Doğa yürüyüşü keşifleri

Nerdennereye

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Herkese iyi akşamlar bugün dağlarda dolaşırken gördüğüm kayaları resimlemeye çalıştım ilk önce oturak taşına benzettiğim kaya var kaya dik yamaçta duruyor kayaya oturduğumda kafamı hafif aşağıya doğru bakarsam dere yatağına hafif yukarı bakarsam fotolarda görünen kavak ağaçlarının arkasındaki kayalıklara görüyorum bende düştüm yollara kayalıklara kayalıklarda özel bir işaret emare görmedim ama kayalardan bir tanesi nde göz ve ağzı olan kafa betimlemesi gördüm doğalada benziyor önce önemsemedim alttaki Z işaretini görünce fotoğraf ını çektim ustalarım ın düşüncelerini duymak isterim tabi kafa bir işaret ise dik bir yamaçta baktığı istikamette eski değirmenin olduğu bir dere yatağı var teşekkürler şimdidensketch-1598723026652.pngsketch-1598723073075.pngsketch-1598723050792.pngsketch-1598723736820.png

R00T

ProfessionaL
Yönetici
Administrator
Bu oturak taşı işarettir.
Buna otur direk önünü kesen ilk tepeciğe bak oraya vardığında uzaklığın 200 metreyi bulmaz.O karşında ki ilk tepeceğin üstü düzlük olacak orada oda mezarlar vardır .Bu düzlük var ise mezarlarda vardır. Doğuya mı bakmakta yönün oturunca.

Nerdennereye

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Bu oturak taşı işarettir.
Buna otur direk önünü kesen ilk tepeciğe bak oraya vardığında uzaklığın 200 metreyi bulmaz.O karşında ki ilk tepeceğin üstü düzlük olacak orada oda mezarlar vardır .Bu düzlük var ise mezarlarda vardır. Doğuya mı bakmakta yönün oturunca.
Yok ustam batıya bakıyor hafif Güney batı olabilir

R00T

ProfessionaL
Yönetici
Administrator
Farketmez hafif kuzeydoğu hafif güneybatı olması sadece işin dönemini değiştirir .ama sistemini pek çok etkilemez.Çünkü oturağı koltuğu yapış modeli bellidir uslübu yani belli.

Nerdennereye

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Farketmez hafif kuzeydoğu hafif güneybatı olması sadece işin dönemini değiştirir .ama sistemini pek çok etkilemez.Çünkü oturağı koltuğu yapış modeli bellidir uslübu yani belli.
Ustam o zaman diğer kaya ile ilgisi yoktur hoş diğer kaya işaret mi belli değil

R00T

ProfessionaL
Yönetici
Administrator
çektiklerinin hepsi işaretiir ki zaten.Ama ayrı ayrı işler.

R00T

ProfessionaL
Yönetici
Administrator
sketch-1598723908368.png
Aslı şudur malzeme var. Ayrı yan yana iki adet V işareti der ki ; bir adet ana malzeme mahzende .biri kasada . Bir kayalığa biride düze dikkat çekmektedir. Sağlam işarettir erbabı için.ayrıca işaretin üzeri hayvan fügürünün kendisi olup döş göğüstedir çift v işaretin.Burası kuru deremidir. Kuzeyden güneye mi rampa çıkar bu dere yoksa tersi yönde mi._?

Nerdennereye

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Ekli dosyayı görüntüle 14804
Aslı şudur malzeme var. Ayrı yan yana iki adet V işareti der ki ; bir adet ana malzeme mahzende .biri kasada . Bir kayalığa biride düze dikkat çekmektedir. Sağlam işarettir erbabı için.ayrıca işaretin üzeri hayvan fügürünün kendisi olup döş göğüstedir çift v işaretin.Burası kuru deremidir. Kuzeyden güneye mi rampa çıkar bu dere yoksa tersi yönde mi._?
Ustam an itibariyle dere kuru ama dediğim gibi bu dere üzerinde eski bir değirmen var daha doğrusu kalıntıları var rampası güneyden kuzeye doğru çıkıyor ustam