Eski ermeni evin girisinde yazi

R00T

ProfessionaL
Yönetici
Administrator
Sanırım osmanlıca yazılmış.Anlayanı gelince manası ile açıklar inşaAllah.

R00T

ProfessionaL
Yönetici
Administrator
Gelir görür anlayan bir usta sbır edelim çıkar inşaAllah.

R00T

ProfessionaL
Yönetici
Administrator
Bakalım imam efendi osmanlıca biliyor ise dediği doğrudur bence.Çünkü çok da zor bişi olmasa gerek.

hunter

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Tarih 1941... pek bir anlam çıkartamamış arkadaş ama gece uğraşır farklı bir şey çıkarsa paylaşırım
247999E4-CDF6-4738-A8FF-00BF006BB568.jpeg
74FDCFE9-745E-40D8-9DAC-134D01A51235.jpeg

R00T

ProfessionaL
Yönetici
Administrator
yani satılık tabelası gibi bişey mi bu.
Bence mantıksız.

SAMSUN55

Member
Kayıtlı Kullanıcı
yani satılık tabelası gibi bişey mi bu.
Bence mantıksız.
Yok oyle degil iki katli ev. Merdivenden cikinca tavana yapisik. ( örnek : yani satilik tabelasi gibi birsry mi bu ) yazi boyle duz ama kadraja sigmadigi icin 1 yani satilik tabelasi 2 gibi birsey mi bu bu sekil cektim.

SuNSeT28

Moderatör
Süper Moderatör
tam ne yaziyor. Kuyu ve dibek tasi nerden cikardin? Aciklamisin
Selamün aleyküm usta.Oysa bir önceki mesajımda yazmıştım.Ben verilere göre çözümleme yapmaya çalışıyorum.Burada 1941 den bu veriye ulaştım.Yazıya gelince onuda o konuda uzman olan ustalarımız yorumlar inşallah.Selamla.

SAMSUN55

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Imam burası tilsimli dedi. Ve bize bu yazisi şöyle aktardi.
1941 yılında ozlem diye bir kadin ölmüş. Ve bu yaziyi yazmislar. Ve devam etti burada 3 gömü ve 1 heykel var dedi. Gomulerde tilsim var dedi. Inanmiyorsani gidin şurayı kazin dedi. Ama eski un degirmeni yani dibek bulun dedi bir tanesi orda biri sominede digeri merdiven altinda ama heykeli soyleyemem cok degerli dedi. Neyse biz bir yeri 4 arkadasla kazdik bir kazan kurbagasi cikti aldik kovanin icine goturduk dereye attik. Geri geldigimizde ayni yerde duruyordu. Tekrar aldik gittik attik geri geldigimizde ayni yerdeydi. Arkadasta kurekle ikiye kesti ve hersey degisti arkadasin yuzuu kasildi felc gibiydi . Konusamadi oturdu kaldi. Sonra diger arkadas farkli davranmaya basladi. Hocayi aradim hocaya meseleyi anlatmadan direk bana sunu dedi nedn kurbagayi kestiniz dedi. Isin kisasi kurbaga tilsim. Yer tilsim ve bu yerin peşinde buyuk insanlar kosuyor ustler. Ama yer sahibi kimseye baktirmiyor

Üst Alt