Erguvan ağacı define ilişkisi

MendereS

Admin
Yönetici
Administrator
Erguvan ağacının Hristiyan dünyasında çok önemli yeri vardır. Hz. isaya ihanet eden yahudaların en son kendisini erguvan ağacına astığı söylenir, bu çiçek beyazken kan bulaşmış ondan sonra kırmızı olmuştur vs. vs.

Böyle bir hikaye var. Ek olarak erguvan ağacının define kayıtlarında adına çok rastlıyoruz. özellikle erguvana yakın mor renkli taşların altına bakılırsa bu işi çözmüş olabiliriz. yüne evguvanın bulunduğu yerden Kudüse doğru bakarsanız doğru yöne bakmış olursunuz.

İçeriğin genişletilmesinde katkıda bulunan diğer arkadaşlara şimdiden tşk ederim.

erguvan ağacında define.jpg

R00T

ProfessionaL
Yönetici
Administrator
Erguvan ağacının olmadığı iklimlerde acaba onun yerine benzeri yaban meyve ağaçlarının çiçekli olanları var mor çiçekler açarlar kırmızı çiçekler açarlar. Bunlarda kullanılmış olabilir mi

R00T

ProfessionaL
Yönetici
Administrator
Hristiyanlığa tabi olan milletler kullanmışta .Ben doğuda pek göremedim açıkçası bu ağacı.

Kamhi Leonard

Anu Şavan
Kayıtlı Kullanıcı
Web sitesi
defineavcilari.com
Hristiyanlığa tabi olan milletler kullanmışta .Ben doğuda pek göremedim açıkçası bu ağacı.
Var ustam var ceviz vişne kavak kiraz meşe ihlamur ha birde kuş burnu ağaçlarından başka ağaçlar la ilgili pek fazla bilgim yok ama bu ağaç tan bizim köyde var :)
Bildiğim 4 yerde var bu ağaçtan
Aynı çiçek :)

Kamhi Leonard

Anu Şavan
Kayıtlı Kullanıcı
Web sitesi
defineavcilari.com
O zaman bu ağaca dikkat etmek gerek abi.
Yalan yok @R00T benim bu agacla ilgili hiç bir bilgim yoktu @MendereS paylaşımı yapmasa yine bilgim olmicakti
ha suda var ben yaniliyorda olabilirim
Belkide senin dediğin gibi bizim orda yoktur
Benzetiyorda olabilirim
Bu yaz kismetse ceviz toplamaya gittiğimde buna özellikle zaman ayircam :)
Neyse ben kaçar benim cimcime patenleri giymiş beni bekliyor devam ederiz sonra inşallah :)