Haber

Cann

Moderatör
Süper Moderatör
Antalya’da Likya Kaya Mezarı Hilti ile Parçalandı
Tarih: 6 Mayıs 2019

Antalya’nın Kaş ilçesine bağlı Dirgenler köyü sınırlarında bulunan Likya dönemine ait 2.500 yıllık kaya mezarı hilti matkapla parçalandı.
2.500 yıllık Likya mezarı hilti ile parçalandı.
Demre ile Dirgenler köyü arasındaki kara yolunun hemen kenarında, Dereağzı Mevkii’nde bulunan 2.500 yıllık kaya mezarı hilti matkap ile parçalandı.

Son düzenleme:

infilaQ

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Kim yapmış ise boşuna uğraşmış ve içeri girmek için o kadar dağıtmaya ne gerek vardı ki.Cann ustam hayırlı olsun yeni görevin.küçük bir hatırlatma yapayım önemsiz ama hilti bir marka ismidir.hilti matkap ile parçalandı yazınca parçalanırken ordaymıssın hissi vetebilir. Darbeli matkap terimi daha uygun kanımca

R00T

ProfessionaL
Administrator
Timur ustam Allah kolaylıklar bağşetsin inşaAllah .
Yazık etmişler sanat eserine açılış öyle olmaz ahh beee....

Demirdağınkurdu

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Alıntı, adil olması açısından, Kocaeli de yüksek hızlı tren (YHT), projesi çalışması sırasında bulunan roma dönemine ait 1800 yıllık tarihi oda tipi mezar, müze yetkililerin uyarısına rağmen yıkıldı..başta sahiplenmesi gereken Devlet bunu yıkıyor, cahil bir vatandaş nasıl yıkmassın

Ekli dosyalar

sef_er

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Beyler cok tarihi yapi, kalinti var, devletin bunlarin hepsini korumaya almasi mumkun değildir. Zaten tarihi kalinti cikinca devletin sehir merkezlerindeki yerlerle ilgili insa edilen yapılar oldukca yuksek maliyetli. Bir kısmı yikilsin bana göre cok buyuk kayip degildir. Gelelim kaya mezara vatandas ac, herşey para, peki parasi olmayan yasayabilecegi bir yer varmi koca memlekette ? Yok, komun gibi, parasiz bir koy gibi. Hedef ne parayi bulmak, bulmasa akrabalari bile gormeyecek, adam parayi bilmak icin ne yapsin ne bulursa saldırıyor. Peki bu medeniyetin adi ne?

Turk medeniyeti, islam medeniyeti?

Kimse kusura bakmasin herseyin para icin feda edildigi memlekette kayiplar o kadar fazla ve vahim duruma gelmiski, eski mediyetlere verilen zarar benim icin hicbirsey degil.

Yahu izleyecek bir iftar programi bile bulamiyorum?

Üst Alt