el isareti

poyraz1

Member
Kayıtlı Kullanıcı
bir mağara var mağara hemen girişinde sagda el isareti altında sunak varmıs mağara cıkısı hemen asagı dere yatatgı yanı ıkı dag arası 15 metre felan arasında dere var bu dagın orta kısmında mağara var bır insan dık duramaz yapılar var magraya cıkarken düz tasları tüs üste koymuslar belli yanı sekılde ıcı tabkı arkadasım bu el isaretini ve sunak isaretını kırmıs mal içinde diye salak ben yetısemedim sizce fikirleriniz nedir

poyraz1

Member
Kayıtlı Kullanıcı
el isaretin altında sunak kare sunakmıs ama kırmıslar arkadslar degerli içinde diye

zaz12

Moderatör
Süper Moderatör
El işareti nasıl oldgunu bilmek lazım . Sunak da var ise eğer kare ise icin de bir adet mezarın vardır. Ama korunmak için de veya ibadet için de yapılmış olabilir.

poyraz1

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Kırılmış kırılmamış olsaydı çekecektim adamlar içinde değerli var diye kirmis

MendereS

Admin
Administrator
sunak varsa mezar olabilir. emin olmak için. el nasıldı tüm parmaklar açıkmı yoksa sırça parmakla yüzük parmağı kapalımıydı. yani tabanca yapar gibi düşün. genel olarak kabartmamı oymamı. buda önemli.

el işaretinde parmaklar çok önemlidir keşke kırılmasaydı. olması gerekenden uzun yada kısa parmaklar olur. yada parmağın biri belirgin yada siliktir. orta parmakla yüzük parmağı biraz ayrık durur bunlardan hatırladığın varsa yaz.

yanında kare sunak varsa kesin oda vardır. muhtemelen mezardır lakin çok değerli mezardır. bu mezarın yada her neyse mağara içindemi dışındamı olu anlamak için mağaranın neye hizmet ettiğini anlamak lazım. eğer ev olarak kullanılmışsa mezar muhtemelen mağara önlerinde biyerdedir. eğer ibadethane olarak kullanıldıysa içeride olabilir bunu anlamak için mağara içinde neler var bilmek lazım.

poyraz1

Member
Kayıtlı Kullanıcı
El işareti tam mis mağara başka bir şey yok eğilerek içeri giriyorsun içeri kafanın biraz eğiyorsun dik duramıyorsun giriş yerinde yapı var El işareti silah tutuşu felan yok normal El 7 cm altında kare sunak vardi

R00T

ProfessionaL
Administrator
Kabartma elmi oyma mı ? madem düzdü yemin işareti olarakta kullanlmış olabilir.Evet mezar odası yakınında olmalı diye düşünüyorum.

Üst Alt