Değişik bi yapı tuhaf geldi

Storm

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
30 Ocak 2019
173
161
48
Sa ustalar burası kafamı karıştırdı merakımdan soruyorum dogal midir ? Ne gibi yöntem uygulanabilir

Ekli dosyalar

R00T

ProfessionaL
Yönetici
Administrator
14 Ocak 2019
5,335
10,190
118
Aleykum selam storm ustam bana doğal gelmedi.ÇAlışma var ama kaya yapısından ötürü tahribat fazla ondan anlamlandırmakta zorluk çekiyoruz.Yapabiliyor isen kendisinde ve çevresinde boşluk ve değerli tespitlerinde bulun için rahat etsin.

• Beğen
Tepkiler: infilaQ ve Storm

SuNSeT28

★彡 (O Dağlarda) 彡★
Yönetici
Süper Moderatör
10 Mar 2019
2,289
5,290
118
Κερασούντα
Aga

üçleme icin o ağaçlar cok küçük degil mi ustam. benimde aklıma geldi de bi de bu çakıl yogması var
Ustam ağaçlarların ince oluşuna aldanma.Bazı ağaçlar cinsleri ince yapılı ve bodur görülebilir.Ancak yüzyıl üzeri böyle ağaçlar vardır.Bu ihtimali göz önünde bulundurmak gerekir.Yığmaya gelince ustam ben olsaydım o yığmada metal ve boşluk tespiti yapardım.

SuNSeT28

★彡 (O Dağlarda) 彡★
Yönetici
Süper Moderatör
10 Mar 2019
2,289
5,290
118
Κερασούντα
Storm ustam şu çözümlemeyi buraya uygulamanı tavsiye ederim.Ağaçların mesafelerini ölçmelisin yakın olan ağaçın mesafesi kadar,ağaçların mesafesinin tam ortasından o kadar mesafe şekilde kırmızı noktalarla gösterdiğim gibi.Yani üçgeni ikiye bölen bir çizgi çekmelisin geldiği noktalarda metal ve değerli testi yap derim.20190323_233518.jpg

• Beğen
Tepkiler: R00T

R00T

ProfessionaL
Yönetici
Administrator
14 Ocak 2019
5,335
10,190
118
Ben Storm ustanın köyü civarı olan bu yapılanmalar ve yaşam izlerini şu şekilde değerlendirdim.Hristiyanlık öncesi pagan dönem tabi sonrasında bölgede haçta var olmuş ama bu yapılar haç dönemine ait değil mevkide pek haç ve hristiyanlık kutsal alametleri işaretlerinden bulamaz.Yapılanma ve işaretler hep m.ö ait.Ona göre çalışmalarını bir sisteme oturtması lazım şahsi fikrimdir.

• Beğen
Tepkiler: Storm ve SuNSeT28

Storm

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
30 Ocak 2019
173
161
48
Ben Storm ustanın köyü civarı olan bu yapılanmalar ve yaşam izlerini şu şekilde değerlendirdim.Hristiyanlık öncesi pagan dönem tabi sonrasında bölgede haçta var olmuş ama bu yapılar haç dönemine ait değil mevkide pek haç ve hristiyanlık kutsal alametleri işaretlerinden bulamaz.Yapılanma ve işaretler hep m.ö ait.Ona göre çalışmalarını bir sisteme oturtması lazım şahsi fikrimdir.
Aynen aga bizim buralar baya tuhaf bi bulsak ihya olacağız da

Storm

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
30 Ocak 2019
173
161
48
Storm ustam şu çözümlemeyi buraya uygulamanı tavsiye ederim.Ağaçların mesafelerini ölçmelisin yakın olan ağaçın mesafesi kadar,ağaçların mesafesinin tam ortasından o kadar mesafe şekilde kırmızı noktalarla gösterdiğim gibi.Yani üçgeni ikiye bölen bir çizgi çekmelisin geldiği noktalarda metal ve değerli testi yap derim.Ekli dosyayı görüntüle 2029
Eyvallah aga bu dediklerini teyit edeceğim giderim bugün yarın kontrol etmeye

Storm

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
30 Ocak 2019
173
161
48
Bizim burda bi mağara var Dedem küçüklüğünde buraya girmiş içeride 2 tane baca dekigi gidiyormuş insan girecek kadar ama gitmemiş mağara ateş yakınca pırıl pırıl yanıyormuş. Işıklı mağara diyordu ora girişi kum dolmuş. Bulacam insallah. Bizim köy hakkında bilgi vermek gerekirse buralar pagan roma önce Hitit frig dolu aga ds çok derin sanırım. Topraktan yola çıkıp bulmaya kalksan burda envai çeşit toprak rengi var mavi yeşil sarı beysz kırmızı turuncu daha çok

• Beğen
Tepkiler: R00T