Gumus cubuk yardim lutfen

poyraz1

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Arkadaşlar gümüş cubuk minanere gidermi nasıl bir cubuk birde nerden alabilirim bildig8niz site varmi gümüş cubuk diyemi geçiyor adı lütfen yardım edin

MendereS

Admin
Yönetici
Administrator
çubuk araştırmasını çok yaptım lakin kullanıcı tecrübem yok denilecek kadar az. pirinci çok kullanıyorlar bakır ve alüminyumda yaygın lakin bu iş fizik kurallarına aykırı.

geçen yazdım yine yazacağım hep yazayımki görülsün birileri formülü değiştirsin.

bakır, gümüş ve altın aynı metal gubundandır.

alüminyum farklıdır.

şöyleki; altınla gümüş aslanla kaplan gibidir. alüminyum ise zırtlandır.

familya değişik, gurup değişik kök değişik ne diyeyim. ya değişik olanla arayacaksın yada kendi gurubuyla arayacaksın. veyada alaşım yapacaksın hepsini karıştırıp onada pirinç diyorlar. çubuk ustalarının bu işi çözmesini istiyorum altını hep bakır çubuk hemde alüminyum çekmez bu işi açıklığa kavuşturmaları lazım.

Hayallsaati

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Arkadaşlar gümüş cubuk minanere gidermi nasıl bir cubuk birde nerden alabilirim bildig8niz site varmi gümüş cubuk diyemi geçiyor adı lütfen yardım edin
Minerale gitmeyen çubuk yoktur. Ancak gümüş çubuk pirinç kadar arsız değildir. Tepkisi yavaştır. Bu da daha az materyale gittiğindendir. Özellikle boşlukta diğer çubuklardan daha başarılıdır. Sitelerde pek gümüş çubuk bulamazsın genelde pirinçtir. Eğer biraz el emeğin varsa %40 gümüş kaynak çubuklarından 4 veya 6 mm olanlarından kendiniz yapın derim. @MendereS ustam bu çubuk olayını tüm yapancı kaynaklar dahil yazılıp çizilen ne varsa araştırdım okudum. İki haftadır evden uzaktayım ve kar da yağınca evde hapis kaldım iyi bir fırsat oldu araştırma için. Teoride kendimce bir sonuca vardım eve dönünce pratiğini arazide deneyip eğer olumlu sonuçlanırsa paylaşırım. İnş.

poyraz1

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Şimdi ustalarım anlatırım kadar aliminyum iyi diyorsunuz doğrumu ben yaparım cubuk işte dediğim gibi pirinç çok hareketli herşey gidiyor gümüş iyi dediler bende sizin gibi tecrübeli insanların yorumuna bakma istedim kullanmam gereken hangi cubuk

harputlu

Moderatör
Süper Moderatör
@ poyraz1 kardeşim gümüş çubuk mineralin bir kısmını eler, birde sağ çubuğa neodyum mıknatıs eklersen, ustaların bilgilerinde % 40 yeşil veya mavi uçlu gümüş Kaynak teli ile mıknatısla beraber % 60-70-80 oranında arazinin yapısına göre mineral eliyor diyorlar,

mhmt82

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
arakadaşım sade cubuk olarak %40 gümüş cubuk mibareli en fazla eleyen cubuktı..neıdyum takviyeyle cekim ve eleme olayı daha net olur..özellikle boslukta güzel iş yaoarsın..aalüminyum cubuk bosluk için kullanılır.metale duyarlılığı azdır bazı kiişilerde hiç tepki almaz bile..prrinç cubuk ile prof olmadan metal algılamn imkansıza yakındır.çünkü ilk hedef minareldir..bakır cubuk bosluktada metaltede orta şekerdir.çakısarak vasarı artar.ilk önce gümüş cubuk alıp çalısmalara baslamanı tavsiye ederim..
@MendereS ustam cubuk şakül cok geniş bir deniz bilmeyen boğulur.3 günde elıne cubuk alıp arazıye cıkanın sonu herzamn hüsrandır..boşa emektir..denemeler yapmadan cubugun tepkısını bilmeden arazıye cıkmamak lazım..

mhmt82

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Kaç mm olacak ustam ben sitenin TEK’inde buldum da 1mm ve 2mm lik şeklinde satılıyor
2mm lik 4 tane al..2 li olarak bantla iki bi yerde iki biyerde olarak kullan arkadasım.sağ cubugada neodyum eklersin.15*3 lük yeter 2 adet olacak.birbirini çeker vaziyette ama değmeyecek..arada tahta yada plastık bisey koyarsın

Üst Alt