Eşkiya belgelerinin doğruluğu ve yaniltici bölümleri

Gizligeçit41

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
4 Nis 2020
Mesajlar
131
Tepkime puanı
97
Puanları
33
Selamun aleyküm.
Biraz şu eskiya belgelerinden ve eskiya dönemlerini kısa ve öz olarak açıklamak isterim.
Kimseye kastım yoktur.
Bazısı kırılıp incinip darilmasin..

Eşkiya belgelerinin tamamının doğru olduğuna emin birisi olarak o belgelerin de tamamının soygun yapılmış belgeler olduğunu 6 bölgeye kadar olan kesimin aralıklı olarak 1 den 6 ya kadar olan kısımların tamamının yerlerini bölgelerini değiştirerek 7 inci bölge diye adlandırılan ve gerçekten karadeniz bölgesine götürülüp çeşitli yalan veya işaretler yaparak 3 ayrı bölgeye depo halinde koyulmuştur.
Bir örnek vermek gerekirse sinekli mağarayı kısaca söyleyelim.
Sinekli mağara diye bir yer yok aslında eski soydukları yeri 7 bölgede isimlendirmisler bunuda kendilerinden başka bilen yoktur. Oysa 7 bölgedeki sinekli mağaranın çevresi gerçekten sinekli ve at leşleri figürleri dahi vardır çatallı hac balta hepsi mevcuttur gördüğüm şeylerden biridir. Sinekli mağaranın güney az aşağısında kükreyen yeleli aslan dahi vardirki asla kudret kaleye kartal ve şahin kayalara doğru bakmaktadır.
Sinekli mağaranın doğusunda ki zincirler halen durmakta olup ordaki kuru dere arpa tarlası olan deredir orda omuzunda şu taşıyan kız ve yakınlarında başında foteri olan lefter dır ki var.
Ve daha neler neler.
Oysa bunlara koyulan meblalar çok ufak demektir ana mallar ise anlatıldığı gibi değildir.
Ve daha birçok şey.
Belgelerle ilgili bilmediğiniz hakikatten sadece bir bölümünü de ben anlatmış olayım vesselam..
Saygı ve sevgilerimle. Izmitli salih ‍♂
 
Üst