el işareti el işaretinin altında kare sunak

MendereS

Admin
Administrator
burası kaya mezarmı, kaya mezarsa yandan yolu olması lazım. yol varmı. soyulmuş gibi duruyor. 2. resimden baktığında üstteki tümülüs tipi tepede iyi görünüyor. el nasıldı kabartmamı oymamı parmakların hepsi belirginmiydi.

MendereS

Admin
Administrator
el paraları genelde çok uzak olmaz muhtemelen ne varsa içeride vardı. içten başka bi giriş varmı ona bakın yoksada soyulmuş yer diyebiliriz. yani oda içindeki el dışardan biyeri veriyor olması zordur.

poyraz1

Member
Kayıtlı Kullanıcı
kapalı yere olsa kapalı yere el isareti koyarlarmı ? yoksa icinde baska girismi varkı kapatım el ve sunak yapıp yemın ettiler sizce ne düsünüyorsunuz

MendereS

Admin
Administrator
düşündüğümüzde bu zaten, göremediğimiz bi işaret üzerinde hangi tahminleri yapabiliriz. sor bakalım parmaklar arasında olması gerekenden daha uzun parmak varmıydı. yada kısa. silik yada belirgin bunlar yön verir. elin yönü ne taraftı dışarıyamı bakıyordu içerimi. dışa bakmıyorsa bence ne zarsa buradaydı ya soyuldu yada içeride bi oda daha vardır. üstteki tümülüs tipi yığma nasıl orayıda inceleyin.

poyraz1

Member
Kayıtlı Kullanıcı
sordum dısarı dogru bakıyordu el tamdı diyor dagı her taraf yıgma oldugun sanmıyorum bulunması bile zor orasının ama içinde duvarda arka tarafda bos sesı geliyor dye balyozla keskile yoklamıslar kırılmamıs zaten agzı dar egile bukule giriyorsun ben 1. 80 boyum var icine girdim kafamı az büktüm yanı nerdeyse dikine duruyorsun içinde zaten kırmaya yanas iyice orta sandi yıkılacak ben denemedim riskli arada kalır cesedimizi bile kıme bulamaz diye kırmayı denemedı bos sesı geldiginde sanmıyorum

poyraz1

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Arkadaşlar el işaret bu şekilde tarif etti ram o arkadaşca hatırlamıyor kabartma el işareti heme kare sunak altı da
20190219_165948.jpg

poyraz1

Member
Kayıtlı Kullanıcı
bence hiç calısma olmamıs burada bura acık bır yer cünkü bulunması bile zor buranın arkadasda tilki cıkmıs öyle denk gelmişler buraya arasan bulamazsın hem önüde hemde sag tarafında dere var yol bile yok dag burası her taraf dag

Üst Alt