Delikli Taş

MendereS

Admin
Administrator
aslında bunların paralı olanları resimdeki gibi değil, tam oklava girecek genişlikte dar delikli taşlar kesin define işaretidir. delikten baktığında en az 100 metre ileriyi görürsün. onlara kesin para diyoruz. bunlar biraz farklı çoğu mezardır hatta ermeni mezarı. bu delikten bak ermeni mezarını görürsün mezarın başında dikili taşta vardır. taşlarda haç vardır vs. vs.

bunun dışında genelde başka bir taş vardır o taşın altını ve çevresini araştırırsın çok yakına bakmayın en az 50 metre civarı olması lazım çok yakından iş çıkmaz.

delikli taş.jpg

R00T

ProfessionaL
Administrator
yok yakınından bakış açısını almışım ters istikamettende .Yanlız ben çalışmam böyle yere :D

Kaan5557

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Ama dostum oyle deme..bak...root kardeşimizin delikli kayasina resmi büyüttum...ohaaa dedimm kocaman bir arazi..rahat bir kasaba insan oraya yerleşebilir...nereye ne yapacan usta...taş bol kaya bol..ekipte hayalci adamda bol..her taşın altına bakmaya kazdirmaya hiç erinmezler...yok ki şöyle kayanin üstüne çık 1000 metre mesafe 20 metre derinlik gösteren alan tarama...lakin sen varsan bende varım...

Kamhi Leonard

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Ama dostum oyle deme..bak...root kardeşimizin delikli kayasina resmi büyüttum...ohaaa dedimm kocaman bir arazi..rahat bir kasaba insan oraya yerleşebilir...nereye ne yapacan usta...taş bol kaya bol..ekipte hayalci adamda bol..her taşın altına bakmaya kazdirmaya hiç erinmezler...yok ki şöyle kayanin üstüne çık 1000 metre mesafe 20 metre derinlik gösteren alan tarama...lakin sen varsan bende varım...
Eyvallah baş tacisin dostum
Konuşacak çok şeyimiz olacak kismetse
Hatirlamisin benim tılsımlı yeri
Kilise dehlizine girdiğim
Çok yer var elimde
Drubunlu taştan bakıyorsun karsin daki dağ gibi tumbulusun
Girişini sana nokta atışı gösteriyor bu kadar net ve açık

Kamhi Leonard

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Kaya da kayde de yer murc izi görmedim
Bakmak yerine şunu yapabilirsin yerinden oynamamissa
Gün dugumunda bu delikten gün ışığının vurduğu yer
Gün batuminda son ışığı vurduğu yer

Durbunlu taslar ise bakmakliktir
Geniş taraftan bakarsın durusun ne şekilde olacaksa ona göre yapan usta baktığın tarafta bir isaret bırakır
Bu bir arpacik olabilir cenenin oturacağı bir oyuntu olabilir
Elini koyacagin kendini sabitleyecegin birşey olabilir
Işte durbunlu taş buna denir

Bak menderes in fotosuna sağ kol duracak yeri var bendekilerde ise
Birinde hem çene hem göz arpacik yeri

Birinde ise bakacağım tarafı geniş göreceğim tarafı ip ince yapmış görmem gereken yerden başka hiç birşey görme şansın yok
Aynı dürbün gibi :)

Kamhi Leonard

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Inşaallah dostum..göreceğimizde yiyeceğimizde öğreneceğimizde nasip...kısmet...
Dayak bile nasiple...he vallah...:)
Allahin izniyle dayak zaten olmaz da
Ama yeceklerine garanti verebilirim
Tavşan eti keklik eti duge eti nasipte ne varsa
Defhunter olacaktı dugeyi duyar duymaz çıkardı :D:eek::D

R00T

ProfessionaL
Administrator
Bilgi 0
Tecrübe 0
Destek 0
donanım 0
en başa 1 numara 1 ekle Nasip ne eder 1000 Nasip yoksa diğerleri sıfır gibi işlevsizdir.

Üst Alt