eşkiya belgesindeki bu yerler belli değilmi

dardanoss

Bakmakmı?? Görmekmi??
Yönetici
Süper Moderatör
BELGE

Günderet Köyü Yükü Sam’da gelen kervanlarin parasidir. Kirazli üç saat Güneyinde, bu köy civarinda üç kayalar ve çermik kalesi vardir, kale içinde bir kuyu ve bir havuz var, sandik kaya da bu üç kayalara yakindir. Günderet Köyü deresinde üç gözlü, kemerli köprü ve bu köprüde istavrozlar var.Köprünün adi ERKÖPRÜ, orta ayerdeki istavrozlardan 12 adim sagda kapakli kuyu, içerisine çok miktarda açik olarak meblag döktük, Agzini degirmen tasi ile kapatip üstüne toprak ile örttük, Ayrica burada 3 köseli bir tas var , tam karsisinda çok ulu bir ceviz agaci var,cevizin yaninda 4 metre uzunlugunda 1 metre genisliginde 50 santim kalinliginda bir tas var, Dekyanus’un hazinesi bu tasin altindadir.

Bu civarda DERE KÖY var. Dere Köyün dogusunda ana kayaya oyulmus bir degirmen var, degirmenin batisindaki kayada bir legen,bir ibrik , bir yilan , bir tilki, bir ördek yinebu civarda Armutlu köyü var bu köyün civarinda bir magara ve magara agzinda çöreklenmis bir yilan, bir kantar resmi var, 99 okka durur vaziyette burada 99 okka altin var. Yine bu civarda bir avci önünde köpegi, köpegin önünde bir karaca, karancin ardinda yavrusu, avci çökmüs silahi ates eder vaziyette Eski yunan askerine benzer

XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
Bu belgedeki yer ile ilgili ne düşünüyorsunuz

dardanoss

Bakmakmı?? Görmekmi??
Yönetici
Süper Moderatör
Bu konuda balkaya usta ya bir danışın..

Sevgili kardeşim öncelik ile çok özür dileyerek size bir şeyler söylemek istiyorum.
Şöyle sizin uslubunuza biraz baktığımda sizde bir her şeyi ben bilirim edaları hissediyorum.
Siz nereden çıkardınızki bu yerler bende imiş gibi bu yerleri belgelere uydurduğumu.
Bilmem dikkat ediyormusunuz bazen yazılarınızda kişileri küçümseyici şeyler sezinliyorum.
Bu belgedeki pasajı açmamda bir gaye var idi. Bu yerleri karış karış bilen hatta daha ileriye gideyim oradaki yerlere giren kişiler bana bu konu hakkında bazı bilgiler verdiler. Ve bu yerler kendi yaşadıkları yerlerdir . Siz mademki bu kadar bu belgelere hakimsiniz dha doğrusu çok biliyorsunuz lütfen neden her şeyi açık açık ortaya koymuyorsunuz. Siz halen bu aranılan şeylerin çoğunun bu ülkedeki zamanında kimsenin dokunamadığı kişilerce arslanlar gibi yerlerinden hemde ne yerlerden alındığını bilmiyormusunuz. Yada siz bu sitelerdeki herkesi çok cahil falan kişilermi zannediyorsunuz. ne ben sizi tanırım nede siz beni . Yalnız sizin uslubunuz gerçekten beni üzüyor. Alime demişlerki siz çok bilgilisiniz çok alim sizniz ilim sahibisiniz. Alimin cevabı şu olmuş ilim bir derya ben ise kaşıkım bir kaşık deryadan ne alır ise bende o kadarını aldım. Şimdi sizce siz bu define deryasından ne kadar alabilirsiniz. Bakın sevgili arkadaşımbelkide farkında değilsiniz. Yada çok iyi bir insansınız lütfen biraz kişiler ile iletişim de daha sıcak davranalım. Varın siz bin bilin biz bir. Siz bilinki bilmeyenede öğretinde o sizin yazdıklarınızı merak ile okuyup devamını bekleyenlerde sizden bir şeyler öğrensinler. Balkaya ustaya danışın demişsiniz. Yahu kardeşim sevgili balkayayı ben yıllardır takip eder mesajlaşırım danışacak bir şeyim olsa özelden ustam burası nedir diye sorarım. Hem sonra bu belge işleri peşinde koşan biri değilim ben . Merakımdan araştırır yerleri oturtmaya çalışırım. Bu konuda iki yıl evvel balkaya ustam ile zaten biz paslaşmış idik. Belki ustam hatırlamaz amma ben hatırlatırım karşılıklı yazılarım not defterimde. O yüzden hemen her şey hakkında hüküm vermeyin lütfen. Bu söylediklerimde sizi kırmak için değildir sadece bir dost uyarısıdır. Lütfen şu uslıbunuzu biraz değiştirin . Sevgiler

