emek harcarak bulanın emeğini talan edenler.Daha söylenecek çok şey varda gerisini ustalar tamamlarlar.

Üst Alt