Deve define işareti, çökmüş deve

MendereS

Admin
Yönetici
Administrator
Aslına bakarsan biz deve işareti çözerken genel anlatım yaparız. halbuki işin aslı öyle değildir. mesela ilk ayırdığımız çökmüş deve ile yürüyen deve. hemen bunu söyleriz. ya diğer leri. birde dierlerini yazalım bakın.

yoz deve, boz deve. bunlar birbirinden ayrıdır. tek hörgüçlü, çift horgüçlü bunlarda ayrıdır. çökmüş deve vardır birde uyuyanı vardır bunlarda birbirinden ayrıdır. buna benzerler var şimdi aklıma gelmedi. bunların hepsinin çözümü farklıdır.

bakın bu resimdekilerin çoğu çökmüş deve. arşivden. iyi seyirler.

çökmüş deve definesi (1).jpg
çökmüş deve definesi (2).jpg
çökmüş deve definesi (3).jpg
çökmüş deve definesi (4).jpg
çökmüş deve definesi (5).jpg
çökmüş deve definesi (6).jpg
çökmüş deve definesi (7).jpg
çökmüş deve definesi (9).jpg
çökmüş deve definesi (10).jpg

R00T

ProfessionaL
Yönetici
Administrator
root usta sen benle yarışıyon anladım :)

ama geçemeyeceksin bak arşivden daha neler çıkacak :)
Estağfirullah Menderes amca sen Pirsin biz çırak.Yarış olurmu şimdi Sen Mercedes biz tofaş Hacı murat Haddimizi biliriz :p
Arşivi pek açmıyorum.Aslında yok yok bizzat dokunmadığımıda asla paylaşmıyorum genelde yani.

R00T

ProfessionaL
Yönetici
Administrator
Sana en başta dedim ustam sana ben yeni takım diktirtecem.Hemide kabardin kumaştan.Eğer bu ülkede definecilik serbest olursa hakkı ile hukuku ile yani.Gelecek nesil senin heykelini diker bence.:D

R00T

ProfessionaL
Yönetici
Administrator
Daha güzel deve henüz görmemiştim çok müthiş.

R00T

ProfessionaL
Yönetici
Administrator
root un arşivi gerçek benimki çakma. çakma derken ben 2008 den beri gördüğüm güzel resimleri indirip d sürücüsüne atmışımdır. oradan çıkarıyom. yoksa ben bu işaretleri gitmiş görmüşlüğüm yok. olanda varda nadirdir.
Estağfirullah ustaların ustası @MendereS ustam.Sen olmasaydın ben olmazdım.

R00T

ProfessionaL
Yönetici
Administrator
@uçmuş ustam evet kayalığın küçük blok dağın kendisi deve.En zenginide bence böyleleri.Kral yeri mübarek.
Ben bunları blok kaya tümülüsü olarak değerlendirip adlandırıyorum kendimce.

infilaQ

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Bende de var ama birkaç fotoğraftan ileri geçemedi şimdilik eskiden tanışmış olsaydık civcivli tavuk .üzüm ve nicelerini barındıran bir arşivim olurdu.sordum bu sevda gönüle yerleşince işaretlerin çoğunu maalesef kırmış parçalamışlar hatta dinamit le patlatanlar bile olmuş.kayalardaki kabartmaları parçaladılar hadi ona cahillik diyelim de kocaman kiliseyi nasıl yok etmişler onu aklım almıyor.

Üst Alt