Defineler kaç metrede olur?

ALPARSLAN

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Azınlık gömüleri 4 - 4.5 metreye kadar var % 60 alındı % 40 bizleri bekliyor.mahzenler 6.5 . 7 . 7.5 , 8 , 9 , 10 , 12 , 14 15 şe kadar gider bu ölçülerin içinde mezar odaları malzeme odaları da var.Fakat bu metrelere aldanmayın bazı mimarilerde girişe merdiven yapıp toprakla doldurup üstü kapatmış zemine 2 metre kala başlamış doldurmaya merdivenin ústünü.Bazı yerlerde ise dramos yapmışlar girişe

harputlu

Moderatör
Süper Moderatör
@Ayazma ustam keyfini sevsinler senin, varmı böyle bir yöntem, şimdi milletin canı çekecek,
Taş ayağına takılmış altından küp çıkmış var. Birde pulluğa takılanlar var. Ben define ararsam böyle isterim sıkıntıya gelemem kusura bakmayın. Ne o öyle metrelerce biz kepçe miyiz.

MendereS

Admin
Administrator
acıl yapılan gömüler yüzeye yakındır. hatta bazıları elindeki gama yada kasaturayla kazar üzerini dolduracak toprak bile yetmediğinden 1 kişinin kaldıracağı taş koyar. bunların bir çoğu heyelan yada yağmur sularının toprağı yemesi sonucu ortaya çıktı.

şahit olduğum konuyu anlatayım.

çobanın biri hafif toprak kayması olduktan sonra küpün karnını görüyor.

ağalarına diyorki. o çökelek küpünü orada bırakmışsınız alın.

Ağalar bakıyor cevaben. tamam bi ara alırız.

Ağalar işi anlamış çobanı gönderdikten sonra küpü çıkarmışlar.

şöyle bişey var o çobanı hiç bırakmayıp ömür boyu bakmışlar. yanlarından ayrıldığında bile arayıp sorup takip etmişler. hastalık, doktor para ne ihtiyacı varsa karşılamışlar hiç rezil etmemişler.

R00T

ProfessionaL
Administrator
Yani ben gördüm dere yatağında 2 kaya yanyana 1 buçuk metre boylarında birinin ön yüzünde 30 cm kadar yok derinlik mal bırakıp hemen sıvayıp kaçmışlar.Sonra gelip almışlar.Almada başarılı olmuş sahipleri yada bilenleri.
Bundan hariç mal ekseri bir boy derinde olur.İdael ölçü ile boy desek erkekte 185 evet.2metreyi bulmaz yani.Ama tünelle kuyu ile varılan mahzen tümülüs höyük bunlar farklı derinlikler mal var dağın dibinde ki mağarada .O mağaraya girmen için bazen ne kadar derine indiğini bile bilmezsin.

harputlu

Moderatör
Süper Moderatör
@R00T ustam, yani kısaca 3 veya 4 mt den sonrası özene bezene itina ile tuzaklanmış tehlike arzeden büyük ustalık isteyen gömü onlar, ekip ister, sabır ister, güç kuvvet ve birazda maddiyat ister derinde olanlar, yine yattı garibanin hayalleri,

R00T

ProfessionaL
Administrator
Bana göre Tümülüs ve kuyular hariç bir çok gömü ve mezar yerleri 4 kişilik bir ekip ile sabah namazından sonra güneş doğarkene başlasan ikindiden sonra iş biter.Yeter ki nasıl nerede çalışacağını bil ve doğru çalış.İnan ki çok zor değildir.Gerçektende zor olan şudur YANLIŞ YERİ HEP VURDUĞUMUZ İÇİNDİR.

Mfcs2010

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Azınlık gömüleri 4 - 4.5 metreye kadar var % 60 alındı % 40 bizleri bekliyor.mahzenler 6.5 . 7 . 7.5 , 8 , 9 , 10 , 12 , 14 15 şe kadar gider bu ölçülerin içinde mezar odaları malzeme odaları da var.Fakat bu metrelere aldanmayın bazı mimarilerde girişe merdiven yapıp toprakla doldurup üstü kapatmış zemine 2 metre kala başlamış doldurmaya merdivenin ústünü.Bazı yerlerde ise dramos yapmışlar girişe

sende abarttin ve gardas 15 mtr nptn apartman mi dikiyon usulünce bilginiz tecrubeniz varsa paylaşın:):):):):) yanlis bilgi vermeyin üyelere turkiyede 15 mtr alti define rastlamadim varsa teyit ederek bilgi verin

Mfcs2010

Member
Kayıtlı Kullanıcı
@R00T ustam, yani kısaca 3 veya 4 mt den sonrası özene bezene itina ile tuzaklanmış tehlike arzeden büyük ustalık isteyen gömü onlar, ekip ister, sabır ister, güç kuvvet ve birazda maddiyat ister derinde olanlar, yine yattı garibanin hayalleri,
gozel gardasim 3_ 4 mtr sonra tuzaklı defineler ortadoğu da olur turkiyede bu mesafede tuzaklı degilde dikkatsiz ve bilgisizce hareket edildiği icin adam tecrübe yok bir tasi yerinden çekiyo hesab etmeden sagi solu üzerine taş yıkılınca way bura tuzakliymis k irak babil suriye iranda olabilir ben turkiyede tuzakli definden öleni duymadim varsa örnek gösterin gardas:):):)

