Değirmencinin kasaları Yeni resimler

dardanoss

Bakmakmı?? Görmekmi??
Yönetici
Süper Moderatör
8 Eki 2019
1,117
2,892
118
59
16.JPG

Cümleten selaymun aleyküm.
Arkadaşlar rica ettiler bir yerde koltuk var şuna bakarmısın diye kıramadım ve onlar ile koltuğa bakmaya gittim.
Önce şunu söylemeliyim bu anlattıklarımın hepsinin resmi mevcut. Allah nasip eder ise yarın akşam veya öbür gün resimleride bu konuya ekleyeceğim Çünki resimlerini çektirdiğim arkadaş ile o zaman görüşüp kendime attıracağım.
Gelelim saadete oraya gider ikenn bir Kışın akan yazları hiç akmayan bir dere yatağına indik. Onların koltuk dediği yere bakmaya gider iken dere kenarındaki değirmen kalıntısı daha doğrusu temeli dikkatimi çekti. Gittik koltuk dediklerine baktım alakasız bir şey. AMMA benim içime bir kere kurt düştü. Nedenine gelince biz defineciler bir bakar bin görenizdir.. Onları bu koltuk değil dedim amma ben burada başka şeylere bakacağım deyip Değimen kalıntısının dere akar yönün tersine doğru karşıdan gördüğüm kayaları incelemeye başladım. Zaten dere yatagı olduğu gibi bütün kayadan oluşuyo parça hiç yok . Öyle bakar iken içim cız etti birde baktım kasayı patlatmışlar. 40 santim derinlik 18 santim eninde kasa . Onu yapan değrmenci dayımız güzelce murç ile açmış daha kenarlarda murç izleri duruyor. Ve ondan sonra içini duvar sıvası gibi 2 santim kalınlıkta sıvamış üstünüde doğaya uydurmuş kapatmış. Lakin kimin nasibi ise bunları bulmuş. Bunlar 4 adet ler ikisi derenin bir kenarında ikiside diğer karşısındaki kenarda karşılıklı.
Yalnız dikkatimi çeken bu kasaları hazırlamış lakin sadece birisini kullanmış diğerleri kullanıma hazır lakin kullanılmadan öyle oyularak kalmış. Hepsinin derinlikleri ve enleri standart. ben acaba başka bir amacamı hizmet ediyorlar diyede düşündüm ve o açıdan da etrafı inceledim. Lakin başka hiç bir emare yok. Tamamı ile kasa için yapılmış zulalar idi. Demekki bu değirmenci dayımızın ömrü vefa etmemiş diğerlerini doldurmaya. Bir kaç tane daha hariç???????? onları göz ile keşfettim bakacağım onlara zamanı gelince. Değirmenci değrmenden baktımı bunları görüyor tam gözünün önünde imiş. Bu böyle bitmez deyip biraz daha derenin içnden yukarıya çıknca oradaki kayaları inceler iken baktım bu oturak ile yanındaki V kesim dikkatimi çekti oraya oturunca karşıdaki kayaya bkıyor idi. Gittim o kayaya bakınca üstünde siz buradaki resimdekiler gibi zannetmeyin sadece şekil olarak aynı lakin doğaya uydurulmuş 2 metreye 1 metre büyüklüğünde haç var. Elimde çubuklar dahi olmadığı için bunlara bir arge yapamadım.. İkinci resimde göstermeye çalıştım şekli. Demek istediğim arkadaşlar böyle yerlere denk geldiğinizde sakın belli yerde araştırmalarınızı kesip tamam demeyin daha geniş kapsamlı ve iyi gözlemci olun. İnşallah bu konunun resimlerini aldığımda buraya atacağım. Demekki değrmenci dayılarımız ne yapıyor imiş Madenlerini görebilecekleri yerlere defnediyorlar imiş. Kasalar ile değirmen arası tam 60 adım. Teşekkürler16.JPG

dardanoss

Bakmakmı?? Görmekmi??
Yönetici
Süper Moderatör
8 Eki 2019
1,117
2,892
118
59
Emeğine sağlık abi.Hele görsellerde gelsin hep bahsettiğim su yatağında ki karşılıklı hafif çap mevzulardan mıdır acaba:_?
Sevgili ustam selaymun aleyküm. Resimleri yanımdaki bir kardeşimiz çekti. Fakat yinede size şöyle izah edeyim. iknci resimdeki V kesimli oturaklı kaya ile üzerinde haç olan kaya Hafif çapraz düşüyor. Kasaların olsuğu kayalar hafif çapraz. Yönlere zaten bakmış idim ben. Paintle çizip size örneklemek isterim. Gelecek olan resimlerde bunlar anlaşılmayabilir

adsız.JPG

11.JPG

Demirdağınkurdu

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
14 Ocak 2019
676
1,118
98
Doğal oluşum
Ekli dosyayı görüntüle 14348

