Haç planlı kilise

infilaQ

Moderatör
Moderatör
27 Ocak 2019
414
942
98
Sırf gezmiş görmüş olmak için bile olsa girip bakmak istenilebilecek bir yer :) tahrip edilmiş ancak yüzeysel bakmışlar sanki.bazen drone çok mantıklı geliyor üstten merak ediyor insan.
 
  • Beğen
Tepkiler: Cann

MendereS

Admin
Yönetici
Administrator
22 Eki 2017
1,182
4,326
118
kilise hangi bölgede,,, bizansmı. haç pilanlı ise zemine boşluk testi yapın. giriş sol taraf daha iyidir. girdiğinde mihrab sağ üstte olması lazım. mihrabın köşesinde horasan sıva vardır. içinde bir miktar para olur. gerçi bu en bilinen hediyedir şimdiye kaldığını sanmam. bu her zaman sol mihrabda olmaz. bazen dış taraftada olur. kiliselerde her zaman boyonun yetişemeyeceği yerlerde horasan sıva varmı ona bakılır. dış iç her taraf. dışta büyük ana kaya varsa onlarında alnına bakılır.

bu kilise yapı taşlarında kare oyma yokmu. kare yada dikdörtgen. giriş kapısına bak. sol tarafa bak. kilise içine girdiğin zaman duvarda farklı taşlar vardır, kalitedir daha parlak durur onlara dedektör tutulabilir.

kapıdan girdiğinde tam karşı duvara sırtını ver kapıdan dışarı bakarken birde pencerelerden bak. pencerelerden dışarı çapraz görünür. gördüğün yerlere bak.
 

Cann

Moderatör
Süper Moderatör
28 Ocak 2019
761
1,350
98
Üç kapısı var usta orta kapının sol üstte kare oyma var dışarıda iceri girince direk karşısında sağda mum yeri solda büyük mihrap var desenli kenarları var ve sağ kapının iç duvarında yerden yükseklik 1 metre kare oyma var kilise nin iç duvarında artıi şaretleri küçük büyük boyutlarda
 
  • Beğen
Tepkiler: R00T

Ayazma

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
22 Ocak 2019
205
440
68
Can dostum bura ibadet yeri. Cami gibi düşün. İçeride gezde dikkat çarpılmayasın.
 
  • Beğen
Tepkiler: R00T ve Cann