dardanoss

Bakmakmı?? Görmekmi??
Yönetici
Süper Moderatör
Bu sitedeki herkesi birşeyler öğrenebileceğim bir kardeş, arkadaş, dost görüyorum...
Sevgili kardeşim tabiki bende sizi bir dost bir arkadaş bir kardeş gibi görüyorum.
Zaten böyle görmek ilk öğrendiğim şeylerdendir.
Elbette bizim sizden sizinde bizden faydalanacağınız şeyler olacaktır mutlaka.
Ben zaten dikkat edr iseniz sizin kişiliğiniz hakında hiç bir şey demedim vede diyemem.
Biz burada sonuçta hepimiz ağabey kardeşiz. Bir aileyiz. İnan bana sadece ufak bir dost tavsiyesi idi.
Yinede ben size zorla şöyle yapın diyemem zaten buna hakkımda yok. Neyse buradan size zeytin dalı uzatıyorum. Hemde beyaz güvercin ile sakın kırılma snuçta aynı gemide yolcuyuz . Barıştıkmıi.jpeg;)

dardanoss

Bakmakmı?? Görmekmi??
Yönetici
Süper Moderatör
Ustam bu belgede kantar resmi ve 99okka diyo onu sordum.. Bu belgenin hepsi bu mu
Sevgili ustam inan bana kafam samn gibi olmuş . Tabiki belgenin tamamı değil bu. Tabikide kantar var belgede lakin benim üzerinde durduğum nokta şu altta attığım kısımdır hakikaten dalmışım. Bu aşağıda bahsedilen kapaktaşı yani ceneviz kale yanındaki. Evet orada bahsedilen dutlu köyü aslında dutlu değilde çok dut ağacının olduğu ve yanında ceneviz kalesi olan köydür şu anda yine aynı yyerindedir. Ben adınıda söyleyeyim gürle köyüdür.Eşkiya buraya dutlu demişler.

dardanoss

Bakmakmı?? Görmekmi??
Yönetici
Süper Moderatör
Ayrıca avcının sırtında bir heybe mevzusu var mi
Sevgili ustam inanın ben artık şuna eminimki hemde belgeler ile çok yakın birisi olmadığım halde bu avcı konusunu sizin dediğiniz gbi söyleyenide duydum lakin nerede ne zaman hiç hatırlamıyorum. Lakin şuna emin oldum Bolgeler ayrıda olsa sistemler hep aynı . Aynı yer adları aynı işaretler aynı kudretler aynı Af edrsiniz ayılar Aynı karacalar VSVSVS hep sistem aynı işaretlerden kurulu. İnanın olayın özü bu. Sadece bölgeler ayrı Lakin sistemin ana merkezinden verilen ve uygalanan yöntem bu. Farkındamısınız o diyor bu şeyler bizim burada var şu diyor yok kardeşim asıl hepsi burada . Aslında herkes doğru söylüyor . İşte o yüzden sonuca gidilemiyor.Bu Şifreyi ve bu kriptoyu asıl çözmek gerek. Evet her yerde yüzlerce aynı işaret var lakin bence asıl büyük heedef bence başka bir yer . Bunların çoğu oyalama taktiği diye düşünüyorum ben. Mademki bu voyvodaların en namlısı Wolçan bence en önemlisi onun mühiti ve onun muhitide bence yıldız dağlerı dah doğrusu vize dolaylarıdır. Tabiki diğerlerininde önemli yerleri ve gömüleri vardır. Lakin dediğim gibi bunlar sadece bu işlerin peşinde koşanları büyük hedeften uzak tutmak içindir. Ne hikmet ise bakın hangi eşkiya gurubunun nişaneleri olursa olsun işaretlerin çoğu ortak
Numaralama ortak Yok işte şurdan şuraya 45 dakikaka yok şurası 1400 okka şurası 200 adet yok 7 istavroz işte eş basamak 6 basamak gib bir sürü kripto. Evet sevgili kardeşim benim düşüncem bu yönde
bilmiyorum yanlışmı düşünüyorum. Zaten bursa iznik dolaylarını sizde bilirsinizki götürenler götürdü. Büyük abiler. Bizler bu işlerin altından kalkabilirmiyiz imkan sız asıl hedf 300 e yakın kişinin hazırladığı ve tonlarca osmanlıdan çalınan ve tarihi yerlerden alınan değerli şeylerin konduğu kayaların oyularak hem öyle küçük bir yer değil bu yer oyulan yer 14 kulaç derinlikten bahsediliyor . ve birde bunların üzerine 50 60 kişinin zor çektiği kayalar ve ayrıca toprak ayrıca horasan tekrar kaya dolgusu ve aynen tabiata uygun yere dönüştürülüp en baştaki ustasından gerde kalanların hepsi işçiler imha ediliyor ve bu zamanla kulanılacakya garanti . Yeniden bu topraklar onlerın olacak ya amma ne yazıkki hesaplar tersine dönüyor. Zaten Wolçanın 104 yaşına kadar yaşadığı ve kendi eceli ile öldüğü geride varislerinin olduğu onların bile bu serveti bulamadığı bir gerçektir. Kendisi aslında vatikanın yetişdirdiği özel eğitimli bir papazdır. Ve çok zekidir. Hiç bir osmanlı kaydında yada eski bulgar kayıtlarında böyle bir simadan bahsetmez. Bu halkın ürettiği bir kahramandır ve biz definecilerin. Tabiki yok değildir tabikide eşkiyalık yapmış ve büyük vurgunlar yapmıştır . Lakin dediğim gibi bütün meblağ tek yerdedir Ve bence adres yine kendi ülkesine yakın ıstranca dağlarıdır.

