Haç planlı kilise

infilaQ

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Mesajlar
332
Beğeniler
664
Puanları
98
#6
Sırf gezmiş görmüş olmak için bile olsa girip bakmak istenilebilecek bir yer :) tahrip edilmiş ancak yüzeysel bakmışlar sanki.bazen drone çok mantıklı geliyor üstten merak ediyor insan.
 

MendereS

Admin
Yönetici
Administrator
Mesajlar
861
Beğeniler
2,880
Puanları
98
#8
kilise hangi bölgede,,, bizansmı. haç pilanlı ise zemine boşluk testi yapın. giriş sol taraf daha iyidir. girdiğinde mihrab sağ üstte olması lazım. mihrabın köşesinde horasan sıva vardır. içinde bir miktar para olur. gerçi bu en bilinen hediyedir şimdiye kaldığını sanmam. bu her zaman sol mihrabda olmaz. bazen dış taraftada olur. kiliselerde her zaman boyonun yetişemeyeceği yerlerde horasan sıva varmı ona bakılır. dış iç her taraf. dışta büyük ana kaya varsa onlarında alnına bakılır.

bu kilise yapı taşlarında kare oyma yokmu. kare yada dikdörtgen. giriş kapısına bak. sol tarafa bak. kilise içine girdiğin zaman duvarda farklı taşlar vardır, kalitedir daha parlak durur onlara dedektör tutulabilir.

kapıdan girdiğinde tam karşı duvara sırtını ver kapıdan dışarı bakarken birde pencerelerden bak. pencerelerden dışarı çapraz görünür. gördüğün yerlere bak.
 

Cann

Moderatör
Süper Moderatör
Mesajlar
639
Beğeniler
1,098
Puanları
98
#9
Üç kapısı var usta orta kapının sol üstte kare oyma var dışarıda iceri girince direk karşısında sağda mum yeri solda büyük mihrap var desenli kenarları var ve sağ kapının iç duvarında yerden yükseklik 1 metre kare oyma var kilise nin iç duvarında artıi şaretleri küçük büyük boyutlarda
 
Üst Alt