Cann

Moderatör
Süper Moderatör
15 metre kadar tünel açıldı tabi bu tünel doluydu bu da 15 metre derinlik anlamına geliyor ;)

harputlu

Moderatör
Süper Moderatör
gozel gardasim 3_ 4 mtr sonra tuzaklı defineler ortadoğu da olur turkiyede bu mesafede tuzaklı degilde dikkatsiz ve bilgisizce hareket edildiği icin adam tecrübe yok bir tasi yerinden çekiyo hesab etmeden sagi solu üzerine taş yıkılınca way bura tuzakliymis k irak babil suriye iranda olabilir ben turkiyede tuzakli definden öleni duymadim varsa örnek gösterin gardas:):):)
Ustam bak burda üst taraf tuzakli, mezar olarak ben burdayım diyor, hayırlısı yağmur çamur bitsin, resimler gelir.

Ekli dosyalar

Codex

Member
Kayıtlı Kullanıcı
@Mfcs2010 Senin gormemis olman tuzakli define olmadigi anlamina gelmez. Vebal altinda kalmamak lazim. Gecen yil tuzak yuzunden bagirsagi agzindan cikmis adam gordum. Merdivenler kontrol edilmeden iceri girme cabasi ve ardindan aktif olan merdiven tuzagi.

ALPARSLAN

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
sende abarttin ve gardas 15 mtr nptn apartman mi dikiyon usulünce bilginiz tecrubeniz varsa paylaşın:):):):):) yanlis bilgi vermeyin üyelere turkiyede 15 mtr alti define rastlamadim varsa teyit ederek bilgi verin
Ben hiçbir bilgiyi yaşamadan paylaşmam.Medeniyet gömülerini azınlık gömüleri ile karıştırma.

harputlu

Moderatör
Süper Moderatör
@Mfcs2010 kardeşim, senin sorun rüşvetin belgesini istemek gibi olmuş, kimse düşünemezki, gelin burda olay olacak resim cekin video cekin diye, yartanin takdiri iste, ölüm de oluyor yaralanmada, , her bölgenin kendine özgü bir define gömü ve yaşam tarzı var, sende yoksa burdada olmaz olurmu, senin resimli kanitlarin varsa görmek isteriz ustam, arşive katkı olur.

Son düzenleme:

Mfcs2010

Member
Kayıtlı Kullanıcı
@Mfcs2010 kardeşim, senin sorun rüşvetin belgesini istemek gibi olmuş, ölüm de oluyor yaralanmada, , her bölgenin kendine özgü bir define gömü ve yaşam tarzı var, sende yoksa burdada olmaz olurmu, senin resimli kanitlarin varsa görmek isteriz ustam, arşive katkı olur.
———-
Bu sitede yapılan ve uygulnan her iş gayri yasal işmi devlet izni olmadan mı yapıyor site üyeleri ve verilen bilgiler yasal süreç dışındamı uygulanıyor ? Ne rüşveti ? İzinsiz mi yapılıyor ? Alınan bilgiler sonrası her kazı bunu anlat kardeş ben anlamadı ? İşleriniz resmi ise yapanlar yanı neden çekinecek belgelemek için ?

harputlu

Moderatör
Süper Moderatör
@Mfcs2010 kardeşim benim her işimiz gayri resmi, biz bütün üyelerimizi uyarıyoruz, lütfen kardeşim izin alarak işlem yapın diyoruz, ömrümü yedin ustam ömrümü.
———-
Bu sitede yapılan ve uygulnan her iş gayri yasal işmi devlet izni olmadan mı yapıyor site üyeleri ve verilen bilgiler yasal süreç dışındamı uygulanıyor ? Ne rüşveti ? İzinsiz mi yapılıyor ? Alınan bilgiler sonrası her kazı bunu anlat kardeş ben anlamadı ? İşleriniz resmi ise yapanlar yanı neden çekinecek belgelemek için ?

Mfcs2010

Member
Kayıtlı Kullanıcı
:):):):):):)
Ustam bak burda üst taraf tuzakli, mezar olarak ben burdayım diyor, hayırlısı yağmur çamur bitsin, resimler gelir.
————————-
Usta burda yağmur bitsin anlarsın kabka gibi giriş bursayım diyor baksana ağaca inan bana genede senin bilecğin bir iş ama inan çok güzel yer ağacı kes arası açılmış yerden çakmak yada kibrit yak hava türbülansını fark edeceksin illa tuzak diyosan girişte çalışmadan tepesini indir hem girişe hem üste 2 dinamit koy insin sanmıyorum tuzaklı yer harbi anlayan defineci çözer ustad eger sen çalışacaksan bura ilgili senin ağzından tuzak yokmuş cümlesini duymak istiyorum usta :):):)
Kızmak yok her tecrübe bir yaşanmışlıktır her işaretten anlayan bu işaret şu bu işaye şu diyen adamla bizzat yaşam bir adam bir olmaz orayı bilmediğim için nette bişey diyemem ustadım :):):) güzel haberlerini beklerim :):):)

Üst Alt