R00T

ProfessionaL
Yönetici
Administrator
Kantarı gören sırtını kantara yaslasın karşıya 44 adım kodudur kantarın.Ekseri kantarlar 44 çekeri vardır.Bu standartıdır.

dardanoss

Bakmakmı?? Görmekmi??
Yönetici
Süper Moderatör
Bundan 30 yıl belki daha fazla bir adam ile arkadaşlar sayesinde tabiki bu arkadaşlar dediğim benden yaşça büyük defineci arkadaşlarımız idiler. Ne ise bu adam bu civarlarda 7 at bağlanan bir yer arıyordu.
Bu yerin şu özellikleri olacak diyordu . Bu önü açık bir mağara içinde yemlikler olacak . Lodostan yağmur yağınca atların arkası ıslanacak. O istanbula haber vermiş ftörlü yaşlı bir adam ile yanında bir kişi daha geldi yani iki kişi istanbuldan geldiler. Dikkatimi çeken şey yaşlı ftörlü şık giyimli olan hiç konuşmuyor. Tam biz oraya yola çıkacağız Size yemin ederimki öyle bir yağmur başladı bardaktan döker misali adamlar bu havada biz bir yere gidemeyiz siz yeri bulun gidin kendiniz görün bu dediklerimize uyar ise bize haber verin geliriz. Buradaki parayı zaten biz taşıyamayız çok dediler .Ve geldikleri gibi geri döndüler . O yağmur tam üç gün ara vermeden sürdü. Hatta buraları sel bastı. Öyle der iken Aynen dediği gibi bu yeri başkaları vasıtası ile bulduk. Ve gittik içimizdekiler şeytanlık yaptılar boş verin haber vermeyin kendimiz bakalım dediler. O yıllarda bende gencim onlar büyüğüm bir şey diyemedim. Tam üç kez gittik ayne tarif edildiği gibi atların kıçları lodosa doğru ve lodostan yağmurdan ıslanır. Onlar yemlik der iken yemlik dedikleri mağaranın tabanının oyularak hayvanlara su ve yem vermek için açılmış büyük fazla derin olmayan çukurlar . Mağaranın önü komple açık indirme gibi aşağıda paintle benzetmeye çalıştım en köşede reis otursun diye kademeli yer önünde doğal sütun Lakin aradığımız yok . Oysa çok başka yerde imiş gerçi gidip bakmadım amma illaki oraya bir ağabeyimin otuz yıl sonra söylediği yere bakacağım. O zaman hiç aklımıza gelmedi o yer. Yalnız burada ince bir detay daha var sonradan o aracı kişiye biz gerçeği söyledik biz bu yeri bulduk lakin haber vermedik af edrsin bir bk alamdık. diye. O ne dedi biliyormusunuz zaten siz o emaneti bulamazdınız. lakin size küçük bir kıyak yapim gidin orada bu atlar bağlanıyor ya onların.??????????.....İşte haydi bakalım bu adamın bize söylediği hiç bir belgede yazmıyor . Şimdi belkide bu yer gerçek aranan yerde değil . Lakin demekki bu at bağlanan yerler tek yerde değil . Belkide hepsi dolu. Pek ala belgede geçmeyen bu soru işareti koyduğum bilgiyi bunlar nereden biliyorlar idi. Demek belgeninde belgesi var. Evet arkadaşlar bu at bağlanan yerlerdeki hiç kimsenin bilmediği ince özellikler nelerdir. Acaba başka bilen varmı bu ince detayı. Yer tıpkısı olmasada aşağıdaki paint ile çizdiğime yakındır. Siyahlar yemlik suluk ne derseniz köşede oturma yeri doğal sütun küçük siyahlar tırmnma delikleri yukarıda nöbet tutar iken eşkiyalar önleri dere . Ne dersinizadsız.JPG

