Halka, Daire, O işareti

MendereS

Admin
Yönetici
Administrator
22 Eki 2017
1,182
4,326
118
Halkaya tuzak diyoruz, daireye duruma göre mezar çıkabiliyor O harfine gelince bu kesin define işaretdir. buradaki sıkıntı bu 3 işaret birbirine çok benzer, ancak işi bilen defineci bunları birbirinden ayırabilir.

İlk resim bariz o işaretidir. aslı omikron, yunan alfabesi, omega işaretinin aynısı ama küçüğü. bakın böyle bi durum var o işareti ile omega aynıdır biri büyük biri küçük. ikiside define işaretidir.

halka definesi (3).jpg

2. işaret muhtemelen mezar bana öyle geliyor siznde fikriniz önemli.

halka definesi (1).jpg

buda yağ yada şarap sıkma benzeri kullanım amaklı olduğunu düşünüyorum. sizlerinde yorumlarını alalım.

halka definesi (2).jpg

R00T

ProfessionaL
Yönetici
Administrator
14 Ocak 2019
5,346
10,237
118
1 fotoğrafı gördüğümde Roma Bizans yaşam alanında olduğumu fark ederim.Bayırın bitimi düzlüğe yakın alanda görürüm kendimi.sırttaki kayalar arasında tünelle girilen yetkili kişi oda mezarı ararım yada yakınında yumutavari yığma.
2. Fotoğrafı gördüğümde yine yetkili birinin odasını mezarını yakınında ararım.Zeminaltı odada olabilir yığıntı tümsek yerde de Değirmene yakın bölgede olabilir.Ama kesin mezar derim.
3.Fotoğrafı gördüğümde yaşam alanı derim farklı işler ararım.

R00T

ProfessionaL
Yönetici
Administrator
14 Ocak 2019
5,346
10,237
118
Duruş şekil ve yön ve arazi elverme durumu yapan medeniyet sır ayrıntılarda gizlidir.Bu bizi epey yönlendirmeye yeter.

infilaQ

Moderatör
Moderatör
27 Ocak 2019
414
942
98
3.fotograf icin biraz farkli dusunuyorum ustam benimki duz mantik cirak gorusu olarak degerlendirin.kullanim icin cok uygun oldugunu sanmiyorum oymanin daha derin olmasi sivinin disari tasmadan kanala gidebilmesi ve kanalin bitiminde ise altina kup vs bir malzemenin girebilmesi ve etrafa dokulup sacilmadan bu kup vs.icine dolmasi icin kanalin bitiminin biraz daha disa cikik surahi agzi gibi olmasi getektigini dusundum.yanlislarimi ustalarimin duzeltecegini umuyorum.

R00T

ProfessionaL
Yönetici
Administrator
14 Ocak 2019
5,346
10,237
118
o taşı yakından farklı açılardan görür isen kullanıma uygun olduğunu farkedersin bence.

• Beğen
Tepkiler: GUND@R ve infilaQ

GUND@R

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
14 Ocak 2019
131
192
48
Ustalarım daha sonra size fikir danışacaktım ama hazır deire den konu açılmışken buyurun hep beraber bakalım.resimler ve çizimler tamamen bana ait

Ekli dosyalar

Kaan5557

Santraç_Doğa
Süper Moderatör
17 Ocak 2019
764
2,252
98
1 fotoğrafı gördüğümde Roma Bizans yaşam alanında olduğumu fark ederim.Bayırın bitimi düzlüğe yakın alanda görürüm kendimi.sırttaki kayalar arasında tünelle girilen yetkili kişi oda mezarı ararım yada yakınında yumutavari yığma.
2. Fotoğrafı gördüğümde yine yetkili birinin odasını mezarını yakınında ararım.Zeminaltı odada olabilir yığıntı tümsek yerde de Değirmene yakın bölgede olabilir.Ama kesin mezar derim.
3.Fotoğrafı gördüğümde yaşam alanı derim farklı işler ararım.
Abi adamlar profesyonel...Atı alan üskudarı geçmiş...

• Beğen
Tepkiler: GUND@R

MendereS

Admin
Yönetici
Administrator
22 Eki 2017
1,182
4,326
118
bence tesis gibi, şarap yada zeytin yağı sikma vs. root sen ne diyorsun bu işe ?

• Beğen
Tepkiler: GUND@R