Eski tüplü televizyon ile dedektör yapımı...

Heda

Moderatör
Moderatör
.

Deniyecek bir imkanım olmadı ama ilgili arkadaşlara belki yardımı dokunur.

Demirdağınkurdu

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Yıl 1985-6 Elmalı sikke leri hikayesini yanlış okumadıysam Defineyi bulan abimiz tüplü televizyondan yararlanmış nasıl yapmış şuan gelişimiş cihazlardada var (15-20 cm)..
O derinliklerde yüklü definen olsun define seni bulur... Yazıda Kısmet olsun.

R00T

ProfessionaL
Yönetici
Administrator
Bazen süründe ki keçi bir kapak taşa oturur.Kovarsın ne işin var şu zirvede beni koşturursun peşinde dersin.Ayağı takılır kapak açılır harçsız kapak sal taşı düşer.Çıkar sarıkızlar.Nasip ise tüplede bulan olabilir.Hüner bence tüpte yada tv de değil Hüner nasip edendedir.

Demirdağınkurdu

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Bazen süründe ki keçi bir kapak taşa oturur.Kovarsın ne işin var şu zirvede beni koşturursun peşinde dersin.Ayağı takılır kapak açılır harçsız kapak sal taşı düşer.Çıkar sarıkızlar.Nasip ise tüplede bulan olabilir.Hüner bence tüpte yada tv de değil Hüner nasip edendedir.
Aynen kardeşim bir şey Allah tarafından kısmetinde varsa... Kısmetinde olan şeye veya olması gerekene nasiplenme için ona dönüşme veya onun sana gelmesini sağlamalıyız

MendereS

Admin
Yönetici
Administrator
ben televizyon tamirciliği yaptım eski siyah beyaz dönemlerinde renkliye geçiş oldu sonra çanak anten derken o ara bırakmıştım.

evet siyah beyaz televizyonlarının bazıları çok değerli olmuştu o tüpün arkasındaki sargı adı neydi unuttum. telefunken marka bi marka daha vardı onunda adını unuttum onları çok yüksek fiyata alıyorlardı bakırı çok değerliydi içinde altınmı vardı bilmiyorum hepsini unuttum. dedektör yapana ilk defa denk geldim aslına bakılırsa benim aklıma hep çubuk gelmiştir. o bakırla bence çubuk iş yapar.

Deli firat

DOĞACI
Yönetici
Süper Moderatör
Bunun özerine dahada diyeçek birşey yok Allahı nasibi kısmeti bilen gençlerimiz olduğu sürece daha ne isteyelim en büyük hazine budur Allah seni sevdiklerine bağışlasın baş tacısın

MAXIMUS

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
dayanamadım konuyu hortlatayım dedim izledim videoyu video sahte sesleri iyi dinleyin sürekli aynı sesi ekleyip kesmişler bu ses gpz 7000 den çıkma özlemişim sesini nerede duysan tanırım 1.20 den sonrasını iyi dinleyin

R00T

ProfessionaL
Yönetici
Administrator
Adam saf madenini buluyorlar.Minelab iyi makinedir.