Deve ve yılan başımı

harputlu

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
Ustalarim bugünkü gezide yine bu resimler dikkatimi çekti, birini deveye, digerinide yılan başına benzettim.

Ekli dosyalar

infilaQ

Moderatör
Moderatör
Yılandan ziyade komodo ejderi gibi mübarek

ustam deveyi bende benzzettim ustalarımın tecrübeli gözlerle bakmaları elbette farklı olacaktır
Birde binek hayvan üzeri eğer i olabilir mi diye düşündüm

R00T

ProfessionaL
Yönetici
Administrator
e bu resimler dikkatimi çekti, birini deveye, digerinide yılan başına benzettim.
Böyle yerler nekropol alan olur.Ve alan uygundur.Net işaretler göremediğinde hafif traşı kayalar ve blokların ön düzlüklerinde şağül - çubukla boşluk ve değerli tespitleri gerektirir.Çoğu zaman net işaret göremezsin.Bazen göze gelmeyen yerde yüzeyi az görünen çoğu yer dibinde olan sağlam bir taşta halka olur fındık oyma olur. x olur ------ çizgi olur veya farklı bir işaret vardır göze gelmez.Dikkat edilmesi gerekir.Evet alan güzel.

Nihayetinde böyle yerlerde son noktayı tespit edebilmek için defalarca farklı zamanlarda gidersin her seferinde farklı bir durum ve farklı çağrışımsal geçişler yakalırsın.

harputlu

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
@R00T ustam önceki resimle bu resimler arası 30-40 mt, üstteki tosbaganin hemen 15 mt arkası.

R00T

ProfessionaL
Yönetici
Administrator
Tosbağanın güney hafif batılı yönü lazım bize.

harputlu

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı

Ekli dosyalar

harputlu

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
@timur964 abi doğal şekiller çok, inanki yapay olarak el işçiliği olarak çok güzel bir alan abim, ama derinlik 5 mt civarı olunca akla tünel mezar odası gibi yapı akla geliyor, birde Bu gibi yapılarda tuzak olmazsa olmaz genellikle, birde yanımda tecrübeli kimse yok, kimseyide tehlikeye atmak istemedim, önce emniyet önce sağlık, bir bakarsın tecrübeli ustalarimdan birini buluruz bu test alanına, şimdilik beklesin dedik, 4 saat uğraştık o dikdörtgen ile bogazimiz kurudu, renk morarmaya başladı bıraktık, gün ola harman ola inşallah, helal olan nasip ola.

infilaQ

Moderatör
Moderatör
Amin harputlu ustam hem dil ile hem de beden ile dua ediyorsun maşaallah