Gümüs çubuk hakkında yardım

Y.defineci28

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Selamun aleyküm ustalarim gümüş cubuk yapmaya karar verdim ama bilginize ihtiyacim var %40lik 2mm kaynak telinden yapmayı oneriyor herkes peki ben direk %96 %99luk gümüş oranindan döküm yaptirsam tanıdığım bir kuyumcu sayesinde sizce daha iyi sonuc alabilirmiyim yoksa %40 kaynak teli mi iyi olur tavsiyeniz ne olur bu oran hakkında bilgisi olan da yardımcı olabilirse çok memnun olurum.

Efendi51

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Selamun aleyküm ustalarim gümüş cubuk yapmaya karar verdim ama bilginize ihtiyacim var %40lik 2mm kaynak telinden yapmayı oneriyor herkes peki ben direk %96 %99luk gümüş oranindan döküm yaptirsam tanıdığım bir kuyumcu sayesinde sizce daha iyi sonuc alabilirmiyim yoksa %40 kaynak teli mi iyi olur tavsiyeniz ne olur bu oran hakkında bilgisi olan da yardımcı olabilirse çok memnun olurum.
ustacığım, yüzdelik oranın pek önemi yok diyorum, önemli olan çubuğun sizde çalışıp çalışmadığı, yani vücut makine çubuklar anten düşün, bunu çalıştıracak enerji yoksa tecrübe yoksa çubuk zor bir iştir, benim tavsiyem 2 mm. %40 gümüş kaynak teli yeterli ama, ben 5 tane aldım, birini ortadan böldüm, diğer 2 şertane ye birer yarımtutamak tarafından ekleyerek 3 lü olarak lehim yaptırdım, bu şekilde elektrik bandıyla da sararak yapabilirsiniz, yani iki çubuğu yanyanayapıştırdık, üçüncüyü yarımolarak aldık, ucu büktüğümüz yöne gelecek şekilde 3 lü olarak yaptık, uç tarafı nın yarısı3 lü, yarısı 2 li oldu, bu şekilde kullanıyorum, sonuçlar güzel, bu şekilde başla ve objeler gömsün biri sizdeelinize numune alarak test yapın devamlı uğraşın uğraşın, pes etmeyin, ilk etapta yanlışlar olacaktır, yani sonra sonra tecrübe arttıkça hepsini doğru buluncaya kadar kendiini test etmelisin, ssonra araziye çıkıp arama yapabilirsin, kolayy gelsin

sandalci14

Member
Kayıtlı Kullanıcı
ustaların ileri aşama teknikleri bunlar, % 40 kadminyum katkılı gümüş çubuk üzerine neodyum mıknatıs bildiğin alan tarama özelliği kazanıyor. ancak dikkat edilecek hususlar var. kadminyum radyoaktif madde deride tahrişe yol açıyor eldivenle tutulmalı. eğer çubuk işinde yeniyseniz önce alüminyum la boşluk tavsiye ederim

İLBEY

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
ustaların ileri aşama teknikleri bunlar, % 40 kadminyum katkılı gümüş çubuk üzerine neodyum mıknatıs bildiğin alan tarama özelliği kazanıyor. ancak dikkat edilecek hususlar var. kadminyum radyoaktif madde deride tahrişe yol açıyor eldivenle tutulmalı. eğer çubuk işinde yeniyseniz önce alüminyum la boşluk tavsiye ederim
içeriksiz sade aleminyum mu hocam

ABK33

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Bahsettiginiz %40 gumus orani degil,
Kadminyum oranidir.
%100 saf gumus cubuk iş gormez.

Bu mantikla gidersek, altin icin de altin cubuk yaptirmak gerek.

Üst Alt