Cümleten selaymun aleyküm.
Arkadaşlar rica ettiler bir yerde koltuk var şuna bakarmısın diye kıramadım ve onlar ile koltuğa bakmaya gittim.
Önce şunu söylemeliyim bu anlattıklarımın hepsinin resmi mevcut. Allah nasip eder ise yarın akşam veya öbür gün resimleride bu konuya ekleyeceğim Çünki resimlerini çektirdiğim arkadaş ile o zaman görüşüp kendime attıracağım.
Gelelim saadete oraya gider ikenn bir Kışın akan yazları hiç akmayan bir dere yatağına indik. Onların koltuk dediği yere bakmaya gider iken dere kenarındaki değirmen kalıntısı daha doğrusu temeli dikkatimi çekti. Gittik koltuk dediklerine baktım alakasız bir şey. AMMA benim içime bir kere kurt düştü. Nedenine gelince biz defineciler bir bakar bin görenizdir.. Onları bu koltuk değil dedim amma ben burada başka şeylere bakacağım deyip Değimen kalıntısının dere akar yönün tersine doğru karşıdan gördüğüm kayaları incelemeye başladım. Zaten dere yatagı olduğu gibi bütün kayadan oluşuyo parça hiç yok . Öyle bakar iken içim cız etti birde baktım kasayı patlatmışlar. 40 santim derinlik 18 santim eninde kasa . Onu yapan değrmenci dayımız güzelce murç ile açmış daha kenarlarda murç izleri duruyor. Ve ondan sonra içini duvar sıvası gibi 2 santim kalınlıkta sıvamış üstünüde doğaya uydurmuş kapatmış. Lakin kimin nasibi ise bunları bulmuş. Bunlar 4 adet ler ikisi derenin bir kenarında ikiside diğer karşısındaki kenarda karşılıklı.
Yalnız dikkatimi çeken bu kasaları hazırlamış lakin sadece birisini kullanmış diğerleri kullanıma hazır lakin kullanılmadan öyle oyularak kalmış. Hepsinin derinlikleri ve enleri standart. ben acaba başka bir amacamı hizmet ediyorlar diyede düşündüm ve o açıdan da etrafı inceledim. Lakin başka hiç bir emare yok. Tamamı ile kasa için yapılmış zulalar idi. Demekki bu değirmenci dayımızın ömrü vefa etmemiş diğerlerini doldurmaya. Bir kaç tane daha hariç???????? onları göz ile keşfettim bakacağım onlara zamanı gelince. Değirmenci değrmenden baktımı bunları görüyor tam gözünün önünde imiş. Bu böyle bitmez deyip biraz daha derenin içnden yukarıya çıknca oradaki kayaları inceler iken baktım bu oturak ile yanındaki V kesim dikkatimi çekti oraya oturunca karşıdaki kayaya bkıyor idi. Gittim o kayaya bakınca üstünde siz buradaki resimdekiler gibi zannetmeyin sadece şekil olarak aynı lakin doğaya uydurulmuş 2 metreye 1 metre büyüklüğünde haç var. Elimde çubuklar dahi olmadığı için bunlara bir arge yapamadım.. İkinci resimde göstermeye çalıştım şekli. Demek istediğim arkadaşlar böyle yerlere denk geldiğinizde sakın belli yerde araştırmalarınızı kesip tamam demeyin daha geniş kapsamlı ve iyi gözlemci olun. İnşallah bu konunun resimlerini aldığımda buraya atacağım. Demekki değrmenci dayılarımız ne yapıyor imiş Madenlerini görebilecekleri yerlere defnediyorlar imiş. Kasalar ile değirmen arası tam 60 adım. TeşekkürlerEkli dosyayı görüntüle 14349
Maşşallah ustam, güzel yüreğinle gene aslan gibi indin meydana, içimden bir his bir gün çuvallarla altını arkandan çeker gelirsin, inşallah. Hayata karşı bu heybetli ve pekte güzel ahlak duruşunla

