Haçlı taş hakkında yorumlarınız???

Kadircan

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Ustalar bu taş hakkında ne düşünüyorsunuz? Hangi işaretler mevcut içinde? Tavuk kafası var m? Sizce hangi medeniyete ait?

1 (1).jpg

1 (2).jpeg

1 (2).jpg

1 (3).jpeg

1 (4).jpeg

1 (4).jpg

MendereS

Admin
Administrator
haça göre sağ taraf olduğunu düşünüyorum buralarda açılmış mezar varmı kaya mezarı vs.

birde haçın sol üstündeki kabartma nedir anlayamadım. kaya deforme olmuş.

Kadircan

Member
Kayıtlı Kullanıcı
haça göre sağ taraf olduğunu düşünüyorum buralarda açılmış mezar varmı kaya mezarı vs.

birde haçın sol üstündeki kabartma nedir anlayamadım. kaya deforme olmuş.
Ustam daha bildiğim kadarıyla mezar filan bulan yok. tavuk kafası dendi ama? Sizce hangi işaretler var?

Kadircan

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Ustam bana çizdiğim yer için tavuk kafası dediler. bir türlü benzetemedim. hemen sol tarafı hafif tepemsi ve çakıllı bir hal alıyor. Sağ tarafı 5m sonra yol geçiyor. 2.foto çakıllı alan sağ taraf...

Ekli dosyalar

Ayazma

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Resmin birinde taş neden kaplama gibi duruyor ? Tuhaf. Hiç öyle kaya görmedim. Görmez olaydım içini merak ettim.

R00T

ProfessionaL
Administrator
çakıl yığılmış ve kayalıklarla bütünleşmiş yolun yanından geçtiği tümsek var ya işaretlemiştim.Bir bahçe kadar alan.Senin noktan oralar.Giriş boşluk ve farklı bir çökük kısım ara.Altta oda olması kuvvetle ihtimaldir.

Kadircan

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Aynen ustam aynı yerde 2 cokuntulu alan var biri hacin arkası biride çakıl taşların ora

R00T

ProfessionaL
Administrator
Bismillah de ama baştan söyleyeyim hem kolay değil hemde biraz derin olabilir.Çok araştır sonra işlem yap.

Kadircan

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Aynen ustam. Iyı araştırmak lazim. Bu işler nasip ustam önemli olan sağlık ve huzur ... Allaha emanet daha gidemedim gidersem güzel fotolar atarım inşallah ...

Üst Alt