Dolu küp mü var acaba??

mertebe

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Merhaba Ustalarım,
Çalıların arasında işaretli büyük kayalar var, mezar la ilgili taşlar sanırım. Ama bu ayrı duruyor. 200-250 kg gelir sanırım, tek kişi ile kımıldamıyor.
Sorum şu Ustalarım, çubuklar küçük bir boşluk, gümüş, bakır, kurşun ve sarıkız işareti veriyor taşın üstüne gelince. 1 Adım uzaklaşınca açıyor çubuklar. Minerale takılıyorsundur demeyiniz, onu aştım. Ağzı kurşunla kapalı bakır bakraçta değerli var şeklinde yorumladım. Böylesi bir duruma hiç denk gelen oldu mu acaba? Olur sizce gzl bir hediye.. Saygılar..

Ekli dosyalar

Son düzenleme:

R00T

ProfessionaL
Yönetici
Administrator
Alanı komple görsek daha iyi olur da şimdi alanı ve işareti görmeden minarel veya bişey demek erken olabilir.

mertebe

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Alanı komple görsek daha iyi olur da şimdi alanı ve işareti görmeden minarel veya bişey demek erken olabilir.
Mezar kayaları @ROOT ustam, yanına ne zaman insem, komşular seyre çıkıyor, takla attırsam merakım geçecek de attıramadık henüz..

R00T

ProfessionaL
Yönetici
Administrator
Meraklı komşular ha başa bela olanlardan :D

mertebe

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Bela değiller de reklam olmasın bazı şeyler.. Statüye ters gelir..,

levente

Member
Kayıtlı Kullanıcı
hocam o taş resmi önemli kuarz tası o içinde altın nabit miktarda bulunur altın aramadan önce nabit altın tabi muhakkak bölgede kuarz tası aranır kuarzın olmadıgı yerde nabit altın olmaz tasda biraz fazla var sanırım sadece altın da olmaz kuarz ilginc bi kaya arastırmanı tavsiye ederim ama çubugu yanıltma potansiyeli var içinde... ayrıca suni yollarla yapılması imkansız kristalize yapısı var o tasın işlenmeside bir o kadar zordur... tavsiyem bir kac kişinin yardımıyla o tası alandan en az 4 metre 5 metre uzaklastır tekrar bak aletin veya cubuk yine kayaya gidiyorsa kaya içindeki nabit miktardaki altına ve diğer minerallere gidiyordur tesekkürler....

levente

Member
Kayıtlı Kullanıcı
karsın arpaçay ilçesinde dogdum bizim ilçede bir tas vardı ama yarım tonluk falan cocuktum tasın üzerinde kabartmalar falan vardı velhasıl bizim ilçede çocukları yani bebekleri ilk o taşta yıkamak gibi bir adet vardı nedendir nerden cıkmıs kimse bilmez ama süre gelen bir durum neyse tasın bulunduğu yere çok yakın bir aile bu gelip gitme olaylarına baya bir itiraz eder oldular hatta o ara tası tasıma bile gündeme geldi ve bu aile gece bu tası ortadan kaldırmak babında tasa bir balyoz koyuyolar içi komle bosmus tasın agzına kadar dolu sarıkız sonuç tas yok oldu ve o aile o gece arpaçayı terk etti o geceden sonra o tasın tek bir parçası bile bulunamadı yani kardesim hersey olur olmustur ben o tası kırman taraftarı değilim çünkü işaret varsa üzerinde yok edeceksin ama işaret yoksa bir balyoza bakar

Kaan5557

Santraç_Doğa
Süper Moderatör
Güzel kardeşim öyleydi böyleydi düşünecek birsey yok...Bir dedektorle bakın bu kadar basit...
Definecilerin ağzinda pelesenk olmus kelime '' mineral'' mineral aşağı mineral yukari...
Çubuk konusunda mineral öyle böyle yok minerali boyle minimize ederiz yok böyle ederiz...mineralin Allah belasini versin...minerale gitti..mineral aşamadik yeri yanilttı..
cubuklar mineralden 100 uzerinden 90 etkilenir...
Begenmedikleri cihazlar 10 etkilenir...köylü defineciler bunlari bilmez...kahvehane aģzıyla definecilik bu kadar olur...
Dedektör asla bu hedefi kaçirmaz...yani senin hedefi kaçırmaz sen beni dinle...Anladin...kolay gelsin kardesim...Allah bahtini açik etsin...