dardanoss

Bakmakmı?? Görmekmi??
Yönetici
Süper Moderatör
8 Eki 2019
1,117
2,892
118
59
Maşşallah ustam, güzel yüreğinle gene aslan gibi indin meydana, içimden bir his bir gün çuvallarla altını arkandan çeker gelirsin, inşallah. Hayata karşı bu heybetli ve pekte güzel ahlak duruşunla
Söyleyene değil söyletene bak demişler.
Allah razı olsun sevgili kardeşim. Her şey nasip kısmet .
Şimdi buradaki şekli şemali yazmamdaki unsur.
Değirmen ve değirmencinin ne yada neler yapabileceğinin bir analizidir.
Olur ya bir gün böyle yerlere denk gelen kardeşlerimiz değirmene yakın olan dere kenarındaki kayaları güzel inceelesinler değirmenden görülen kayalar olacak yalnız. Çünki Kim olur ise olsun gizlediği şeyi mutlak gözetir. Burasıda tam bunun örneği. Yüce rabbimiz çok mal mülk edinipde şımaranlardan eylemesin bizi inşlallah. Zaten inanın bana Yüce ALLAH hayırlı ise nasip etsin bu şeyleri bana. Yoksa dünya benim olsa ne faydası var. Güzel düşüncelerin için tekrar ALLAH razı olsun sağ olasın

Demirdağınkurdu

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
14 Ocak 2019
676
1,118
98
Doğal oluşum
Söyleyene değil söyletene bak demişler.
Allah razı olsun sevgili kardeşim. Her şey nasip kısmet .
Şimdi buradaki şekli şemali yazmamdaki unsur.
Değirmen ve değirmencinin ne yada neler yapabileceğinin bir analizidir.
Olur ya bir gün böyle yerlere denk gelen kardeşlerimiz değirmene yakın olan dere kenarındaki kayaları güzel inceelesinler değirmenden görülen kayalar olacak yalnız. Çünki Kim olur ise olsun gizlediği şeyi mutlak gözetir. Burasıda tam bunun örneği. Yüce rabbimiz çok mal mülk edinipde şımaranlardan eylemesin bizi inşlallah. Zaten inanın bana Yüce ALLAH hayırlı ise nasip etsin bu şeyleri bana. Yoksa dünya benim olsa ne faydası var. Güzel düşüncelerin için tekrar ALLAH razı olsun sağ olasın
Eyvallah, tabiki güzel ustam, bir ekmekle haşa şımaracak kibir veya gurur olacaksa o ekmeyide şimdiden istemiyorum mevlamdan..
Önemli olan hususta o vermesiyle daha fazla yakınlaşalım inşallah,
Bu iyi oldu, Değrimen konularını okadar okudum ilk defa farklı bir noktaya değinen önemli birhusus olan sıralı kasalarıda, öğrenmiş olduk, Allah razı olsun sevgili ustam

dardanoss

Bakmakmı?? Görmekmi??
Yönetici
Süper Moderatör
8 Eki 2019
1,117
2,892
118
59
Tesekkurler ustam
Cok guzel bilgilendirme olmus
Elinize saglik
Ben teşekkür ederim sevgili ustam. Bir nebze faydamız olur inşallah.
Aslında gördğünü dile getirmek kadar güzel birr şey yoktur. Saklasan ne olacakki. Hiç olmaz ise inşallah birilerine faydası olur da dualarını alırız inşallah buda bize yeter. Çünki bu benim gördüğüm çok gerçek olan ve hakikaten çokda güzel düşünülüp basitçe saklanmış şeyler imiş. Yani biz aslında belkide burnumuzun ucundakilere değilde kaf dağındakilere bakıyormuşuk diyelim. Belkide çok kere sarı kızlarda bizlere bakıp gülüyorlar idi yanlarından geçer iken . lakin dedik ya biz hep başka düşünceler içinde imişik. gözümüz bazı şeyleri görmemiş