DİKKAT GERÇEK DEFİNE BÖLGESİNDEN ...

eski

Moderatör
Moderatör
20 Kas 2017
253
621
98
54
İstanbul- Sakarya
SİZ HİÇ ÇOK AÇ KALDINIZMI.?
YEMEK ARTIĞINDAN ISLANMIŞ, YERDEKİ ISLAKLIĞI AÇLIKTAN YALADINIZMI ?
KOMŞULARIMIZ ! SOKAK HAYVANLARI AÇ ......

DIŞARISI ÇOK SOĞUK. DONUYORLAR.
ALLAHIN VERDİĞİ RIZKI , ALLAHIN YARATTIĞI DİĞER CANLILARLA PAYLAŞMAYI BİLELİM.
AÇLAR...... AÇ.......DONUYORLAR.
KEDİLER SOĞUKTA 6 SAAT AÇLIĞA DAYANABİLİR. KÖPEKLER 15 SAAT. METABOLİZMA İFLAS EDER ÖLÜRLER.
DOLAPLARIMIZDAKİ YARINLARA SAKLADIĞIMIZ RIZKI, YARIN YEMEK BİZLERE NASİP OLACAKMI ?
HER BİNADAN ( evlerden demiyorum) HER BİNADAN SABAH AKŞAM 1 KAP YİYECEK KONSA , YEMEKLE BİTİREMEZLER.
TAVUK KEMİKLERİNİ, BALIK KILÇIKLARINI , MAHARET YAPAR GİBİ VERMEYİN BU CANLARA, AĞIZLARINA BOĞAZLARINA BAĞIRSAKLARINA BATAN KEMİK VE KILÇIKLARDAN İLTAHAPTAN ÖLÜYORLAR.
BAHÇELERİNİZDEKİ LANET OLASI DİKENLİ TELLERİNİZİ SÖKÜN ATIN, HIRSIZA BİR FAYDASI YOK , SİZEDE BİR FAYDASI YOK. KÖPEKLERDEN KAÇAN KEDİLER TAKILIP KARINLARINI BACAKLARINI PARÇALIYORLAR... ÇOĞUDA ÖLÜYOR...
BİR ÇOĞUNUZ ONLARI GÖRMEZSİNİZ. ONLAR SİZİ GÖRÜYOR.. 2 GÜN BESLEYİN NE HALDELER ÇOK İYİ GÖRECEKSİNİZ.
ÇOĞU HASTA VE YARALI...

BİRAZ İLGİLENELİM KALBİMİZ YUMUŞASIN. BEREKETİMİZ ARTSIN. İNSANLIĞIMIZ ARTSIN....
- KOMŞUN AÇ İKEN TOK YATMA -

- EL İNSAF MÜBAREKLER -

Kamhi Leonard

Anu Şavan
Kayıtlı Kullanıcı
14 Ocak 2019
1,598
4,129
118
♨️T A T V A N ♨️
defineavcilari.com
@eski içimi yüreğimi okumussun
Ölmüşlerine atalarına rahmet
Yüreğine kalemine sağlık ...
Geçen hafta eşimle münakaşa yaşadım 2 konuda
Sitede görenler olmuştur
Bir kediyi kapıda gördüm bana bir bakışı vardı gerisi bende kalsın aldım eve getirdim
Büyük bir süt aldım doyurdum isittim
Cocuklarimda alerji olmasina ve vücutları enfeksiyona el verisli olmasına rağmen sonra istemeye istemeye bıraktım kediyi

Bir doyer munakasamizda
Benim evin arkasında bir kiraz ağacı var
bir çift kumru yıllardır yaz kış o ağaçta
cam kenarına suyunu yemini bırakırım yer içerler bazen mutfağa girdikleri olur
suyunu ve yemini vermediği için kalbini kırdım ama unutmuştu

herkes çevresinde bu dostlara karşı duyarlı olmasını isterim ...

dardanoss

Bakmakmı?? Görmekmi??
Yönetici
Süper Moderatör
8 Eki 2019
1,115
2,865
118
59
Selaymun aleyküm sevgili kardeşim .
Ne güzel şeylere değinmişsin. Sevgili kardeşim bu yazını okuyunca bir an çocukluğum geldi aklıma Ve şöyle bir maziyi düşündüm. Ben çok küçük idim ve dört kardeş idik benden büyük ağabeyim ve ben babamız hasta çalışamıyor diye bundan 55 yıl kadar önce köy kahvelerinden yardım topladığımızı bir nevi dilencilik yaptığımızı hiç unutmam . Ben bu yaşıma geldim hiç büyüklük taslamadım Yüce Rabbimin bildiğinide kimseden saklamam . Evet sevgili kardeşim ben çok geceler aç yattığımı bilirim. Ve halende yoksul bir kişiyimdir. Yüce Allaha şükürler olsun bana madden değil lakin manen en büyük zenginlikleri verdi. Zaten asıl olanda odur Rabbime şükürler olsun. Çok küçük yaştan beri hep zor işlerde çalıştım halen devam ediyorum Demirciliğinden tutun hammallığına kadar.Evet sevgili kardeşim (((Yaradılanı severiz yaradandan ötürü)))
Aşık yunusun bu sözlerini iyi idrak etmek gerek . Diğer canlılarında Yüce RAbbimiz tarafından yaratıldığını ve bizler gibi onlarında ihtiyaçları olduğunu unutmamalıyız. Bu noktaya değindiğiniz için teşekkür ediyorum. Yüce Allah gönlünüze göre versin sevgili kardeşim. Böyle şeyler bazen bizlere kim olduğumuzu ve neler yapmamız gerektiğini anımsatmak için çok lazım. O yüzden tekrar tekrar teşekkür ederim.Yüce Allaha emanet olun sevgili kardeşim. Beni aldın mazilere götürdün. Kim oldum değil kim olacağım işte asıl mesele burada.
(((Güvenme güzelliğine bir sivilce yeter güvenme zenginliğine bir kıvılcım yeter))))) . SEVGİLER.....

