Dik kayada diktörtgen isareti

dardanoss

Bakmakmı?? Görmekmi??
Yönetici
Süper Moderatör
Define 48

Sanki bu kaya bir figürüde andırıyor domuzmu desem bir boğamı siz ne dersiniz siz yakından daha iyi görmüşsünüzdür20200128_170655.jpg

Define 48

Moderatör
Moderatör
Define 48

Sanki bu kaya bir figürüde andırıyor domuzmu desem bir boğamı siz ne dersiniz siz yakından daha iyi görmüşsünüzdürEkli dosyayı görüntüle 10671
Usta kayada kesik parcalar var ama herhangi hayvan emaresine benzemiyor ben yüksek mertebeli birine ait olabileceginden supheleniyorum bu tepede o sekilde bi yer oldugu tarif ediliyor eskiler tarafndan kral mezarı derlermis

dardanoss

Bakmakmı?? Görmekmi??
Yönetici
Süper Moderatör
Usta kayada kesik parcalar var ama herhangi hayvan emaresine benzemiyor ben yüksek mertebeli birine ait olabileceginden supheleniyorum bu tepede o sekilde bi yer oldugu tarif ediliyor eskiler tarafndan kral mezarı derlermis
İşte bende o yüzden söylemiş idim . Bu resmi iyi bir ıslatıp resimle diye. Sanki yukarıda ki karede bir şeyler yazıyor gibi geliyor bana. . Keşke çevre resimlerinide çekse idin. Evet bu Araştırmaya değer. Pek ala mademki öyle bir söylenti var araştırmalarınızı Yüksek ve mezar olabilecek kayalık alanları seçiniz bu işarete çok uzak olacağını sanmıyorum. Başka izlerde olması lazım bu civarda. Özellik ile bu şüphelendiğiniz yerlerin güney ve güney doğu güney batı ve doğu yönleri ve şayet var ise akar suyu gören yer kısmında argenizi yapın.

Define 48

Moderatör
Moderatör
İşte bende o yüzden söylemiş idim . Bu resmi iyi bir ıslatıp resimle diye. Sanki yukarıda ki karede bir şeyler yazıyor gibi geliyor bana. . Keşke çevre resimlerinide çekse idin. Evet bu Araştırmaya değer. Pek ala mademki öyle bir söylenti var araştırmalarınızı Yüksek ve mezar olabilecek kayalık alanları seçiniz bu işarete çok uzak olacağını sanmıyorum. Başka izlerde olması lazım bu civarda. Özellik ile bu şüphelendiğiniz yerlerin güney ve güney doğu güney batı ve doğu yönleri ve şayet var ise akar suyu gören yer kısmında argenizi yapın.
4 resim daha var usta onlara baktnmı

SuNSeT28

★彡 (O Dağlarda) 彡★
Yönetici
Süper Moderatör
bu tepede o sekilde bi yer oldugu tarif ediliyor
Selamün aleyküm.Ustamıza ek olarak şunları söyleyeyim.Bu tepede üçgen şeklinde bir alan olacak.O alanı bulmanızı tavsiye ederim.Fotoda işaretlemiş olduğum düz kaya sabit bir kayamıdır?İşaretli kayadan o kaya arasındaki mesafe 5 metre varmıdır?Eğer o kaya sabitse konumuda şeklide sisteme uygun.O kayaya dikkat diyorum.Selamlar.
Ekli dosyayı görüntüle 10677

Define 48

Moderatör
Moderatör
Selamün aleyküm.Ustamıza ek olarak şunları söyleyeyim.Bu tepede üçgen şeklinde bir alan olacak.O alanı bulmanızı tavsiye ederim.Fotoda işaretlemiş olduğum düz kaya sabit bir kayamıdır?İşaretli kayadan o kaya arasındaki mesafe 5 metre varmıdır?Eğer o kaya sabitse konumuda şeklide sisteme uygun.O kayaya dikkat diyorum.Selamlar.
Ekli dosyayı görüntüle 10677
3 metre civarı arası usta o kaya zemin hizasnda sabit isaretledgniz kaya batı yönunde

dardanoss

Bakmakmı?? Görmekmi??
Yönetici
Süper Moderatör
Define 48
Adsız.png

Sevgili kardeşim resimlerden anladığım kadarı ile senin bu arazinin ve taşın olduğu yer ve yönler az çok bu çizdiğim şekli andırıyor her halde. Eğer hal böyle ise yada yakın ise bu karşılıklı iki yamacın güney güney batı güney doğu tarafına bakan yüzlerine yoğunlaş derim . Hele o tarafta akn bir su var ise Ne ala. Yok sada olabilir o yönlerdeki kayaları iyi incele bak bakalım göze çarpan neler var.