Deve yi birlikte çözelim

MendereS

Admin
Administrator
deve kesin bir dille zenginliği ifade eder. paranın sembolüdür. eşkiyalarda deve yükü, yada deve bağırtan yokuşu gibi anlamları vardır. bence bu eşkiya falan değil. hristiyanların yaptığı bir deve. hristiyanlarda vaftizci yahya deve kılından yapılmış bir pelerin giymiştir, sürekli dua ederek sonunda diz çökmüşlüğün sembolu olabilir. bu tip dinsel bölgelerde birde halk sandığı olur. bu sandık nerededir nasıldır bilmem ama hristiyanlar 2 yüzyıldan sonra vatvizci yayhya, diz çökme ve sandık davaları arşivlerde çok vardır. ama bulunmuş bir örneğine hiç rastlamadım.

R00T

ProfessionaL
Administrator
Can usta mağara dediğin 3. foto değil mi açılmış malzemeye ait yer olmasın mı acep ?

zaz12

Moderatör
Süper Moderatör
deve kesin bir dille zenginliği ifade eder. paranın sembolüdür. eşkiyalarda deve yükü, yada deve bağırtan yokuşu gibi anlamları vardır. bence bu eşkiya falan değil. hristiyanların yaptığı bir deve. hristiyanlarda vaftizci yahya deve kılından yapılmış bir pelerin giymiştir, sürekli dua ederek sonunda diz çökmüşlüğün sembolu olabilir. bu tip dinsel bölgelerde birde halk sandığı olur. bu sandık nerededir nasıldır bilmem ama hristiyanlar 2 yüzyıldan sonra vatvizci yayhya, diz çökme ve sandık davaları arşivlerde çok vardır. ama bulunmuş bir örneğine hiç rastlamadım.
Yani bir nevi diz tapınmadan mi bahsedilir ?
Diz tapınak veya diz tapınma alanı duymuştum ama farklı bir değişini işaret olarak o isim verilmişti . Isartini size atabilirim daha sonra .

MendereS

Admin
Administrator
develerde en iyi ip ucu bulunduğu yerdeki toprak rengidir. her taraf benzer topraktır bazı yer vardır toprağı farklıdır. işte buda yukarıda yazdığımla aynı kapıya çıkar. pelerin giymesi kılık değiştirmesi gibi. renk değiştirmiş toprak arayacaksın.

Cann

Moderatör
Süper Moderatör
Usta devenin üstü altı siyah beyaz karışımı renk orta kısım sadece siyah renk acaba ortadaki siyah olan kaya vardı alt ve üst sonradan horasan la mı yapıldı bana çok mantıklı geliyor deveyi yapmak için bi işçilik şart saygılar

Üst Alt