Demirdağınkurdu

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
14 Ocak 2019
669
1,100
98
Doğal oluşum
Selaymun aleyküm sevgili kardeşim .
Ne güzel şeylere değinmişsin. Sevgili kardeşim bu yazını okuyunca bir an çocukluğum geldi aklıma Ve şöyle bir maziyi düşündüm. Ben çok küçük idim ve dört kardeş idik benden büyük ağabeyim ve ben babamız hasta çalışamıyor diye bundan 55 yıl kadar önce köy kahvelerinden yardım topladığımızı bir nevi dilencilik yaptığımızı hiç unutmam . Ben bu yaşıma geldim hiç büyüklük taslamadım Yüce Rabbimin bildiğinide kimseden saklamam . Evet sevgili kardeşim ben çok geceler aç yattığımı bilirim. Ve halende yoksul bir kişiyimdir. Yüce Allaha şükürler olsun bana madden değil lakin manen en büyük zenginlikleri verdi. Zaten asıl olanda odur Rabbime şükürler olsun. Çok küçük yaştan beri hep zor işlerde çalıştım halen devam ediyorum Demirciliğinden tutun hammallığına kadar.Evet sevgili kardeşim (((Yaradılanı severiz yaradandan ötürü)))
Aşık yunusun bu sözlerini iyi idrak etmek gerek . Diğer canlılarında Yüce RAbbimiz tarafından yaratıldığını ve bizler gibi onlarında ihtiyaçları olduğunu unutmamalıyız. Bu noktaya değindiğiniz için teşekkür ediyorum. Yüce Allah gönlünüze göre versin sevgili kardeşim. Böyle şeyler bazen bizlere kim olduğumuzu ve neler yapmamız gerektiğini anımsatmak için çok lazım. O yüzden tekrar tekrar teşekkür ederim.Yüce Allaha emanet olun sevgili kardeşim. Beni aldın mazilere götürdün. Kim oldum değil kim olacağım işte asıl mesele burada.
(((Güvenme güzelliğine bir sivilce yeter güvenme zenginliğine bir kıvılcım yeter))))) . SEVGİLER.....
Bu yaşamınla mevlam en büyük zenginliği sana vermiş, yaratana en çok muhtaç olan zengindir, ve biz her daim mevlamın fakirleriyiz.. Kula yakın olunca ne oluyor.. Kul kibrinden dolayı o kadar farklı leş yiyicilerine dönüşüyorki anlatılmaz, muhmel yaşamışsın.. Ne güzel Hz. Allaha yakınsın..
Hayat kısa, Hayatta yaşadıklarımız sıkıntılar hayattan tat almak için, Allaha yakın olmak için senden pek farkım yok aslında hepimiz öyleyiz bolluğun içerisinde aç kalmış insanlarız, biz saygımızı bozmadık, cahille cahil olmayada gerek yok... O bize yeter..

Ve aşağıdaki dün ve bugünkü fotoğraflarla Allah a hizmet etmekten gurur duyuyorum, bu karizmamla ☺... Şükür yarabbim IMG_20191217_183727.jpg

Cann

Moderatör
Süper Moderatör
28 Ocak 2019
761
1,350
98
Bu gün işe giderken 3 tane yavru can gördüm yemek arıyorlardı yüreğim yandı sağa sola baktım güzel insanlarımız ekmek bırakmış bende hemen topladım onların yanına gittim verdim yiyorlardi kendimi çok mutlu hissettim hemde çok dostum

infilaQ

Moderatör
Moderatör
27 Ocak 2019
414
942
98
@Kamhi Leonard @dardanoss @Kurtaga @Demirdağınkurdu @Cann ustalarım çok teşekkür ederim. Allah cümlemize hayırlar versin.
Amin .
Allah, merhametli olanlara rahmetle muamele eder. Öyleyse, sizler yeryüzündekilere karşı merhametli olun ki, semâda bulunanlar da size rahmet etsinler.
Evdeki kediyi (bahçede yaşıyor ) önce çantaya koydum ağzını kapattım sonra arabayla 7 km kadar bir uzaklıktaki başka bir eve götürdüm amaç boş evdeki fare sorununa çözüm üretmek ve baharda 4 yeni yavru kediye daha bakma sorumluluğundan kaçmak tı açıkçası bu yılki 4 yavru çok yormuştu . sonuç 2 gün sonra kedicik aynı yerinden mutfak camının önünden bana el salladı :) şimdi hala burada