alipasha

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Bundan 30 yıl belki daha fazla bir adam ile arkadaşlar sayesinde tabiki bu arkadaşlar dediğim benden yaşça büyük defineci arkadaşlarımız idiler. Ne ise bu adam bu civarlarda 7 at bağlanan bir yer arıyordu.
Bu yerin şu özellikleri olacak diyordu . Bu önü açık bir mağara içinde yemlikler olacak . Lodostan yağmur yağınca atların arkası ıslanacak. O istanbula haber vermiş ftörlü yaşlı bir adam ile yanında bir kişi daha geldi yani iki kişi istanbuldan geldiler. Dikkatimi çeken şey yaşlı ftörlü şık giyimli olan hiç konuşmuyor. Tam biz oraya yola çıkacağız Size yemin ederimki öyle bir yağmur başladı bardaktan döker misali adamlar bu havada biz bir yere gidemeyiz siz yeri bulun gidin kendiniz görün bu dediklerimize uyar ise bize haber verin geliriz. Buradaki parayı zaten biz taşıyamayız çok dediler .Ve geldikleri gibi geri döndüler . O yağmur tam üç gün ara vermeden sürdü. Hatta buraları sel bastı. Öyle der iken Aynen dediği gibi bu yeri başkaları vasıtası ile bulduk. Ve gittik içimizdekiler şeytanlık yaptılar boş verin haber vermeyin kendimiz bakalım dediler. O yıllarda bende gencim onlar büyüğüm bir şey diyemedim. Tam üç kez gittik ayne tarif edildiği gibi atların kıçları lodosa doğru ve lodostan yağmurdan ıslanır. Onlar yemlik der iken yemlik dedikleri mağaranın tabanının oyularak hayvanlara su ve yem vermek için açılmış büyük fazla derin olmayan çukurlar . Mağaranın önü komple açık indirme gibi aşağıda paintle benzetmeye çalıştım en köşede reis otursun diye kademeli yer önünde doğal sütun Lakin aradığımız yok . Oysa çok başka yerde imiş gerçi gidip bakmadım amma illaki oraya bir ağabeyimin otuz yıl sonra söylediği yere bakacağım. O zaman hiç aklımıza gelmedi o yer. Yalnız burada ince bir detay daha var sonradan o aracı kişiye biz gerçeği söyledik biz bu yeri bulduk lakin haber vermedik af edrsin bir bk alamdık. diye. O ne dedi biliyormusunuz zaten siz o emaneti bulamazdınız. lakin size küçük bir kıyak yapim gidin orada bu atlar bağlanıyor ya onların.??????????.....İşte haydi bakalım bu adamın bize söylediği hiç bir belgede yazmıyor . Şimdi belkide bu yer gerçek aranan yerde değil . Lakin demekki bu at bağlanan yerler tek yerde değil . Belkide hepsi dolu. Pek ala belgede geçmeyen bu soru işareti koyduğum bilgiyi bunlar nereden biliyorlar idi. Demek belgeninde belgesi var. Evet arkadaşlar bu at bağlanan yerlerdeki hiç kimsenin bilmediği ince özellikler nelerdir. Acaba başka bilen varmı bu ince detayı. Yer tıpkısı olmasada aşağıdaki paint ile çizdiğime yakındır. Siyahlar yemlik suluk ne derseniz köşede oturma yeri doğal sütun küçük siyahlar tırmnma delikleri yukarıda nöbet tutar iken eşkiyalar önleri dere . Ne dersinizEkli dosyayı görüntüle 6440
Buranın fotosu yok mu ?